Резултати од барањето

 1. kpbKENGUR

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Фала! Со кликање неможев, пошо фолдер AppData немаше. Па copy-paste на командата горе со мојот јузер и ме однесе директ до STARTUP фолдерот, го ископирав и горе искочи Add-ons во Word. Исконвертирав во Mac C Times, пошо така и рекле на братучетка ми, некоја си семинарска или шознам ја. Морало на...
 2. kpbKENGUR

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Користам win7 и Word 2007! Еxtract му напраив на LSKonvertMak40.ехе и искочи LSKonvertMak40.dot Го отварам .dot фајлот, и во инструкциите вели истиот да се префрли на одредено место, ама нема за Win7! Ај помогни ми малку како да го средам ова? Инструкција некоја? Фала!
 3. kpbKENGUR

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Бизнис причина. Него детаљи дали знае некој? По шише опција? По кило? Друг начин?
 4. kpbKENGUR

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Итно ми треба информацијава: дали знаете Ромите што собираат пластични шишиња колку им плаќаат? И дали од шише? Или од количина (кг. на пример)?
 5. kpbKENGUR

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Не е баш така едноставно. Неможе да се смени во Mac C Times така делот куцан со поддршка (alt+shift). Ваљда има друг начин преку вордот во опции, или некој конвертор или нешто така.
 6. kpbKENGUR

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Дали некој знае да го реши следново: Имам семинарски труд еден, дел е пишуван со фонт Mac C Times, а дел е пишуван со кирилична поддршка (alt+shift) со кириличен фонт Calibri. Како да го направам ЦЕЛ документ да биде со фонт Mac C Times?
 7. kpbKENGUR

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Барам Screen protector за HTC Desire S, од т`нките и проѕирни, не оние со огледало ефект! пишете кој/каде има и цена. данќешунс. --- надополнето: 27 март 2012 во 13:33 --- допуна: и маска некоја т`нка најт`нка, пошо само што го лупнав од земја здраво. мислам дека преживеа, сеа за сеа функционира =)
 8. kpbKENGUR

  Пазарете се тука!

  Барам Screen protector за HTC Desire S, од т`нките и проѕирни, не оние со огледало ефект! пишете кој/каде има и цена. данќешунс.
 9. kpbKENGUR

  Пазарете се тука!

  Продавам nokia 5800 xpress music, usb кабел, видео кабел, држач, полнач, трзалица + кутијата. купен од т-мобиле. го иам изгубено пенкалцето =D 3500 денари!
 10. kpbKENGUR

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  дали го апдејтуваше во belle? или работиш со anna? колку трае батерија? кажи ти нешто од тебе, допуни, задоволен си ли, тачот како функционира, чини, не чини, блабла...
 11. kpbKENGUR

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  мац, на старо не. четворката би го зел САМО ради дизајн(за мој вкус, најубав мобилен евер), камера и чалам. апликации и чуда не ме занимаат баш :/ ако зеам нешто над е6, ќе биде само чалам и ќеиф. и лепота =D
 12. kpbKENGUR

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  значи мобеликс, а? него, што велите за нокиа е6? сите се потепуваат за андроид нешо као апликации и чуда, ама реално земено за мои потреби не ми треба. нит играм игри, нит ќе ми е сврзан телефонот за нет, освен преку wifi, а и проверувам ретко само мејл, livescore и фејсбук. луѓе околу мене...
 13. kpbKENGUR

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  сакам да купам мобилен, па да прашам како ви е искуството со овие приватниве мобилари ледиком, мобеликс и останатите што шалтаат низ пазар3 и реклама5 со огласи? оригинал се мобилните? квалитетни? сакам да земам нокиа е6, па се двоумам дали...
 14. kpbKENGUR

  Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

  сакам да ставам signature во yahoo mail, со текст+слика ама не ми иде, нешто не ми ја чита сликата. чаре или чекор-по-чекор упатство?
 15. kpbKENGUR

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  сакам да го сменам екранот на нокиа 5800. да бидам поконкретен, сакам да ја сменам пластиката(тачот) врз екранот бидејќи е многу оштетена. самиот екран не е оштетен. дали знаете која мобилара/сервис има најповолна цена?
 16. kpbKENGUR

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  Некој искуство со Piaggio Beverly 300ie, најновиов модел?
 17. kpbKENGUR

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Имам опел корса 1.2 80кс 5вр 11.2008г. Со тек на време, крш улици, ми се раскрцка колата :@:@:@:@ поточно во делот меѓу вратите, делот каде што се собира каишот. Некои ми викаат да отворам таму и да подмачкам со WD-40 арно ама било привремено решение бидејќи ќе се исуши ве-де-то. Други ми...
 18. kpbKENGUR

  Плински уреди

  колку чини плински уред за opel corsa 1.2 80ks, 11.2008?
 19. kpbKENGUR

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  знаете некој што работи со топена пластика? ми се скрши браничето на скутерчето па да го залепат сакам.
 20. kpbKENGUR

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  ај уште еден обид :P
На врв Bottom