Резултати од барањето

 1. Т

  Трговците со деца од ЦСР!

  Браво госпоѓо
 2. Т

  Семејно насилство

  Денес најчесто се пријавува „психичко насилство" што е серење на маката на оној мал број жени кои се тепани секој ден. Знам случај кога жена го тужи мажот и бара развод за „насилство" ( веројатно шамар ) од 2012-та, кој не го пријавила тогаш во полиција ама и текнало во 2023-та. И си оди во...
 3. Т

  Мајка злоупотребува деца!

  Кога Мајката ги користи децата за одмазда, за изнуда, за материјална корист - нели е тоа некое кривично дело? Ги држи затворени, на 2 недели ги сели од стан во стан, одземени им се телефоните, не одат месец ипол во училиште, ги плаши и им се заканува.... Кој може да им помогне на децата? Треба...
 4. Т

  Семејно насилство, што е точно тоа и зошто жените го користат како оружје за одмазда

  Веќе е во постапка. 1680456728 Веќе е во постапка, но многу ми е жал за сопругата... Немам како да и помогнам.
 5. Т

  Семејно насилство, што е точно тоа и зошто жените го користат како оружје за одмазда

  Не беше токсичен брак. Жената си беше супер. Гром од ведро небо е ова. Се сомневам на ментални проблеми, психолошки крах. Децата 35 дена не ги пушта у школо. Шо е идејата? Да не завршат година? 1680430073 Едноставно нема причина. Ја прашав - не кажува.
 6. Т

  Семејно насилство, што е точно тоа и зошто жените го користат како оружје за одмазда

  Семејно насилство е лозинка за "ќе ти ги земам децата и тоа ќе кошта" на тоа ниво го сведоа жените. За жал, ова оди на штета на децата и вистинските жртви меѓу жените кои се во далеку помал процент од пријавените случаи.
 7. Т

  Развод другари..... Како до враќање во игра?

  Тиндер се расходувани курвештии.
 8. Т

  Развод другари..... Како до враќање во игра?

  Преекстремно беше за предменопауза. На 46 ли почнува тоа? 1680383818 Не можам да менаџирам делузии, измислици... Иначе у право си, сите жени живеат у паралелна реалност у која никад за ништо не се криви... 1680383894 Имам друшто, загубив некоја за која мислев дека ми е soulmate. 1680383942...
 9. Т

  Развод другари..... Како до враќање во игра?

  Се сомневам на некој психички проблем, многу се жалеше на главоболки, срцебиење, анксиозност.... Не беше истата што ја познавам 20 години. Во шок сум, не знам како да се поставам.
 10. Т

  Развод другари..... Како до враќање во игра?

  И она не знае. Затоа општи формулации. Тешко, ментални притисоци, заситување.... Глупости. 1679851093 Никаква. Вторник и четврток пилатес. Петок странски јазици. Викенди во Охрид. Летувања во Италија.... Кутрата се мачеше многу. Според татко и, дипломата не и била за готвачка... Така да...
 11. Т

  50 - 50 старателство како дифолт, без алиментација, за спас на светата институција БРАК !

  Предбрачен не ти вреди за децата. 1679850633 Затоа барам законско решение. 1679850780 Каков предбрачен бе. Одземи им ја уценувачката моќ со децата на жените и толку. Алиментација? Не фала. Фонд за децата. И ја и ти ставаме на трансакциска која е на име на децата одредена сума месечно, и се...
 12. Т

  Развод другари..... Како до враќање во игра?

  Нема да има втора. Доста е
 13. Т

  50 - 50 старателство како дифолт, без алиментација, за спас на светата институција БРАК !

  Разводите се множат, зошто? 1. Жените напуштаат 80% од случаите, а во 87% се иницијатори на разводот. 2. Жените во 90% добиваат старателство над децата. 3. Жените како старатели, добиваат алиментација. И после се чудите зошто разводите се множат? Жената не губи ништо при развод, освен мажот...
 14. Т

  Развод другари..... Како до враќање во игра?

  Не мислам да ми помине животот во самосожалување. Пак во игра значи нов почеток, со децата како богатство што ми остана. 1679790340 Не плачам. Моторџија сум 25 години 1679790522 Жена ми избега и ги зема децата. Никој не ја бркал, отиде во станот кој стоеше под кирија.
 15. Т

  Развод другари..... Како до враќање во игра?

  Не бе да се женам, да си најдам другарка за стареење. Да не седам сам у 150 квадрати куќа, децата ќе пораснат и после шо? 1679678452 Појма немаш за мене. Пример за татко и сопруг. Децата ме обожаваат и секој ден имаме нешто заедничко, некоја активност. Често патувавме... Мислев и сопругата ме...
 16. Т

  Развод другари..... Како до враќање во игра?

  Се што земам е за децата. Толку пари од мене за неа.
 17. Т

  Развод другари..... Како до враќање во игра?

  Не се одврзав. 1679609289 Кога 50 - 50 старателството би било со закон пропишано, би имало многу помалку разводи. Незадоволни брачни другари се разведуваат зошто не знаат да разговараат со партнерот и да го решат проблемот па полесно е да поднесеш тужба за развод и да уценуваш со децата. Кога...
 18. Т

  Семејно насилство, што е точно тоа и зошто жените го користат како оружје за одмазда

  Кај ти е џипот зете, сите џипови возат. Ќерка ми не студираше за готвачка, ако не ти чини ете ти ја мајка ти..... 1679416784 Жената ти се свети и од кога ќе те напушти. Не смееш среќен да бидеш. Сакаш среќен да бидеш - епа нема деца.
На врв Bottom