Резултати од барањето

 1. B

  Политички случувања во САД: Генерална дискусија

  @Spiegel твое гледање на следново, држи вода или само док мајсторе оду:
 2. B

  Русија - смена во надворешната политика?

  Па Србите нешто ни признаваат, нешто не. Бугарите нешто признаваат нешто не. Гејците поради Британците ништо не признаваат, не прифаќаат. САД нели името ни го има признато, па некаков меѓусебен договор со кој газ не може да си избришеме. Турција не признава, ама нели на форумов трубат дека...
 3. B

  Кој се збогатувал во ЕУ од лагата за “глобално затоплување’’

  Епа ти дома кога имаш штетници, нели превземаш активности да ги снема. Така и овие, се грижат за планетата да има што помалку штетници. :anco:
 4. B

  Пресвртница за Украина

  Ова треба да е доволен показател дека сепак Македонија и те како им е вредна на другите. Никој не фрла пари, ни вложува труд, ако за возврат не добие многу повеќе. Со сиромашни и небитни државички, никој не се замара. Е сега ако споредиме со десеткување на народот во Украина, ние колку толку...
 5. B

  Протести поради звучниците на џамиите

  За сите држави и општества важи ова, односно народ треба сам да се избори за во какво општество сака да живее. Штом во С. Кореја народ не се буни или Авганистан, Египет, Белорусија итн, значи согласни се и нема што некој да се меша и да им кажува не чини, туку да си гледа во својот двор како да...
 6. B

  Тоталитарниот режим на Ердоган, политичката иднина на Турција

  Па самиот начна една битна ситуација, состојба врска роб, ама гледам не ти е битна или може не признаваш економско ропство: Ако Турците се државиште, ако рмбаат, ако се продуктивни, зашто економски полошо живеат? Каде им се парите... Сепак вложиле труд, енергија, време, а пари нема. Не...
 7. B

  Тоталитарниот режим на Ердоган, политичката иднина на Турција

  Ти бидејќи не си профитер, си комунист најверојатно. За идеали би ги убил сограѓаните твои и тоа без да ти дадат функција, онака на пуст остров или метак ако не се боцнат бар 2 пати ко тебе или маска ако не носат. Да да, познати воини се Турците. На Израел едно 100 пати му се заканија дека ќе...
 8. B

  Тоталитарниот режим на Ердоган, политичката иднина на Турција

  Мислев сега за време на избориве. Викаш им ебаа матер со време и од тогаш супер си живеат :sneaky:. Туку нели Ердо владеел со "челична рака", строг, па како така дозволува на избори да губи, без полнење кутии, затварање и сл..... :cautious: Врска шарени, еднобојни, црно бели, ти @Ron Burgundy...
 9. B

  Протести поради звучниците на џамиите

  Оти бегаш... Должиш нешто, па затоа ли бегаш... Покроце и прати инфо како е таму од каде што дојде.
 10. B

  Протести поради звучниците на џамиите

  Овој па. Па иди врати се од кај што си дошол. Што К си бегал од таму, што на мајка ти бараш во МКД да доаѓаш? Можеби дека во западните ЕУ држави уште полошо е. Ние може пички, ама бар не сме педери. Добро чат пат се наоѓа по некој :D
 11. B

  Политички случувања во Израел

  Не ги мешај сега Русија и Кина. Нели тие се добрите, нели тие се баш за баланс во светот, БРИКС ова она... А нормално би било да се против Израел кој нели е сателит на САД. Можеби бидејќи системот кај нив е по мерка на ционистите. Во Израел доста зборат Руски, ама и тоа е небитно :toe:
 12. B

  Политички случувања во САД: Генерална дискусија

  Точно така реков. А врска кој муабет тоа го реков? Врска овој: Значи не е до виткање кичма од моја страна, туку ти шарам барам си правиш. Државата едноставно има механизам да ти замрзне цел имот, па ти иди после бори се без пари, најди добар адвокат без да го платиш. Кој е тогаш виновен што...
 13. B

  Политички случувања во Израел

  @jamajka види што фини се твоиве љубимци:
 14. B

  Политички случувања во САД: Генерална дискусија

  Муабетот беше држава против физичко или правно лице, а не меѓу себе. Друга работа, колку милијарди досега пратија во Украина или тоа е небитно. Дај не ме смеј, кога имаш видеа на кои се гледа дека само на 2-3 километри подоле од пунктот за кој демек се караат локалците со федералните...
 15. B

  Политички случувања во Израел

  Зависи колку влијание имаш во општеството и што збориш. Пробај на форумов види дали можеш да се стекнеш со некоја бројка следбеници и истомисленици.:oleee:
 16. B

  Тоталитарниот режим на Ердоган, политичката иднина на Турција

  Во која лага се фатив? Имаше ли шарени револуции во Турција? Немаше, а не ни може да има такво нешто во такви системи и општества. Тие што се радуваат, ене им го западот и последиците од нивните глупи "либерални" мерки нека се подразмислам.
 17. B

  Политички случувања во САД: Генерална дискусија

  Сва среќа ноевите знаат и живеат во светлината. Јас не викам дека е предодредено, туку одредена каста, која знае како функционира светот, луѓето, го користи тоа знаење за лични свои придобивки, превзема активности за водата секогаш да тече накај нивната воденица, злоупотребувајќи ја наивноста...
 18. B

  Тоталитарниот режим на Ердоган, политичката иднина на Турција

  По што ова го заклучи? Сподели нешто од моите постови, можеби не сум бил доволно јасен, но најверојатно ти со твојата селективна дислексија сам намерно наметнуваш погрешни заклучоци. Дај да се вратиме на твојот првичен пост и што сакаше да кажеш со тоа дудлачите се во екстаза што Ердо загубил?
 19. B

  Тоталитарниот режим на Ердоган, политичката иднина на Турција

  Биди фер, кажи ја целата прикаска во глава што ја имаш, а не само вака делчиња, неповрзани, наметнати, сечени, лепенки. Ти кажав еднаш, максимум стигаш до 2 нормални реплики, после ојлевци и дојлевци. Ко жена си, кога не е во право и пробува да се извади, па 300 други неповрзани работи ќе каже...
 20. B

  Политички случувања во САД: Генерална дискусија

  Секогаш тргам со премисата дека има работи кои не ги знам, па во дискусија барам да ги дознаам. За жал од тебе тешко дека ќе ги дознаам, штом се правиш ној. Кога државата сака нешто, тога го добива за 2 секунди, а ти после жали се кај ти душа сака. Секако дека Трамп не знаел за мочуриштето...
На врв Bottom