Резултати од барањето

 1. B

  Избор за песна за Евровизија

  Сеа читам, вечер ќе се бирала песната за Евровизија за идната година. Незнам од кај излезе ова од еднаш и зошто волку рано?
 2. B

  Највисок човек во Македонија

  Не верувам да има ваква тема (ако има избришете ја оваа) а баш ме интересира, дали некаде има информација кој е всушност највисокиот човек во Македонија? Во медиумите неколку пати имаат пишувано за најстариот, но не сум сретнал кој е највисокиот во земјата... Постои ли негде воопшто таква...
 3. B

  Учење на инфузија

  Со цел да имаат „повеќе енергија“ за учењето додека се подготвуваат за упис на факултет, матурантите од едно кинеско средно училиште учеа приклучени на инфузија. „Течноста во инфузиите содржи аминокиселини кои служат да им дадат повеќе енергија на нашите ученици. Самите ги бараа“, изјавија...
 4. B

  Скопје за Нова Година

  Ме интересира, како е Скопје украсено за празнициве? Има ли негде слики да се види? Знам пред 2 години, кога бев последен пат таму за Нова Година беше прилично добро, барем мене ме изненади, не беше така „сиромашно“ и грдо како порано секогаш што го красеа па ме интересира како е годинава...
 5. B

  Македонски избор за Евровизија 2011

  Гледам нигде нема тема за ова па отворив... Има ли некој информација кои ќе настапуваат на домашниот Евросонг идниот месец? Во принцип ова време веќе се познати учесниците, али нигде неам прочитано нешто за тоа... Ако имате некои новости пишете, ме интересира :) Едитирано од Dee_jay Учесници...
 6. B

  Вадење виза за Британија од странство

  Имам едно прашање: моментално живеам во Германија (поради студии) и сакам да одам на одмор во Англија ама незнам каде и како да извадам виза? Дали за неа ќе треба да одам во Британската амбасада тука во Германија, или пак во нашата амбасада? И дали мора да се оди во амбасада или може и во...
 7. B

  Боби Андонов

  Ме интересира колку од вас знаат за него и како ви се допаѓа? Според мене он е еден од најголемите таленти од кај нас и се надевам ќе успее да направи голема кариера, особено сега откако се прослави и низ Австралија... Исто, мислам дека би можел многу добро да помине на евровизија, ако...
 8. B

  ПМФ - Математика

  Има ли некој од вас тука што студира математика?
 9. B

  Квалификации за ЕП 2012 - Полска и Украина

  Идниот петок почнуваат квалификациите за Европското Првенство 2012... Односно официјално тие веќе се започнати овој месец, со мечот меѓу Естонија и Фарските Острови (Естонија у последен момент се извлече и победи, цел натпревар губеа 1:0 лол) кој беше изигран порано, но сите останати...
 10. B

  Persons Unknown

  Денес еден другар ми кажа за серијава (нова е, само 11 епизоди има до сега). Само што ја гледав првата и изгледа ЗАКОН!!!!! Морате да го пробате ;) Се работи за група киднапирани луѓе кои се однесени на едно запустено место (никој од нив незнае каде се наоѓаат и кој и зошто ги однел таму) и се...
 11. B

  eVisionTeam

  Има ли никој од вас што е дел од eVisionTeam? :) Ако не тогаш би ви препорачал да се информирате за нивните понуди, јас се вклучив во декември и не ми се верува колку закон ствара е... Мене еден другар ми кажа за странава и ме натера да се приклучам, ја бев прилично скептичен особено првите 2-3...
На врв Bottom