Резултати од барањето

 1. Дон Џелатимус

  UEFA Champions League 2011/2012

  Денес беше извлекувањето на паровите кои ќе играт во прво и второ квалификационо коло. Нашиот претставник Шкендија, за противник го доби шампионот на Србија, Партизан. Прво квалификациско коло: Тре Фори - Валета Санта Колома - Дуделанж Второ квалификациско Коло: Макаби Хаифа - Борац Морген -...
 2. Дон Џелатимус

  Манчестер Јунајтед - Ливерпул (14.03.2009)

  Манчестер Јунајтед - Ливерпул - Големо дерби на два големи клубови ! Дата: 14.03.2009 Сабота Час: 13:45 Стадион: Олд Трафорд Капацитет: 76,212 седишта Прва средба: 12 Октомври 1895 Број на средби: 151 Статистика: Победи на Манчестер Јунајтед премиер лига: 58 ФА Куп: 8 Карлинг Куп...
 3. Дон Џелатимус

  Брза географија

  Eve taka, jas kazuvam bukva, sledniot kazuva drzava i grad na taa bukva (sto sum ja kazal jas) i postavuva bukva za sledniot clen... :) na pr. bukva :S Slovenija Strumica za clenot pod mene bukva :A ..i se taka.. P.S .... se nadevam deka ke bide interesno....
На врв Bottom