Резултати од барањето

 1. манутд

  Фан клуб: Реал Мадрид

  Честито титула после долго време.
 2. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Памптиш кога Гутиерес го мина О Шеј во прво полувреме. Исто како да немаше никој. Како ти што си пишал, О Шеј е солиден напред и назад, но Рафаел не е солиден. О Шеј кога го вметнат во прва постава изигра добро, но кога ќе врзе 6 до 7 натпревари почнува да се губи. А за Карик, мислам дека е еден...
 3. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Да,да. Клеверли, Велбек и Македа ќе ги заземаат местата на Харгривс, Овен, Кушчак, Ван Дер Сар плус Диуф мислам дека ќе го продадат, а Обертан и Бебе на позајмици, а ќе дојдат најверојатно уште еден до два други нови играчи и се разбира Де Геа.
 4. манутд

  Фан Клуб: Челзи

  Просечен е Хјуз. Него го бива за во Фулам, Бирмингам, Вила, а не за Челзи или Манчестер Јунајтед. Само Хидинг за вас, ама многу тешко дека ќе се раздели Турската федерација од него.
 5. манутд

  Barclays Premier League 2010/2011

  Уште пет натпревари за МЈ. Дома против Карамелите, Челзи и Мандарините, а на гости против Арсенал и Блегбурн. Шест нат. за Арсенал. Дома против Манчестер Ј. и Вила, а на гости против Спурс, Болтон, Стоук и Фулам. Шест нат. за Челзи. Дома против Бирмингам, Хем, Спурс и Чавките, а на гости против...
 6. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Оваа што го игра О Шеј во последните натпревари за брука е. Нека се враќа Рафаелчо иначе почнува заебано да е. О Шеј е играч кој не е за во прва постава. Ако не е фит Рафаел за во сабота за против Евертон боље нека игра Фабио. Ако е арен Митко за во Сабота нека игра со Руни ото игра конфортно на...
 7. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Оти на официјалната страна пишува дека влегол и исто така и на Уефа пишуваше, па затоа се зачудив. Место Парк, така?
 8. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Дечки да ве прашам нешто. Дали влезе Смолинг како замена во 94 минута вчера оти тогаш ми снема нешто сигнал на саталитската.
 9. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Абе, Венгер, Венгер колку што си прост толку и не тежеш. Бирмингам околу две недели немаа играно футбал и беа свежи за против Манчестер,а тој ќе кажува демек ние сме имале предност во однос на Арсенал. Не за џабе предходните години фановите на Јунајтед го нарекуваа и испевуваа дека е педофил...
 10. манутд

  Фан Клуб: Арсенал

  Борбата ова година ќе биде меѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал. Челзи може да замрсе нешто ама тешко. Шити нека се задоволат со кв. за Лига на Шампиони, а Ливерпул се разбира, во Чемпионшип.
 11. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Џабе Манчестер Јунајтед не е религија... Со Ливерпул не се замарај, само гледај што ќе се случува на 9 ти Јануари. Сигурно сега се молат Митко да не игра.
 12. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  И официјално , после нерешениот натпревар на Арсенал на DW стадионот Манчестер ја дочекува новата година на прво место. Има една интересна информација што вели дека тимот кој ќе премине во новата година непоразен станува шампион, со еден исклучок во 1900 година , Шефилд Јунајтед. П.С. Имаме...
 13. манутд

  Barclays Premier League 2010/2011

  Абе ROSEMBERG не се прави паметен. Гледај си го ти твојот Лузерпул во вториот дел на табелата, а за Манчестер Јунајтед не се сеќирај разбра.......
 14. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  All round player...:smir:
 15. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Флечер поради повреда сигурно нема да игра против Блегбурн, а додека Сколс е неизвесен. Поради ова ќе мора во средниот ред да игра Карик со Андерсон или Гигс. Гигс е одморен и затоа мислам дека ќе може да одигра два натпревари за три дена. А се разбира варијанта да игра на ова позиција е и Парк...
 16. манутд

  Barclays Premier League 2010/2011

  Батка,јас оваа сезона ја гледам Премиер Лигата на Нова Спорт Бугарија и Диема Бугарија.На Нова Спорт во денот даваат по 12 часа програма од која седум до осум часа за Премиер Лигата. Исто така пренесуваат и Лига на Шампиони и ФА куп од 1 рунда и Германски куп. Има привју и ривју за ПЛ а и уште...
 17. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Сега следува интернационална пауза и се надевам дека нема да има повредени играчи. Руни изгледа ќе игра за Англија, а додека Евра е суспедиран од Франција и добро ќе му дојде двете недели одмор.
 18. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Вечерва Руни и Карик со Англија против Швајцарија, Видич со Србија против Словенија. Во Петокот Кори Еванс постигна гол за победа за Ирска во Словенија, а додека Џони Еванс изгледа се повредил, но не сум сигурен за оваа информација.
 19. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Не бев во можност да го гледам натпреварот, според извештаите од мечот што ги читав сме одиграле совршено прво полувреме. Барав секаде но неможев да го најдам целиот натпревар за даунлоад. Ај ако го најде некој нека ги прати линковите по ПП, ќе му бидам многу благодарен. :helou:
 20. манутд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Виља нема шанса да дојде на Олд Трафорд од едноставна причина што веќе ги имаме Руни, Бербатов, Овен, Велбек и Македа.
На врв Bottom