Резултати од барањето

 1. I

  Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

  Ne se tetovira vrz bemki
 2. I

  Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

  ne e problem da prodolzis so vezbanje:wink: INf... opasno e sekako ako ne se napravi toa kako sto treba vo studio i ako ne se socuva posle 10-15 dena kako sto treba (opisano e vo 1 str od temava) se!
 3. I

  III Таттоо Конвенција Скопје 28.3 2009

  супер поминавме, сликици и конкретно на моиве линкови доле у потпис:):):):) :pipi:
 4. I

  Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

  Ке можеш да бидеш активен па тоа не е нешто мн страшно :):) смееш но после е потребно одма туш за да не стои потта што мислам сите применуваме. Не се плаши од тоа ако вежбаш со тек на време дека нешто ке ти се деси, е сеа да не идеме у крајности од некој што има 160 кг па смалил на 60 :):):):)
 5. I

  III Таттоо Конвенција Скопје 28.3 2009

  Нормално дека ке има и тетовирање :wink::wink: од 10 ч сабајле па се до кај 18 после кој што сака да се натпреварува може да се пријави со готова тетоважа или ако веќе таму ја прави у Live категоријата :):):) Поз:):):)
 6. I

  III Таттоо Конвенција Скопје 28.3 2009

  Почитувани таттоо љубители на 28.3 со почеток во 10 ч и оваа година по ред во организација на Нокните Волци имаме прилика повторно да правиме таттоо журка и многу и да се забавуваме!! Покрај домашните таттоо артисти , веќе има пријавено учесници од Латвија, Германија, таттоо мастерот од...
 7. I

  Teтоважата повеќе од моден детал

  тетоважи има привремени - оние што се прават по 10 дена на плаживе , другите т, н привремени се по 1 год)бојат трае некоја си год) од искуство ти кажувам дека доста лошо изгледаат и бојата целосно се вади за некои 4-5 г (ЛОШО ИЗГЛЕДА) затоа викам подобро една трајна а асална отколку заебанции...
 8. I

  Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

  ајде ајде може не е толку сташно :wink::wink::wink: првите 2 дена само удри на јака нега ко што е упишано во претходните страни и нема проблеми може уште и првта вечер , на крај краева можеш и да намалиш на киснг па да зголемиш на др ствари :cug:
 9. I

  Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

  Од што си се чешал ти било а и лето ко лето си се сунчал ова она.. не е страшно немај бриги отиди фино до некое студио и договори си се :back:
 10. I

  Природна боја на коса или фарбање

  сум секогаш за природната боја , среќа имам што си ја сакам па немора да се замарам со шатирања -глупирања
 11. I

  Правите разлика во облека и шминка за дневно излегување и за вечерно излегување?

  преку ден у некоја лајт варијанта -џинс ми е секојдневие , за вечерно се знае малце поразлично :) :) Ме нервираат типови што не разликуваат па и у 15 ч се како елки , жалосно:nesum:
 12. I

  Пирсинг

  до кај 800 ден:back:
 13. I

  Трчање или возење ролери по кеј

  е ова ми е главна занимација у летен период:):) по кеј сум нон стоп:pipi:
 14. I

  Графити ...

  Многу ги сакам графитите, немам црткано али сите оние кои се таленитирани и црткаат нека ме исконтактираат имам еден предлог за нив :pipi::pipi:
 15. I

  Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

  Пирс на усни Пирсот на усни е пирсање на телото, т.е. пенетрација на усните или најчесто областа околу усните.Усните и околината на усните може да биде испирсана на многу начини и различни местоположби. Писаното место на усните или околу нив во повеќето случаи...
 16. I

  Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

  Еј нели ви реков тука од ЗДРАСТВЕН АСПЕКТ. На форумов има многу теми општи за тетовирањето и пирсингот...
 17. I

  Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

  shorty каква компликација си имал?? Во принцип не е возможно да настане компликација ако се тетовираш во студио како што треба... тоа е и поентава на темава , намерно тука и ја отворив (кајгана како најдобар и најмасовен форум ) да прашувате и да читкате:pipi::pipi: Со тек на вежбање се...
 18. I

  Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

  Зависи за какви нетрајни тетоважи! Има хена тетоважи и тие се тотално безболни се цртаат по телото и траат до кај 10 дена. Другите привремени тетоважи се викаат годишни ( цела година трае прилично добро бојата на кожата , но избледуваат за некои 3-4 год целосно - нормално кожата изгледа многу...
 19. I

  Пирсинг

  каква анестезија бре дечки најзабрането е тоа, не се будалете!!!!! После пирсање со анестезија можни се уште пооши ствари, истото е и за тетовирањето! На јазик воопшто не е болно ( зборам од л. искуство):pipi: така да без паники поминете и распрашајте се !:wink: иначе Royal Tattoo е...
 20. I

  Teтоважата повеќе од моден детал

  ахх абе ејсид е најголем дон жуан на форумов , Ве молам него слушајте го само у љубов и секс :pipi::pipi::vozbud: Нема ништо страшно доколку тетоважата iли пирсот се стават во студио како што треба:):)
На врв Bottom