Резултати од барањето

 1. Terebellum Sagittarii

  Драга Кајгана

  Кајгана, се заситив. После 5 години,веќе не те кликам. Фала за убавите работи што ми ги даде.Една од нив спие до мене во моментов. Фала за одговорите и тешењата. Ама некако почнав да чувствувам дека немаш душа. Како да ти ја одзеле бројачите на кликови. А јас ти оставам парче од душата, кое се...
 2. Terebellum Sagittarii

  Македонски лекари vis-a-vis Хипократова заклетва

  Еве видете ја оваа прикзна http://tirekovmirece.com/Novost/Солзи-и-радост-за-благодарност-до-докторот Само локален медиум извести дека уролог спаси прегазено дете од кола. Човекот си пиел кафе у кафич, кола го удира детето, тој прв станува, според тоа што ми кажаа рипнал од високо и отишол до...
 3. Terebellum Sagittarii

  Македонски лекари vis-a-vis Хипократова заклетва

  Ако во конкретниот случај сметаш дека е криво министерството, предлагам да поднесеш барање да се стави по еден човек пред секоја клиника и да гледа дали на некој ке му се слоши.
 4. Terebellum Sagittarii

  Македонски лекари vis-a-vis Хипократова заклетва

  Се ближат избори. Исто така, морам да те известам дека јас зборувам со факти.Кога ке ти кажам дека има закани, има. Докторите се справуваат со пијаници, наркомани што се тепале, се пукале... Со луѓе што им умрел некој од семејството и за нив и да е 90 годишен маж, докторот е крив оти умрел. И...
 5. Terebellum Sagittarii

  Македонски лекари vis-a-vis Хипократова заклетва

  Се спремаш за локални избори? Ги делиш луѓето политички? Знаеш каков пациент имал докторот во амбуланта? И не било самиот влез...И можеле да го однесат луѓето. 20 минути БЕСПОМОШНО лежел. Значи и алапачите не му помогнале. Сеир се мавало.
 6. Terebellum Sagittarii

  Македонски лекари vis-a-vis Хипократова заклетва

  Чудо како одма напаѓате без да ја гледате другата страна. Еден од вас не пиша ниту пак помисли кои му биле другите пазиенти на докторот. Може баш во истиот момент да имал друг итен случај, и треба да си го напушти пациентот ВО АМБУЛАНТА и да оди на улица да прегледа друг пациент кој не го видел...
 7. Terebellum Sagittarii

  Како ќе реагирате ако ја/го виделе вашиот/а партнер/ка со друг/а?

  Реченицава ти е погрешна од повеќе аспекти. Прво, не ме ,,варал’’ туку ме изневерил. Второ, кај гледаш во мојот пост напишано дека некој ме изневерил? Секаде пишува што БИ направила ако БИ ме изневерил дечкото. Трето, баш ме интересира зошто мене од сите овде си ме одбрал дека сум заслужила...
 8. Terebellum Sagittarii

  Огласи за цимер/ка

  Колку го издаваш?
 9. Terebellum Sagittarii

  Што најчесто пиете кога сте излезени?

  Пиво, текила. Неалкохолно - Ладно еспресо, цеден лимон,цеден портокал, нес.
 10. Terebellum Sagittarii

  Како ќе реагирате ако ја/го виделе вашиот/а партнер/ка со друг/а?

  Страшно смирена сум во налошите моменти. Најверојатно кога ке го видам ке бидам ладна, и ке се поздравам културно, како што ми доликува и ке си заминам. Нема што да врискам, да викам, да кршам...Ке ми биде тешко и ке го сметам за личен неуспех тоа што сум одбрала идиот кој не знае колку вредам...
 11. Terebellum Sagittarii

  Драга Кајгана

  Кајгана, нема спас од досадни женски :) Колку трачеви ми измислија, неам дури ни време да ги слушам сите. Повеќето ми се забавни, особено поради начинот на кој им одговарам. Оргазмично е чувството кога ладнокрвно пред многу луѓе ке им одбрусам совршена реченица од кога им се лоши, а јас имам...
 12. Terebellum Sagittarii

  Навреда на Фејсбук - кривично дело

  Понатамошна „дискусија“ можеш да водиш единствено пред огледало, само таму можеш да кажеш нешто кое има смисла. :wink: Знам дека немаш понатамошни аргументи кога почнуваш со лични навреди. Среќа, не сум комуњарка, па не те тужам за навредата. :) Иако не може да ме навреди ниту тоа што знам да...
 13. Terebellum Sagittarii

  Навреда на Фејсбук - кривично дело

  Не е тоа темата, ама разликуваш судска од извршна власт? И пред да почнеш со предавање чие е судтвото, види чиј е новинарот во чија корист е пресудата. Колку да не се залеташ, онака информативно. Исто така можеш да ги види и другите постови мои на темава.
 14. Terebellum Sagittarii

  Навреда на Фејсбук - кривично дело

  Ај не се глупирај, власта кога новинарите ја врѓаа, кога викаа триста глупости за личности, за нивните семејства, покажа добра волја и ги повлекоа тужбите. У исто време новинарчево на А1 тужеше. Оти новинарите не се повлекуваат од нивните тужби, а власта се повлече? Или постов ти беше само да...
 15. Terebellum Sagittarii

  Навреда на Фејсбук - кривично дело

  И јас се прашувам овој новинар колку пати има навредено некој, па сеа оти него го навредиле, тужел. Како што зборуваат велешани, а А1 Тевчев рекол дека организаторот бил неспособен да ги организира Рациновите средби, а организаторов на ФБ пишал дека непознавач на Рацин нема лице да коментира или...
 16. Terebellum Sagittarii

  Навреда на Фејсбук - кривично дело

  Се додека не повредуваш никој, зборуј. Ако навредиш некој, како на пример во случајов новинар од А1, ке го јадеш :)
 17. Terebellum Sagittarii

  Навреда на Фејсбук - кривично дело

  Член 173 од Кривичен законик -навредата е крвично дело.И клеветата.Мислам дека Миленко затвор лежеше за ова.
 18. Terebellum Sagittarii

  Навреда на Фејсбук - кривично дело

  Во велешкиот Основен суд паднаа првите пресуди за закана и навреди изречени на општествените мрежи на интернет или по електронска пошта. Казнети не се големи, туку симболично парични, но остануваат пресудите по што голем број интернет фанови се предупредени дека навредите и заканите кои се...
 19. Terebellum Sagittarii

  Драга Кајгана

  Кајгана, добро утро. Да ти кажам, научени сме да кукаме у животов како се ни фали, а никако да видиме што ни е арно. Ама затоа сме различни, затоа сме позитивни и негативни, сакаме и мразиме. Не знам како може да иам толку глупави соништа кога ми е убаво на душата. Бегам од обврски како од...
 20. Terebellum Sagittarii

  Велес

  АЈ да ви разјаснам, гледам некои работи не ги знаете. Пред 10тина години, на расипнички начин официрски му беше продаден на Мечкарот. И порај тоа што се работело за страшно ниски пари, и понудата требало да се смета за неповолна, драгиот Буч го потпишал договорот. Драгиот негов правобранител, не...
На врв Bottom