Резултати од барањето

 1. Apple

  Превоз од Братислава аеродром до Виена

  Здраво Планирам во Јануари да патувам за Виена. Ќе летам до Братислава бидејќи картите беа џабе. Видов дека од самиот аеродром до Виена возат две компании, Flixbus и Slovaklines. Ме интересира дали некој ги има користено? Јас претходно се имам возено со Flixbus и автобусот каснеше околу 1 час...
 2. Apple

  Vinsat Кабел - нов оператор во Скопје

  Приметив дека локална кабловска телевизија што постои во Виница и Кратово почнале да нудат услуги во Скопје поточно Бутел. Нудат оптички интернет и телевизија. Мене операторов ми е познат бидејќи знам луѓе од Виница што го користат али ме заинтригира фактот што почнале и во Скопје. Дали има...
 3. Apple

  Надградба на софтвер на Samsung Smart TV

  Случајно видов дека за мојот телевизор има надградба на софтверот. Користам Samsung UE32J5502AK и до сега не сум имал проблеми. Пробав да најдам што е ново во софтверот меѓутоа од други форуми видов дека Самсунг обично не кажува што е ново. Надградбата е тешка скоро 1,1гб што не е малце. Новата...
 4. Apple

  Lycamobile Македонија

  Бидејќи веста е веќе офицјална воедно и ја отварам темата која понатаму ќе се користи за дискусија за Lycamobile Македонија. Во продолжение: Lycamobile’s expansion plans continue Lycamobile is coming soon to Macedonia, bringing its unbeatable low-cost national and international calls, texts...
 5. Apple

  Патничко осигурување

  Здраво Често патувам и до сега шаблонски стално вадев патничко осигурување од Кроација Осигурување и последниот пат имав малку непријатно искуство со нив. Поради тоа решив да размислам за друга компанија за осигурување. Е сега сум го голема дилма. Некои компании како Winner си имаат се...
 6. Apple

  H&M во Тетово?

  Знам дека насловот е смешен но наводно се отворила ХМ продавница цо тетово т.е во Рем трговскиот. Линк до веста и слики.... https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=715193048583152&id=323795257722935
 7. Ficiani

  Netflix - стриминг услуга за филмови и серии

  Повеќето најверојато знаат за каков сервис станува збор. На Netflix може да гледате секаков вид на тв шоуа, филмови, документарци итн, кога било и каде било. Исто така најверојатно знаете дека овој сервис е достапен само во Северна, Јужна Америка, Англија, Скандинавија и Холандија. Се плаќа...
 8. Apple

  Флашка во Македонија

  Ме интересира дали некој знае каде може да се купи Флашка шишето?Станува збор за стаклено шише (Словенски производ) кој ја збогатува водата со јони и слично.Дали некој видел каде има да се најде во Македонија и која цена е? http://www.flaska.eu/
 9. Apple

  Тутунска Банка Paypass

  Сега приметив дека Тутунска Банка почнале да нудат Paypass картици. Е сега имам една дилема. Јас имам активирано пакет за млади оној до 24 години што е и имам Маестро картица. Ме интересира дали јас можам да ја заменам сегашната со оваа новата? Исто така на вебстраната не е објаснето дали новата...
 10. Apple

  Проблем со звук

  Имам проблем со звукот. Секојпат кога слушам музика или гледам филм без разлика звукот ми сецка.Реинсталирав драјвер безбројат пати безуспешно. Приметив дека кога ги уклучувам слушалките напред на компјутер во преден џек тука не ми прави проблем.Ако ги уклучам позади слушалките на звучната...
 11. Apple

  Skypicker

  Решив да отворам нова тема пошто незнам дали некој го знае сајтов. Во принцип ова е многу добра алатка за пребарување летови по исклучиво low cost компании. Ги вклучува Визер, Рајанер итн. Јас букирав карта за Фридрихшафен или како и да е за 11 евра. Сајтот ми го кажа еден пријател па решив да...
 12. Apple

  Prestigio Македонија

  Здраво Ме интересира дали знае некој каде во Македонија можат да се купат Prestigio мобилните телефони? Знам ги имаше во АМЦ ама веќе ги нема...
 13. Apple

  Бесплатен Microsoft Office 2013 за сите студенти од Македонија

  Како што кажува насловот за сите студенти од Македонија кои што имаат Microsoft Exchange емаил адреса (УГД Штип итн.) имаат можност да го симнат целиот пакет бесплатно со сите алатки + 1ТБ One Drive. Постапката е едноставна одите на овој линк и ја внесувате адресата ако сте eligible ви дава еден...
 14. Apple

  Nokia Lumia 1020 во Македонија

  Сега приметив дека Nokia Lumia 1020 во го донеле во Оне. http://one.mk/mobilni_privatni/product/nokia-lumia-1020.html
 15. Apple

  H&M во Скопје

  Денеска прочитав дека H&M конечно доаѓа во Скопје и ќе биде спроти Рамстор.Незнам колку е валидна информацијата но сепак судејќи според фотографијата мислам дека тоа е тоа. Па еве јас да отворам дискусија заедно со веста...
 16. Apple

  Deezer достапен и за Македонија

  Незнам дали е тука прикладно место но ако не е нека ја преместат. За сите оние кои сакаат да слушаат музика каде и да се (зборувам легално без торент симната музика и слично) тогаш Deezer е одличен сервис за вас. За разлика од Spotify,Pandora и сличните кои се недостапни за Македонија, Deezer од...
 17. Apple

  Ashampoo WinOptimizer 2013 бесплатна лиценца

  Насловот кажува се. На следниот линк можете да го симнете Ashampoo WinOptimizer 2013 бесплатно. Се работи за програмче за чистење и одржување на системот. Повеќе информации и симнување http://www.ashampoo.com/uk/gbp/lpa/computeractive Побрзајте додека трае!
 18. Apple

  Волонтери за ADB-S ресивери од FlightRadar24

  Сигурно многумина од вас ја знаат страницата http://www.flightradar24.com кај што може да се следат во живо летовите низ целиот свет. FlightRadar моментално нуди бесплатни ADB-S ресивери на нивна сметка и на нивен трошок да ги достават низ целиот свет а во замена за тоа тие треба да бидат...
 19. Apple

  Бесплатна лиценца за Xara Xtreme 5

  За сите тие што се занимаваат со графика и дизајн ова програмче може да им се најде. Цената му е 90$ али сега го даваат бесплатно. Така да на кој му треба може да си го симне http://www.xara.com/us/specialoffers/designer/
 20. Apple

  Peacock и во Скопје!

  Во Скопје синоќа е отворен првиот индиски ресторан од ланецот Peacock. Ресторанот е лоциран спроти општина Центар, а ќе нуди разновидно мени со индиски специјалитети. - Ова е само почеток. Планираме да отвориме ресторани во Македонија по истиот бренд, а идејата е да развиеме сосема друг...
На врв Bottom