Резултати од барањето

 1. EDCer

  Пресолување на прехрамбените продукти

  Дали е до мене, или последно време ставаат премногу сол во храната? Месни и млечни производи, како од маркет, така и домашни, голем дел се пресолени. Татко ми купи домашно сирење, р'тос солено, едно парче со големина на кикиритка е доволно да ме натера да го плукнам залчето, претходно сум јадел...
 2. EDCer

  Алати

  Тема за љубителите на алати, знам дека не сум единствен, како хобист сакам и ценам квалитетни алати иако не сум ниту електричар ниту механичар по професија. Прашања - одговори, размена на мислења, слики (задолжително :)) и се околу алати во оваа тема.
 3. EDCer

  Инсекти - храна

  Здраво дечки, оваа тема е особено за оние кои сакаат да пробаат нешто ново, за оние што не се држат на ,,мама така правеше'' стилот и сите што сакаат да одат настрана од храната во секојдневниот живот. Додека луѓето во Кина, Јапонија, Камбодија, Тајланд и тој дел од Азија јадат скакулци...
 4. EDCer

  English Pronunciation

  Морам за ова да направам тема. Изговор на зборови на англиски јазик. И тоа забеган. Еве само мој пример: HUG се чита како ХАГ, а HUGE се чита како ХЈУЏ??? Слушајте и читајте внимателно и ќе ви стане јасно колку е заникаде англискиот кога се работи за читање.
 5. EDCer

  Adrenaline rush?

  Здраво дечки, гледав на интернет видеа, читав страни и сл. но не можам да најдам што точно е тоа што ми се случува. 100% сум сигурен дека е до адреналинот. Значи вака, РАНДОМ, да, баш во рандом времиња ми се појавуваат некои симптоми. Каколу што читав, адреналинот се лачи кога мозокот ќе дознае...
На врв Bottom