Резултати од барањето

 1. Max Legend

  Лига на Шампиони 2016/17

  Strim za natprevarot ve molam.
 2. Max Legend

  Загадувањето не сопира, секоја година нови 4.500 заболени од рак!

  Ne ocekuvav da ima golema zagadenost vo Kumanovo i Kavadarci. WTF?
 3. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Можеби малку претерано, но колку што ја следам кризата со примањето на 1,5 милиони лица од Блиски Исток/Северна Африка и следствено порастот на криминал, растење на етнички/верски тензии и цензурата од државни медиуми за се што е поврзано со тоа - додуша не е само државата вмешана во тоа...
 4. Max Legend

  Tomb Raider

  Новата, добро, еве да кажам ребутираната Лара ми е многу омилена. Настрана офкањата на секои 5 минути и неминовно мавање во дрво, карпа и друго, гејмплејот е добар, ми се допаѓа атмосферата на јапонскиот остров, се гледа дека сакаат да и дадат целосна тродимензионална карактеризација и тоа е...
 5. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Тешко дека ќе се реформира. Годинава е многу луда. Во моментов ЕУ делува се поавторитарно кон дисидентски членки, но и тоа не успева, а Германија е во фаза на внатрешен социјален канибализам. Тешко дека ќе се реформира. Годинава е многу луда. Во моментов ЕУ делува се поавторитарно кон...
 6. Max Legend

  Феминизам!

  Ако толку многу сакаш да направиш револуција на умот, тогаш треба да превземеш една сосем радикална акција која може да ти сруши многу погледи за кои се залагаш. Многу е едноставно - генетско алтерирање на луѓе со одредено програмирање на мозокот за тоа како треба да мислат, размислуваат и...
 7. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Тогаш мора брзо да се постигне тоа редефинирање. Мада ќе биде чудо ако Унијата излезе во пресрет на граѓаните.
 8. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Да те корегирам - Унијата постои од 1993. Пред тоа немаше обединување, на заедништво сигурно мислиш на економскиот сојуз помеѓу западноевропските држави, односно ЕЕЗ. Другите земји беа под капа на Советскиот Сојуз. Така да имаш само 23 години на обединета Унија со земји од западен и источен...
 9. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Зар немаше денеска вест дека Турција и официјално ја повлече кандидатурата?
 10. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Се сомневам дека ќе се зголемуваат обидите за некакво единство после 7 години турбуленција како резултат на неефикасност или неуспешно присилување од клучните тела на ЕУ. Ако според тебе мир подразбира целосна финансиска контрола и зависност на цела Јужна Европа + Ирска, прописи за цензура на...
 11. Max Legend

  Подемот на крајната десница во Европа

  Se prasuvam, dali toj kako post makedonec ke go primi vo site dupki so golemo zadovolstvo od komshiite? PS: postmakedonecov mnogu zvuci kako Sweden yes, iako za delot so protestite se slagam. Se prasuvam, dali toj kako post makedonec ke go primi vo site dupki so golemo zadovolstvo od...
 12. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Не би рекол дека Орбан е целосно немоќен, измените си останаа, не се гледа негова смена поради мнозинска поддршка, Унгарија прва воведе засилена гранична контрола и покрај осудите од Меркел. Друго, не гледам осуди ниту пак казнувања на Австрија, Германија, Словенија и Хрватска откако воведоа...
 13. Max Legend

  Акции на СЈО (Генерална дискусија)

  Убаво е што не потсетува и за името.
 14. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Не во смисол на брегзитер, туку како премиер кој е во конфликт со ЕУ поради уставните измени во Унгарија, повиците за нормализирање на односите со Русија и засилената гранична контрола кога им нагрнаа мигранти од Блиски Исток.
 15. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Да сакаа да не рушат, можеа лесно да не средат. Сега сме им од корист да ги затвораме рутите за мигрантски транзит преку Балканот. Да сакаа да го скинат Груевски, можеа. Ама во моментов, со сите срања кои се случуваат им треба колку толку стабилна Македонија за да ја врши работата на вратар.
 16. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Не враќаш со Орбан, а еве, сега и новиот неранимајко, Полска?
 17. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  За лудаци не знам. Меркел е сеуште на позиција премиер на Германија.
 18. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Друго, малку ти беше смешно тоа еврозаедништво. Каде го гледаш? Во кредитирањето и ставањето на Шпанија, Ирска, Португалија, Романија и Бугарија во поголема задолженост и контрола? Во заканите кон Полска, Унгарија, Чешка и Словачка што не примаат мигранти од Блискиот Исток? Во се поочигледно...
 19. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  И грците исто така? Оти ако не се лажам, лани имаше силно анти - ЕУ расположение. Сега истите коие правеа бу кон ЕУ се сега да ја спасат истата ЕУ.
 20. Max Legend

  Референдум во врска со членството на Обединетото Кралство во ЕУ (Bretxit)

  Кога грците сакаат да излезат од Унијата, тоа е толкувано како храброст да им се спротивстават на бирократите, Меркел и други банкарски злотвори од Брисел. Кога британците сакаат надвор тоа е обид за уништување на убавиот дух на солидарноста на унијата. @Ne_sum_ja
На врв Bottom