Резултати од барањето

 1. G

  Од јужна Хрватска граница до Сплит ?

  Има некој возено од Скопје до Пула и да каже колку коштат патарините? Преку Белград, Загреб Ријека до Пула, или преку Дубровник, Сплит, Ријека ... Од каде е поевтино?
 2. G

  Управување на возило на МК табли со Бг возачка дозвола

  Имам такси компанија и колата ми е на фирмата, имам бугарски пасош а возачката ми е македонска, ќе ми прават ли проблем ако на границите (не на македонска) ако поминувам со бугарски пасош?
 3. G

  Лондон - работа, живот, авантура

  Zdravo. Sakam da zaminam vo London pa me interesira dali so toa sto imam firma vo MK i sum vraboten samo jas vo nea ke mi prave problem da se vrabotam i vo London?
 4. G

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Статутот од пред 20-тина дена ми се смени во ``Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија``... Чекав од ноември 2013г. Однесов изводи од 1в братучед со бугарски пасош. Колку време се чека отприлика за пасош...
 5. G

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Преписката е извадена за доп'лнителна проверка МП - што значи ова? број 162**/2013, однесени изводи од прв братучед пред 3 месеца.
 6. G

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Како да проверам статутот на новиов систем? Каде да го најдам тој ПИН? имам само картонче.
 7. G

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  IPhone 6s, Samsung s6 или Samsung Note 4? Првенствено ми е заради навигација. Кој да земам?
 8. G

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Baram posrednik da dostavi, prevedi, legalizira dopolnitelni dokumenti od prv bratuced so bugarski pasos od blizina na Kavadarci. Ako ima nekoj neka pisi.
 9. G

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дечки, имам само прв братучед со бугарски пасош, немам никакви други роднини со бугарски документ, вреди ли да пробам ? Инаку статусот ми е вратен на дополнителна проверка, од 2013 год ноември. Благодарам за секое мислење
 10. G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво, сакам да довезам кола мерцедес цди220 од германија, ме интересира што е потребно документи за истото да се донесе до тука. Давачки, граница, дали се царини веднаш на терминал при влез во Македонија и др. Фала однапред
 11. G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Произведена е 2003, зар е можно да нема ABS или Airbag (не е тука дечкото што ја продава да го питам), а клима знам дцека нема, а и коолку такси возила има без клима, ама ене ги возат?
 12. G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Јас веќе имам лиценца за такси возач, а за регистрација за возилото за такси услуги влијае ли тоа што нема клима,абс,воздушни перничиња?
 13. G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Сакам да земам Шкода Октавија 1.9 SDI, без клима. Возилото ми е за такси. Има ли разлика тоа што не е TDI, знам дека потрошњата е мала, ама ме интересира дали се добри тие SDI мотори?
 14. G

  Регистрирање на фирма?

  Zdravo, me interesira sto e potrebno i kolku cini za registriranje taksi kompanija za samo eden vraboten. Slusnav deka moze i kako trgovec poedinec.
 15. G

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Од пред недела време статусот од ``задолжителна``ми е сменет во ``Преписката е в'рната за доп'лнителна проверка.``. Немам никакви стари документи од роднини. Ќе ми ја прекратат ли проверката или, колку време имам за поднесување документ?
 16. G

  Дали имате сателитска и што ресивер имате?

  Нема врска брзината на интернет конекција за КШ, за КШ е потребен само стабилен интернет. - КШ - кард шеринг
 17. G

  Снимање на полициcки активности?

  Ме интересира дали е против законски да се снима полицијата додека извршува некоја работа, на пример (не) санкционирање на прекршител додека вози, непрописно паркирање, непропуштање на пешак, разговарање на мобилен телефон и сл.
 18. G

  Дали имате сателитска и што ресивер имате?

  Вака сеа, коа мислев на сите не мислев на некои одредени пакети, не мора буквално да сфакаш. Тотал ТВ беше гледлив некое време, ВИП мислам дека мислиш на она од 16е, никогаш не сум ни пробал да гледам. Додека за италијаните ок е, HD каналите не се гледливи еве повеќе од 2 месеца. Инаку додека не...
 19. G

  Дали имате сателитска и што ресивер имате?

  150 еврушки
 20. G

  Дали имате сателитска и што ресивер имате?

  Користам од Vhannibal канал листа. Сите ;)
На врв Bottom