Резултати од барањето

 1. .mARIJA.

  Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

  Бас појачало некој да продава? 100 (+) вати да е, зачувано, фин звук да дава, ништо посебно..
 2. .mARIJA.

  МК aкорди по слух

  Луѓе, може некој таблатура за Ако одам во Битола? Интрото до сега само успеав сама да го најдам: G: 9-10-9-7-5 ----------------------------2-4-5----9-10-9-7-5-7-9-10---10-9-7-9-7-5-7-5-- D: --------------9-10-12---12-14-10-9------------------------------------------------------------7
 3. .mARIJA.

  Среќен роденден ° Tinna °!

  Ај уште тука заборавив да ти честитаам...:) Најсреќен роденден & се најубаво, за другите желби да не се повторувам :wink: Те сакааам :back: :smir:
 4. .mARIJA.

  Дали би простиле неверство?

  Никогаш. :smir:
 5. .mARIJA.

  СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

  Се согласувам во целост...За друштво дефинитивно е најдобро кај нас. Само едно полугодие заедно, а се здуживме повеќе отколку со оние до 8мо кој сме учеле, да не претерам. И за учењето..ќе ти изгледа можеби тешко и напорно на почетокот, али ќе се привикнеш со тек на време, ќе се вклопиш, финтата...
 6. .mARIJA.

  СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

  Абе ајдеееее....ова.....ова е срамота. Срѓо нема да го коментирам, си беше своја категорија човек...Ама тоа што немаме ПАК професор нема смисла...Жалосно е ова што го прават. Па добро толку ли бе нема у Македонијава професори историја, па жалосно е да се пропушта поготово во прва кога...
 7. .mARIJA.

  Среќен роденден PokerFace :)!

  Мооонс :vozbud: Среќен роденден и тукааааа... Се што сакаш да ти се исполни, се нааааЈ убафооо :pipi: :love3: П.С. И друг пат да се потпишуваш на крај на пораки :toe: :helou:
 8. .mARIJA.

  Метеопатија

  Па да, кога се менува времето мене ме боли глава...не баш секогаш, ама често :nesum:
 9. .mARIJA.

  Каква шминка користите? (пудра, маскара, кармин..)

  Течна пудра Glordani gold, моливче Brooklin, маскара Golden Rose [во моментов]. Иначе не ги користам често, само некогаш онака... Повеќе сакам природен изглед :helou:
 10. .mARIJA.

  Паста за заби

  Colgate, сабајле и навечер обавезно, а некогаш и на ручек, зависи од расположение. А имало и некоја паста АМВЕ, ни ја кажа teacher она ја користела и била стварно многу добра...ама не сум ја пробала :toe:
 11. .mARIJA.

  Дали сте тврдоглави?

  Кога треба да, или кога ќе ме фати инат за нешто....кога сум решена дека треба така да биде и ќе биде :wink:
 12. .mARIJA.

  ВО НОВАТА 2010 ГОДИНА САКАМ...

  Здравје како и до сега на целото семејство, друштвото да ми остане ова што ми е бидејќи ми е најдобро,:smir: за почеток на полугодиево да добијам една 5 физика и Господ да ме види,:vozbud: да ми иде добро како и до сега со саканиот,:pipi: да поминам со сите 5ки [па макар и да се убијам од...
 13. .mARIJA.

  Денес е Бадник - Коледе. Кај кого се падна паричето?

  Кај татко ми се падна.... Ајде ќе покачува излез годинаваа :vozbud: ХРИСТОС СЕ РОДИ!! :smir:
 14. .mARIJA.

  СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

  Аееее распуст конечно. Инече имавте право, за џабе се изнакукав не е така како што изгледа. Горе долу, arctic е во право за професорите пошо и мене истите ми предаваат :wink: Можеше и подобро да заврши полугодиево ама бидејќи можеше и полошо не се бунам. На крај би требало да биде океј :helou:
 15. .mARIJA.

  Драга Кајгана

  Кајгиииии конечно и јас меѓу живите !!! Вчера најнајнај убаво сум си поминала за Нова Денес сабајле Дедо Мраз ми донесе интернет аген :vozbud: Радости бе... :back: Ај сега почесто ќе се гледамеее :wink: :helou:
 16. .mARIJA.

  Конечно сфатив дека...

  ..дека важат сите муабети за Корчагин :smir: &&& дека можеби нешто ми фали :nesvest:
 17. .mARIJA.

  На моменти ми доаѓа да...

  Да се самоубијам :tapp: Лажам, не сум тој тип на луѓе, ми иде да се раздерам на цел глас [иако тоа го правам многу често :pos2: ]. Така трошам вишок енергија :toe:
 18. .mARIJA.

  Што чувствувате во моментов?

  Бес, премореност, мизерно ептен мизерно...:tapp: [со оглед на неделава многу нормално..] Сепак со примеси од голема исполнетост и надеж...дека ќе биде подобро наскоро :smir:
 19. .mARIJA.

  УТРЕ

  Ќе станам у 8 па ќе учам ќе учам ќе учам, па ќе идам да правам проект информатика, па биологија, па ќе се вратам дома и пак ќе учам :tapp: И вечерта ваљда ќе искочам у маало да се издувам :toe:
 20. .mARIJA.

  Со која мисла се будите наутро?

  Порано со помислата дека пак ќе си легнам, ама сега годинава малце слабо тоа. Сега: лел кој ќе иде сега у ,,Алкатразот,, :uvo: :pos2:
На врв Bottom