Резултати од барањето

 1. F

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  Не сум уверен дека е хомо за разлика од Васил. Ама песната е дефенитивно лоша лоша и да оди отпаѓа во полуфинале.
 2. F

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  Од толку квалитетни а веќе познати пејачи Србија да бира помеѓу овие аматери, натуршчици кои настапуваат по кафулиња :facepalm: Да Неда и Бане се познати ама немаат шанси. А и не е пракса турбо-фолк изведувачи да одат. Да пратат веќе позната фаца лесно ќе имаат барем мал телевоутинг од регионот...
 3. F

  Македонски филмови

  Како строго? Треба секоја будала на која од дома му рекле дека убаво пее, микса и слично или пак си умислила да ги скрнави музичките вредности ? Концептот на авторските права кој е дел од законот не го измислив јас или Северна Македонија туку е копиран од западните земји во кои се знае редот и...
 4. F

  Македонски филмови

  Самозвани “господа“ @Corvus @Anon @BilboBaggins Исмевајте се Вие со користењето на зборот материја и правете се паметни. Во прилог јас Ви реплицирам со аргументи, т.е. членови од Законот Пред фактите и боговите молчат. Не мора делото да биде формално објавено и Атиџе да изјави дека бара...
 5. F

  Македонски филмови

  Многу си паметен и упатен во материјата:tapp:. Не се бламирај.
 6. F

  Македонски филмови

  Прерпоставувам дека немаш copyrights. Во период на најголем подем на Атиџе можеш комотно да одговараш за повреда на авторски права. За секој ремикс, препев и слично важи
 7. F

  Македонски филмови

  Потврдено е ќе оди. Владата плаќа за Тамара, Љубо, Атанас, Фејми, Самир и Атиџе. Ќе носела некои шалвари
 8. F

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  Каква кариера имаше Кајмаковски кога го пративме? Бетер. Дупер можеа да спремат добра песна ама не се толку популарни после скандалот со Мартина. Препотентното створење Илчо не можам да го сварам.
 9. F

  МРТВ - Македонска радио телевизија

  Нема засега информации за нова сезона Преспав. Прерано е. Доволно е 4 сезони се направија сите заплети и расплети можни. 4та сезона веќе почна да бега од темата. Во секоја епизода друг бизнис отвораа и во круг. Глуп потез е враќањето на Владо Јовановски.
 10. F

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  Се согласувам дека се можни протекции и влијанија за изборот на Гарванлиев за претставник. Заев лично беше на неговиот неодамнешен концерт во Струмица. (Но во нормални држави не мора ништо тоа да значи) Но со сигруност можам да кажам дека е школуван на музички академии во странство (САД). Според...
 11. F

  Македонски филмови

  Македонската кинематографија испиша историја со 2 номинации за Оскар за Медена земја. :oeoeoe: Наклон до земја за Тамара, Љубо, Атанас и целиот тим. Нека се множат успесите на македонскиот филм. Филмаџиите за разлика од ракометарите убаво ја започнаа 2020 година и го продолжија успехот од 2019.
 12. F

  Фамилијата Марковски (македонска серија)

  1.Точно е дека се исфрлаат од проектите и ок нивно право е. 2.Никој никого не тера да плаќа. Кој сака и кој може. 3. Никој официјално не најави нова сезона. Не се знае ниту дали ќе ја обвинат Силвија па не да ја осудат. Ако има докази нека лежи.
 13. F

  Македонски филмови

  Излезе првиот тизер за детскиот филм Стела. Од оваа 1 минута забележав кастинг маани. Изборот на Тони за дедо е грешка. Детево и кучево не ми се вклопуваат баш баш. Обично во филмови ставаат симпатични кучиња, овде ставиле ртка. Не велам дека детево е грдо или лошо глуми ама ми се чини како "да...
 14. F

  Ммф тројка

  Ограничени умови има многу. Не чини, неморално е, педерски е 2 мажи со 1 жена а во ред е 2 жени 1 маж. Се разбира дека на машкото повеќе му одговара со две женски ама не ми е јасно што е "педерското" во 2м. и 1 жена?
 15. F

  Преспав (прв македонски “сит-ком“)

  Да, ромка е. Пред некоја година ја вратија од аеродром оти мислеа дека ќе бара азил во Германија.
 16. F

  Македонски филмови

  Заврши снимањето на филмот Сестри. Прв долгометражен филм на Дина Дума. Имам позитивно мислење за Дина Дума. Очекувам добар филм. Ќе видиме како ќе се снајдат натуршчиците, често се слаба карика на нашите филмови.
 17. F

  Фамилијата Марковски (македонска серија)

  Воопшто не е фатена со дрога. Не прејудицирајте и шпекулирајте. Приватните животи и поведенија немаат врска. Тие во серијата дејствуваат во име на ликовите. Ова не е документарно-едукативна програма па Силвија лично да пропагира. Колку актери пијат и се дрогираат па глумат.
 18. F

  Македонски филмови

  Од утре 12.12 Дедо и внук во Скопје во Милениум
 19. F

  Македонски филмови

  Имав прилика да го гледам ДЕДО И ВНУК на Пиперкоски на премиерата во Битола. На кратко добра приказна која можеше подобро да се раскаже. Барем за мене а и за повеќето на проекцијата првиот 1 час од филмот беше поприлично досаден. Сето дејство, заплат и расплет се случи во последните 40 минути...
 20. F

  Македонски филмови

  Ѓорче Ставрески (Исцелител) доби максимум средства од Агенција за филм за својот нов филм. Со долгометражни филмови ќе дебитираат Тамара Котевска (Медена земја), Саша Станишиќ и Срџан Јаничијевиќ (МНТ) После Медена Земја за неколку години уште еден добар документарен филм во најава. НЕЈЗИНАТА...
На врв Bottom