Резултати од барањето

 1. theMac3donian

  (НЕХУМАНА АKЦИЈА): За донирани 100 денари, 21 денар стигнуваат до посочениот краен корисник

  Трагично, навистина трагично. Секогаш сум сакал да се воведе закон каде што ќе се гледа точно колку пари одат за целта (минус организација, такви работи...). Нешто слично како што има закони во некои земји за покажување на правата (со се трошоци) каматна стапка. Исто така трагичен е фактот...
 2. theMac3donian

  Македонија - Доминиканска Република | Квалификации за ОИ, Лондон - 1/4 финале [петок 23:30 ч.]

  Маката ми е голема бидејки во кошарката ми беше цела надеж дека ќе го созбиеме синдромот на подпросечни натпреварувања, недоволни резултати и судиски фрки. Сеуште верувам во нив, но Македончето уште не постанал Македонец. :place:
 3. theMac3donian

  Македонска фудбалска репрезентација

  хахахахахахахаха
 4. theMac3donian

  Македонска фудбалска репрезентација

  Хахха акција и пол. :) Браво.
 5. theMac3donian

  Македонска фудбалска репрезентација

  Им врати овој. :pos:
 6. theMac3donian

  ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ВО ЛЕРИНСКО!

  Во секој момент, кога доаѓа до потешкотии во едно општество, секогаш... ама баш секогаш се наоѓа мета. (scapegoat) Во 2СВ беа евреите... во Грција ќе бидат Македонците (пак). Затоа незнам колку многу ќе ни е во корист тоталниот колапс на социалниот поредок во Гејлада. Така малку не има таму...
 7. theMac3donian

  Блатер предложува укинување на пеналите

  Па не е моја иницјатива, ниту пак ја подржувам. Прашајги тие што ја иницираат/подржуваат. А за тоа што ќе се случи после неколку натпревари, незнам, немам појма. Вистина е дека ова правило се користи во други спортови и е можна варијанта на која што целат началниците на ФИФА (поради профит). За...
 8. theMac3donian

  Блатер предложува укинување на пеналите

  Само ќе кажам: 1. Ова е само начин луѓето засегнати со прашањето да добијат некој денар плус. или 2. Сакаат како во некои други спортови да ги укинат пеналите и при евентуален нерешен резултат да играат уште еден натпревар по една недела (циклусот продолжува се додека не се најде победник). Со...
 9. theMac3donian

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  А колку калашникови, пиштоли, кашикари и куршуми се потребни да убиеш 5 души? Цел арсенал? Или сакаш да кажеш ако немаат мал хангар полн оружје, не се терористи? Сакаш да кажеш дека има повеќе на други места? Дај јави се во полиција и кажи каде се, да се справат они и со нив. Дали насочуваш дека...
 10. theMac3donian

  Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  Ова за наше поднебје (во слободен превод со општествена конотација на времето во кое живееме) би било нешто слично како да носиме маици со натпис „Каур“ :-)
 11. theMac3donian

  Грција влегува во политичка криза (Втор дел)

  Не се сложувам со се, но како и да е ќе биде интересно. Не за тоа да патам од некој комплекс дека гејлада ќе „пропадне“, туку како ќе се одлучат европјаните да играат за да си ја спасат еврозоната, да обезбедат иднина на унијата и други такви работи... дали ќе допуштат гејците сами да се извадат...
 12. theMac3donian

  АСНОМ

  Може линк?
 13. theMac3donian

  Грција влегува во политичка криза (Втор дел)

  Јасно ми е, но како ќе го отплатат долгот? Дали некој ќе дозволи да се формира влада која нема да ги почитува каматите на банкарите? Според сите лихварски примери, ова не би го дозволиле. Тоа ми е мене цела поента, не дека не е правилно или дека не треба (или пак спротивно), но сепак...
 14. theMac3donian

  Грција влегува во политичка криза (Втор дел)

  http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=5482 Што е финтава со овој? Сака да ја изгуби владата уште пред да ја формира?
 15. theMac3donian

  #SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

  Добро е, штом преводот тука привлече толку внимание, има можност и на друго место истиот ефект да го има (not) :D
 16. theMac3donian

  #SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

  Ова звучи како да барале полицајци ама налетале на деца. Јас како што разбрав тој спомнал дека „требало да се удри по униформа“ како демек грешка направиле што ги утепале децата. Поарно да тргнале по полицијата. Ама можеби грешам.
 17. theMac3donian

  #SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

  Sorry my bad... :D Малку е доцна. ;) Благодарам. :)
 18. theMac3donian

  #SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

  "We should have waked someone in uniform" - said the terrorist, when asked about the killings of the four innocent kids. #SpreadTheTruth
 19. theMac3donian

  #SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

  "We should have waked someone in uniform" - said the terrorist, when asked about the killings of the four innocent kids. #SpreadTheTruth
На врв Bottom