Резултати од барањето

 1. JeepMkd

  1:16 Мahindra CJ4 - рачно правена макета

  Само да пријавам дека моделите се на пауза. Постепено преминав на 1:1, а како стојат работите, ниту за нив ќе немам време.
 2. JeepMkd

  Четврта изложба на олдтајмери „Кавадарци 2015“

  Изложбата на олдтајмери „Кавадарци 2015“, која годинава ќе се одржи по четврти пат, ќе се одржи на 27 септември, недела. Како и претходните три години, центарот на Кавадарци е резервиран за историски автомобили и мотоцикли кои поминувале по истите улици пред повеќе од 30 години. Настанот ќе го...
 3. JeepMkd

  Супер коли низ Македонија

  Lada Niva nema da vidis, Kajenite odamna ne se interesni. :)
 4. JeepMkd

  Автомобили во размер

  Само да потсетам дека препорачливо е да се пишува со кирилица.
 5. JeepMkd

  Автомобили во размер

  Сеат и Кадис се веќе историја, од скоро Порше го превзема Сеат :) Така да Леонот на нашиот член се изгуби некаде во трансферот :vozbud:
 6. JeepMkd

  1:16 Мahindra CJ4 - рачно правена макета

  Напредокот е можеби бавен, ама споредено со претходните модели ова е најкомплицираниот што сум го правел досега. Вчера успеав да ја направам вратата позади и шарките за неа. Завртките и навртките се М1.2, по големина слични со тие од очила. Значи многу мали :) Тука малку го утнав...
 7. JeepMkd

  Автомобили во размер

  Договорено време за средба во среда (12.02) во 20.00 часот. Ако има некоја измена дополнително ќе пишиме тука :)
 8. JeepMkd

  1:16 Мahindra CJ4 - рачно правена макета

  Поради обврски со факултетот, работата на макетите во последно време се сведи на нула. Додека не се работи ништо, набавувам материјал и по нешто алат, а кога имам време правам мала офанзива од неколку денови по ред. Ова се фотки од последните недела дена... :) Прво, набавив правилни и скроз...
 9. JeepMkd

  Игор Стефановски - најдобриот македонски автомобилист кој стана централно-европски шампион

  Темата е за Иџе и неговата кариера, другите муабети префрлете си ги во инбокс инаку ќе има санкции.
 10. JeepMkd

  СЛИКИ: Изложба на олдтајмери - Кавадарци 2013

  Слики од изложбата во Кавадарци која помина одлично!
 11. JeepMkd

  СЛИКИ: Изложба на олдтајмери - Кавадарци 2013

  Се ближи сабота! http://www.carclub.mk/2013/09/12/najava-za-izlozba-na-oldtajmeri-vo-kavadarci/ http://www.kurir.mk/magazin/avtomobili/129852-Izlozba-na-oldtajmeri-Tikveski-Grozdober-Kavadarci-2013 http://www.visokioktani.mk/?p=5896&preview=true
 12. JeepMkd

  Тиквешки гроздобер 2013

  Измеѓу сите гужви, ракии и вина, пеачи, скари, ракии и вина , луѓе, вина и ракии... еден настан кој по втор пат се одржува во Кавадарци :)
 13. JeepMkd

  СЛИКИ: Изложба на олдтајмери - Кавадарци 2013

  Втората по ред изложба на олдтајмери во Кавадарци ќе се одржи на 14 септември, сабота, во центарот на градот и учество ќе земат над 50 класични автомобили и мотоцикли. Да ги потсетиме постарите како некогаш изгледале нашите улици, а помладите да ги запознаеме со мал дел од автомобилската...
 14. JeepMkd

  Изложба на ретро автомобили CONCOURS D’ELEGANCE SOFIA

  Цитираш пост од 2009 година, и за жал, уште си стојам на моето мислење од пред 4 години. Морав да прочитам на чиј пост сум реплицирал за да ти одговорам. Некој погоре спомна како тоа Бугарите имале подобри собири од нас, а јас му одговорив зошто е тоа така. Ако си малку упатен, ќе знаеш барем...
 15. JeepMkd

  1:16 Мahindra CJ4 - рачно правена макета

  Има напредок :) За да функционира замислениот механизам за отварање и затварање на прозорецот (познат како сафари прозор), потребно е да изработам минијатурни шарки. Вистинскиот предизвик е делчињата да се залемат без притоа да се оштетат претходните споеви.
 16. JeepMkd

  1:16 Мahindra CJ4 - рачно правена макета

  Апдејт после повеќе од 2 месеци...
На врв Bottom