Резултати од барањето

 1. F

  Македонски филмски критичари/критики

  Ја отворам оваа тема за дискусија за македонските филмски критичари. Колку тие се компетентни, релевантни, професионални а и активни ? Исто така може да се постираат нивни филмски критики. Иако во ДФРМ има група за критичари од кои дел се членови на ФИПРЕСЦИ. Најпознати актуелни критичари се...
 2. F

  ТВ Бокс (Македонска серија)

  Иако сум скептик за оваа серија го претекнувам @MARCELLO со отворање на нова тема "Што е точно? А што е погрешно..? Си го помислил тоа?" - ТВ Бокс на Телма Од понеделник, 16 октомври во 22 часот на Телма телевизија започнува новата домашна играна серија "Тв Бокс". Врз база на истиот...
 3. F

  Дали друго машко го видело вашиот алат (МАЖИ)

  Ја отворив темава чисто да видам дали и на други му се случило друго машко да му го види к****. Дали мислите дека тое педерски? Според некои е... А јас мислам дека не е се дури нема...
 4. F

  Алеја на Великани Бутел

  Незнаев каде да ја ставам темава па одлучив во општи муабети ако сметате дека не е за тука слободно преместете ја ! Ја започнав темава зашто не сум од Скопје и не можам да одам лично да видам ме интересираше кој е таму погребан , кои се критериумите за великани и кој одлучува кој се погребува...
 5. F

  Мошти по македонските цркви и манастири?

  Како непризната црква сме доста богати со праволсавни реликвији ве молам додавајте доколку знајте и други цркви и манастири со мошти: Манастир Зрзе: -Св.Пантелејмон -Св.Прокопиј Манастир Варош: -Св.Стилијан -Св.Козма и Дамјан Манастир Рајчица: -Св.Георгиј Победоносец -Св.Јован Кукузел -Честица...
На врв Bottom