Резултати од барањето

 1. wild dolphin

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Се мислам помеѓу овие два телефони па ми треба мислење од некој кој повеќе се разбира: Sony ericsson Arc S Sony xperia Miro
 2. wild dolphin

  Illuminati -The card game

  Колку што јас знам сеуште постои големата библиотека во Александриа, ако не сум пропуштила уште една катастрофа, но според картава би требало да не постои или е на мета. Знаеме дека големата библиотека во Александира е позната по чување на историски документи, сведоштва за цивилизациите...
 3. wild dolphin

  Illuminati -The card game

  Навистина изгледа како кулата во Токио, бидејќи Биг бен изгледа поинаку, освен ако авторот не бил сигурен за која кула станува збор или намерно не е прецизирано само да изгинат што повеќе... Инаку картата вели можеш да бираш помеѓу две големи катастрофи од кои едната ќе биде главна и ќе води...
 4. wild dolphin

  Ви се случила некоја натприродна работа?

  Нешто чудно ми се случи пред некој месец, во сон, нешто наеднаш почна јорганот силно да ме стега околу половината се појако и појако, дури го губев здивот и таман јас да го пуштам се разбудив и исчезна, а никого не сонував замо во сон слушав некој чуден глас и ми кажуваше нешто.o_O Имам доста...
 5. wild dolphin

  Тодор Александров "дојава" во Кисела Вода

  Јас незнам зашто ние ја бараме вината во Грците, Албанците, Бугарите, Србите и други непријатели на македонизмот, кога очигледно е дека вината лежи во Македонија и во македонци предавници со кои Македонија уште од времето на Александар си има проблем, заради кои дојдовме до ова дерече, заради...
 6. wild dolphin

  Drogeriemarkt-DM во Македонија

  Убаво што дојде цените се тука некаде како во другите ДМ маркети низ Балканот, инаку додека пазарувавме некој од презентерите тука спомна дека подоле од ДМ кај Градски Ѕид најверојатно до Космо или спроти ќе се отвара нова германска продавница но не е ДМ, да не сте слушнале која?:notworthy...
 7. wild dolphin

  "Огласи" за работа

  А што е со овие огласите за работа преку интернет како на пр. Стифорп.http://www.gdigoldteam.ws/Stiforp дали некој имал искуство?
 8. wild dolphin

  Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

  Ми треба веб страна на македонски од која може да се врти на статичен телефон и да се мајтапи. нешто вака, http://www.sprdofon.com/site/Default.aspx?tabid=53 Значи преку веб страница да се заврти нечиј број и со понудените текстови да се зафркава истиот, но тој да неможе нас да не слушне...
 9. wild dolphin

  Pretty Little Liars

  Серијава ја обожавам поинтерсна ми е од ГГ секогаш има нешто интересно иако многумина се жалат дека ја развлекоа но дефакто секоја епизода е различна и полна со мистерии и заплети, од кои секогаш сум во исчекување и напнатост што ќе се случи наредно и едвај чекам следна епизода. Инаку серијава...
 10. wild dolphin

  Gossip Girl

  Ја следам оваа серија иако случките се монотони едно те исто сепак ми се допаѓа амерички квалитет нема што од сценографија, шминка, костими до глума. Најмногу ми се допаѓа Серена, девојката има добар карактер, чувствителна е и го има оној free style на облекување што мене ми се допаѓа, за...
 11. wild dolphin

  Инвестициски БУМ во Македонија

  Луѓе да не знаете што се отвара спроти Супер Тинекс кај Годел, поточно на местото каде беше старата царинска зграда?
 12. wild dolphin

  Правна помош и совети

  Кога второстепениот орган според законот за општа управана постапка одлучува со полна јурисдикција? Ми треба одговор на ова прашање што поскоро. :(
 13. wild dolphin

  Што е тоа што ги држи многу незадоволни луѓе во Македонија да седат во државата...

  Јас седам бидејќи немам шанса да избегам, а и малку храброст ми фали, доста голем удел имаат и материјалните средства, даваат добра основа и сигурност да избегаш, но ако ги нема нема бегање.
 14. wild dolphin

  Имате ли фобија од летање со авион?

  Да знам за овие податоци, но кога човек не поднесува висина, ништо не му значат, за жал.
 15. wild dolphin

  Дежурна Ординација! #2

  За аеробик прашував, но без разлика, вежбав со воспалени мускули но прехтодно се напив еден аспирин а со вежбањето ми се опуштија и намали болката. Фала на одговорот. Инаку не сум човек кој лесно се откажува. ;)
 16. wild dolphin

  Дежурна Ординација! #2

  Ме интересира дали е пожелно вежбање доколку се јави воспаление на мускули? Ајде спортисти и сите што имате искуства со воспаление на мускули молам за одговор.
 17. wild dolphin

  Цензура на интернетот - SOPA/PIPA/ACTA/PCIP (Генерална дискусија)

  Овие Анонимус се сензација бе! ако ништо друго внесоа свежина во оваа монотонија низ која поминува светот, здраво се смеам со нивните пораки особено оваа последната, а гледам цел свет ги подржува.(y) Се чувствувам како на холивудски филм, ма ова е подобро и од холивудски филм! :pos: Нема трте...
 18. wild dolphin

  Барате некој закон?

  Излачна тужба може да се поднесе и за заштита на сопственост врз ствар, баш сега го читав закон за Сопственост и други стварни права и вели излачна и деклараторна тужба се уредени со посебен закон, ај знам за деклараторна но за излачна не можев да најдам, во спомнатиот закон се само наведени...
 19. wild dolphin

  Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

  Па апдејт е направен пред некој ден. Сите нови апдејти се направени. Нон стоп апдејт ми прават на Винодус.
 20. wild dolphin

  Барате некој закон?

  Со кој закон се уредуваат деклараторна и излачна тужба?
На врв Bottom