Резултати од барањето

 1. Altair

  Ако си активен уште на форумов, пиши во ПП да те прашам нешто околу темава http://bit.ly/2htX1CS :)

  Ако си активен уште на форумов, пиши во ПП да те прашам нешто околу темава http://bit.ly/2htX1CS :)
 2. Altair

  Барам / Имам потреба од...

  Поконкретно, ќе се креира онлајн платоформа во вид на marketplace каде ќе се купуваат/продаваат готови микросервиси со чија помош ќе го решиш бек-енд делот од твојата веб/мобилна апликација. За почеток, ќе стартуваме со наши микросервиси, а замислата е во иднина дечки како тебе на пример...
 3. Altair

  Прашања поврзани со Android Market (Google Play)

  Работам моментално на еден проект за платформа со микросервиси. Па ме интересира девелопери на Android апликации што користат како back-end решенија? Дали сам го кодираш, дали користиш некој third-party BaaS, можда AWS или нешто слично? :)
 4. Altair

  Прашања поврзани со Android Market (Google Play)

  Има некој што креира/има креирано апликација за PlayStore? Доколку да, ако не ви е проблем, ДМ да ве прашам неколку ствари :)
 5. Altair

  Android корисници (проблеми, прашања, совети)

  Има некој што креира/има креирано апликација за PlayStore? Доколку да, ако не ви е проблем, ДМ да ве прашам неколку ствари :)
 6. Altair

  Веб дизајн помош (совети, трикови, алатки итн.)

  Мене ми треба услуга во вид на информација. Работам на еден дигитален продукт и ми треба feedback од front-end девелопери на следнава тема: Кои се главните проблеми во врска со back-end со кои се соочувате при развој на апликација (web or mobile)? Што солуција одбирате за back-end делот? Дали...
 7. Altair

  Барам / Имам потреба од...

  Мене ми треба услуга во вид на информација. Работам на еден дигитален продукт и ми треба feedback од front-end девелопери на следнава тема: Кои се главните проблеми во врска со back-end со кои се соочувате при развој на апликација (web or mobile)? Што солуција одбирате за back-end делот? Дали...
 8. Altair

  Дежурна Ординација! #2

  Океј никој немал хируршка интервенција и не познава човек што имал?
 9. Altair

  Дежурна Ординација! #2

  Ако имал некој искуство со самораспаѓачки хируршки конци, нека сподели колку време чекал да се "распаднат" ? Си го прашав јас и лекарот, ама многу е флегма човекот и не ми даде баш концизен одговор. Инаку веќе има 3ипол недели од зафатот :)
 10. Altair

  Work and travel USA

  Дали некој бил во Kittery, Maine - ако да нека ме контактира :)
 11. Altair

  Правна помош и совети

  Во статија на курир.мк на слики од протестите обележаа една пријателка како наводно член на СДММ и тоа јавно со име и презиме, а таа воопшто и никогаш не била дел од ниедна партиска организација. Може да се тужи на оваа основа ?? Друго чаре ? статијата...
 12. Altair

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  од мобилара една у аеродром кај скопјанка, не ми текнува као се викаше
 13. Altair

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  купив Teracell 2800 maH , сеа за сеа проблемот исчезна и поише држи од старата. А за 500фче и да рикне за 3-4 месеца, не е страшно :)
 14. Altair

  Тетоважи

  куде симон pain ltd - презадоволен муштерија :D
 15. Altair

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Имам Galaxy S4 GT 19505 и од неодамна почна сам да се гаси на рандом моменти ( 20,30,50,70% батерија) и секогаш на различна апликација. Истражував на интеренет и најверојатно проблемот е до батерија - има многу луѓе со истиот проблем и генерално тој е заклучокот а и при гледање на батеријата...
 16. Altair

  Тетоважи

  Мислења, искуства, споредба - Мичич и Симон?
 17. Altair

  Vikings

  оќеј, најдов некои на замунда ама воглавно се заебани. може линк од каде ти симна?
 18. Altair

  Vikings

  (од) каде гледате втора сезона?
 19. Altair

  Сфатив дека...

  Сфатив дека таблицата со вредности за Z од либро е погрешна и јас 3 дена се нервирам зашо не ми искачаат задачите. FUCK U LIBRO :@ :economistswillrelate:
 20. Altair

  Ветеринарно катче

  Исто и ја мислам само неам дома вакцини :D Би требало да ги има у сите амбуланти (ѓорче конкретно) така?
На врв Bottom