Резултати од барањето

 1. pcjodamaster

  Продавам Nikon D5000 (со два објектива, 18-55 VR и 55-200 VR)/ Lowepro 250 ранец/ Lowepro торбица.

  Апдејт: цената за тело со објективи, торбица и сталак е 360 еура. Ако има заинтересирани бујрум.
 2. pcjodamaster

  Општи вело муабети, прашања, совети

  За 400 евра, тој точак има многу сумљиви делови кои ти се битни за точакот (осовините и гумите посебно). За тие вилушките Zoom никој никогаш нема добро кажано. Се на се, тој точак ќе ти бара повеќе одржување од повеќето користени точаци, пошто кога ефтин дел ќе се заебе - нема мајстор шо може да...
 3. pcjodamaster

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Фала дечки, да си купите поубави. Битно е да се оддели време и на било кој точак што го имате, да отидете некаде. Скап, ефтин, па ако се расипе, ако не се расипе... јебеш га. Истражување, авантура, дружба и заебанции се 100 пати побитни него амортизерот напред или мењачот што знам... битно...
 4. pcjodamaster

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Јас исто продавам еден зачуван Scott Boulder за твоја висина, доста поволно во споредба со каква опрема има и дека има добра вожња (пошто инвестирав доста у него и го одржував стално последните 2 години). Еве ти линк: http://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=1979560 Го продавам пошто го нарачав...
 5. pcjodamaster

  Продавам Nikon D5000 (со два објектива, 18-55 VR и 55-200 VR)/ Lowepro 250 ранец/ Lowepro торбица.

  120 евра, можна замена за фиксна 35ка доколку имаш.
 6. pcjodamaster

  Продавам Nikon D5000 (со два објектива, 18-55 VR и 55-200 VR)/ Lowepro 250 ранец/ Lowepro торбица.

  Продавам Nikon D5000 (со два објектива, 18-55 VR и 55-200 VR)/ Lowepro 250 ранец/ Lowepro торбица. Сите предмети се во супер состојба. Се продаваат одделно или доколку има заинтересирани, може и заедно. Никонот со двете тела и останатата опрема е целосно функционален и цената е 430 евра за...
 7. pcjodamaster

  Продавам објектив Никкор AF-S DX VR 55-200mm f/4-5.6G IF-ED

  бришете ја темава, пошто продавам цел кит во друга тема.
 8. pcjodamaster

  Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

  Продавам Yamaha ERG121 комплет со појачало, кабли, торба, сталак.... се` на куп. :) Гитарата е зачувана, свирена по дома па не е видела малтретирање, влечење по свирки и слични ствари. Има нови жици, ја пробав сега пред да ја огласам и се` си работи без гајле. Звук вади солиден за почетничка...
 9. pcjodamaster

  Продавам објектив Никкор AF-S DX VR 55-200mm f/4-5.6G IF-ED

  Океј, тогаш дај ми понуда ако сакаш да го купиш или ако имаш трампа. Еве го нов од пиксплус, http://pixplus.com.mk/index.aspx?tabindex=0&tabid=1&productid=553&directoryid=+166&ctrl=productdetails Ова не е 8000, да се разбереме. И никаде не е пишано фиксна цена, може да се преговара.
 10. pcjodamaster

  Продавам објектив Никкор AF-S DX VR 55-200mm f/4-5.6G IF-ED

  Објективот е во перфектна состојба, го продавам бидејќи сакам AF-S DX 35mm F1.8. Можна е и замена за истиот објектив (по договор). Цената е 10.500 денари. Инаку објективот е купен во комплет со Никон Д5000, оптичкиот квалитет е без преседан за објективи од тој ранг, јас сум презадоволен од...
 11. pcjodamaster

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Дуќани со добри цени низ Скопје за дрес, шорцеви, грипови, педали, разни тракатанци? Ваши искуства или барем места шо знаете дека фураат високи цени и не вреди ни да се иде таму. Аутдор.мк имам слушнато дека углавно пумпаат цени многу и имаат неквалитетна роба.
 12. pcjodamaster

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Барам фино компјутерче за точакот, не мора да е wireless, пожелно да има каденца покрај основните ствари (брзина, пат курци палци). Буџет под 3000 денара. У бајкстоп ова http://www.bikestop.com.mk/accessories.php?lang=2&mb=21&sf=Computers&id=353#/0 ми е океј. Искуство со него? Некој друг дуќан...
 13. pcjodamaster

  Drum and Bass

  Само непотребен одговор на еден непотребен пост во ваква тема. По 8 организирани фестивали, милион журки, соработки со сите дечки од Куманово, Скопје, Тетово и Битола (и Штип секако) што се обидуваме да ја дигнеме сценава на нозе, ти ми кажуваш дека што и друго да правиме ти е „веч видено“...
 14. pcjodamaster

  Друже, дај некако да те исконтактирам на друг медиум. :) :) Овде не можам да ти пишам порака во...

  Друже, дај некако да те исконтактирам на друг медиум. :) :) Овде не можам да ти пишам порака во инбокс за да те прашам за цена за 35ката. Поздрав.
 15. pcjodamaster

  Nikon објективи !

  ме интересира многу 35ката, читај инбокс
 16. pcjodamaster

  Drum and Bass

  Ајде бе? :) Видиш не сум знаел.
 17. pcjodamaster

  RUN.mk vol.8 во Дом на млади во Штип - 02.11.2013

  Ќе имаме организиран превоз пак од Скопје, резервации на карти, добро озвучење и сите екстри за да биде јака журкава. :)
 18. pcjodamaster

  Green Fest 4 @ Дом на Млади, Штип - 05.10.2013

  http://vimeo.com/74053219 Треба да биде забавен викенд на 5ти октомври. Пријатели го организираат настанов и планираат да има топ сцена и звук. Кој го интересира нешто или сака да го прошетаме овде, пишете.
 19. pcjodamaster

  Run MK 007, 13 април 2013 - DJ Bailey (Metalheadz)

  Ќе се распрашам за букинг, па ќе видиме. :)
 20. pcjodamaster

  Run MK 007, 13 април 2013 - DJ Bailey (Metalheadz)

  Иван стално има луди сетови. Го обожавам тој човек. Плус, делиме црногорска крв со него. :) :) Карта ќе биде 150 денара на врата. Мислам, поразумна цена за ваква журка здравје. Има и превоз пакети, може да ги најдете лесно. Јас за жал ќе го испуштам ова издание, ама Ви посакувам топ журка за...
На врв Bottom