Резултати од барањето

 1. пунтер

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  Da de, zatoa vie glasajte si go zaev vo severxistan,.
 2. пунтер

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  не треба да бојкотираш, за Муртињо да си гласаш.
 3. пунтер

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  сакаш да кажеш дека Муртињо треба да остане?, само тоа кажи ми. Викаш бојкот, бојкот оди во прилог на муртињо, јас лично не го сакам во ниедна опција, па макар мицотакис би бил премиер на севернава, значи грци да ја водеа државата немаа толку штета да направат, така да било кој е подобар избор...
 4. пунтер

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  Abe ti kazaa I prethodno, dovolno e vmro ili sosema nekoj drug, ne e bitno koj, nisto da ne napravat pak ke bidat podobri od komunjarava, dovolno e sto steta nema da pravat kako ovie sto pravat sekojdnevno.
 5. пунтер

  Србија повторно во поход кон соседите

  Slusaj dardo, eve iskreno da ti kazam mene ic ne me boli kur za srbite, od sekogas sum protiv srbomanskata linija vo nekogasna Makedonija, taka da ti kazam nemam nekoj custva za niv, ama ti/vie da glumite deka ste za nekoja pravda e epten mizerno. Da vie bevte za nekoja pravda nemase so po 3...
 6. пунтер

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  Toa e, so inka ne se tura,.
 7. пунтер

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  Sigurno ne im menuva nisto, jas od niv nemam I taka nekoj ocekuvanja, od nikoj nisto ne ocekuvam posebno, Ama ako ne drugo barem zabavno ke bide koga ke gi slusame glupostite sto gi ima lupano, ne deka ke bide nesto novo od nego ama kaj nego bunarot nema dno.
 8. пунтер

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  Jas sum poveke od siguren deka ke pukaat uste mnogu bombi sto Zajko ke dojde do situacija da se budi sekoe utro vo ocekuvanje na nova bomba, ko sto samiot vikas, na razen ke go pecat do izborive.
 9. пунтер

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  значи да остане копилено од муртино ? и вие со куртоните во уста да лапате тендери, тоа сакаш да го кажеш ?
 10. пунтер

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  пак тебе те пратија трета смена ? дај нека те смена од сабајле и ти троа бел ден да видиш
 11. пунтер

  Македонија во Северноатланската алијанса - НАТО

  дечко ако те пуштиле од штаб да првиш норма за 500 денари, не мора да лупаш глупости, пробај нешто попаметно да напишеш, ти ја знам маката, си стигнал до работа како "програмер" пред избориве и сега пробуваш да си ја зачуваш ама тоа не значи дека треба да тресиш зелени.
 12. пунтер

  Македонија во Северноатланската алијанса - НАТО

  да, како пола форум од Германија што ужива во убавините со Нато.
 13. пунтер

  Македонија во Северноатланската алијанса - НАТО

  Јас ја гледам окупацијата на дело, ти го сменаа личниот опис на сила и ти продаваат демоктатија, не фала, ама јас и тебе те разбирам, не за бадијала ви купија толку многу вазелин, не што не те боли него и уживаш во силувањето.
 14. пунтер

  Македонија во Северноатланската алијанса - НАТО

  Серврнава творевина е окупирана од нато, не знам што некој тука просераваат за некаков влез на некоја Македонија (која не постои) во некој сојуз. Реалноста е друга за разлика од таа што некој сака да ја престави.
 15. пунтер

  Новиот закон за Јавно обвинителство

  ах името, ебаму името, битно грујо ќе си лежи.
 16. пунтер

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  не бе, направија грешка во слоганот, мислеа да викаат "Шутка не ти бега Никола". Правда мора да има па макар и Мијалков да биде затворен.
 17. пунтер

  Русија - смена во надворешната политика?

  ти бе гнидо плаќаше спонзорирани тектови во британски весници за да јадеш говна против Македонија како ја крадела историјата, оди скри се бе гноју скапан, па нашол уште да се курчи овде.
 18. пунтер

  Русија - смена во надворешната политика?

  мрш бе, на тебе ни мрсул не вреди да се фрла
 19. пунтер

  Акциите на движењето Самоопределување во Косово

  не потклекнуваше тој и за знамето, не го признаваше, само албанското го признаваше, за на крајот како сите политички профитери да го признае косовското знаме, и тој ке биде ко сите на балканот, како ќе му свират така ќе игра.
 20. пунтер

  За малце ќе умрев [Near Death]

  Oci otvorete zs sekakvi ludaci ima po ulici, badijala zakoni ima, pred 2 dena eden idiot vo Sidnej gi zbrisa 4 deca , 3 od edna familija 4to rodnina, idiotov pijan 3 pati nad dozolenoto.
На врв Bottom