Резултати од барањето

 1. Solaire of Astora

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Не знам што да мислам во врска со тоа што новата раководителка ми се обраќа со " брат ", освен дека ми е многу интересно и многу јако, брат.
 2. Solaire of Astora

  Какви патики носите?

  Се наоѓаат ли некаде во Скопјево? Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 3. Solaire of Astora

  Android корисници (проблеми, прашања, совети)

  Settings - Advanced features - Motions and gestures, ако има таму треба да е double tape.
 4. Solaire of Astora

  Корона вирус (COVID-19)

  Да, короната има поголема стапка на смртност но до моментов, поголем број на жртви има земено сезонскиот грип, што најверојатно нема да остане така. Како и да е мене лично ми личи на целно пумпана работа, целава оваа медиумска фама.
 5. Solaire of Astora

  Корона вирус (COVID-19)

  Внесување на доволни количини овошје и зеленчук со посебен акцент на оние намирници кои содржат витамин Ц, доволно движење и физичка активност на отворено, времето ви го овозможува тоа, добро спиење и помалку стрес. Градење на добар имунитет е клучен фактор за борба против ваков вирус. Според...
 6. Solaire of Astora

  Корона вирус (COVID-19)

  . Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 7. Solaire of Astora

  Dark Souls

  Шо знам. Јас знам дека годинава сигурно ќе изиграм уште најмалку 2 нови билда, така да модов баш би сакал да го пробам, зошто да не. Малце мазохизам :D Сега засега нема мод за ПС4.
 8. Solaire of Astora

  Dark Souls

  Ги рандомизира непријателите, што значи дека на почеток можеби ќе бидеш соочен да се тепаш со black knight, со оригиналниот damage output и хелт. Колку што прочитав, ова се однесува и на босовите, и на ајтемите ( сеа проверив) . Како и да е, интересно можеби за некој што ја преџвакал играта...
 9. Solaire of Astora

  Страв од стареење...

  Ништо страшно, можете, вие што имате вакви стравови, да ја смените перспективата, и да гледате како на процес кој се движи кон целосно спасување. Веднаш ќе ви олесни, и ќе ви биде се полесно со секој нареден здив. У меѓувреме гледајте да живеете.
 10. Solaire of Astora

  Србија повторно во поход кон соседите

  Леле, драма, изгледа стварно ќе пливате у Јадран. Дарданот е драма квин.
 11. Solaire of Astora

  Dark Souls

  Забавен, ама ич не би го препорачал на некој кој би ја играл играта по прв пат.
 12. Solaire of Astora

  Жени кои не сакаат да станат мајки

  Бидејќи сме генерација на 30+ годишни дечиња:
 13. Solaire of Astora

  Исихазам

  Ајде да пробам да ја воскреснам темата и вивнам на некое повидливо место. Искрено, би сакал да го прочитам мислењето на @MIKI1 ( не знам зошто не го тагнува ), како еден од поактивните членови кои одговараат во името на Христијанството, што би кажал во врска со овој начин на гледање кон...
 14. Solaire of Astora

  Сте се препознале самите себеси?

  Секојдневно, во очите и контурите на лицето на мојата ќерка, и во нејзината мрзоволна ќуд која ја делиме двајцата. Не верувам во двојници.
 15. Solaire of Astora

  Жени кои не сакаат да станат мајки

  Нормално дека нема потреба да кажеш. Но твоите постови говорат во твое име. Со таква блага форма на мизогинија, која ти се провлекува низ постовите, најверојатно си 30+ сингл, без деца, а времето и традицијата притискаат. Не те осудувам, чак до некаде и те разбирам.
 16. Solaire of Astora

  Колку си ја сакате работата?

  Кога веќе не можеш да ги мразиш, сакај ги. И така почнав да си ја обожавам работата, иако карактерно не ми прилега работа под временски притисок и слично, сепак се привикнав. Имам комуникација со над 100 души секојдневно, што некако го олеснува денот. Не би мењал ништо.
 17. Solaire of Astora

  Денов звучи како...

  Mama she has taught me well Told me when I was young "Son your life's an open book Don't close it 'fore its done" The brightest flame burns quickest That's what I heard her say A son's heart's owed to mother But I must find my way...
 18. Solaire of Astora

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

 19. Solaire of Astora

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Го молам со месеци да излеземе и да ја донесе братучетка му, со ветување дека ќе бидам фер и нема да го посрамам и разочарам, и ме лажеше како мало дете. Сеа треба со една со мошне лесен морал да излезам, ја знаеме и двајцата, и сеа тројка да сме праеле вика. Дефиниција за денешно другарство...
 20. Solaire of Astora

  Жени кои не сакаат да станат мајки

  Двојни стандарди имаш ти. Од една страна осудуваш жени кои решиле животот да го тераат без деца, а од друга страна се жалиш зошто некој осудувал мажи кои имале 9 деца. Тоа се двојни стандарди.
На врв Bottom