Резултати од барањето

 1. [Ra]

  SOTW Натпревар #17 [Дискусии]

  Тема: Олимписки игри Сите прашања, забелешки итн тука. пријавување
 2. [Ra]

  SOTW Натпревар #17 [Пријавување]

  Тема: Олимписки игри Пријавувањето трае до : 20-07-12 (Петок) 23:59 часот. дискусии
 3. [Ra]

  Отклучување на СИМ картичка

  Не си разбирам многу од мобилки т.е од отклучување, кодирање, декодирање и сл. така да немојте да се смеете ако зборот во насловот на темата е погрешен. Значи вака, си купив пред некој ден број т.е сим картичка од вип, ми се исклучи телефонот, а тоа "картончето'' каде што го пишува пинот и пукот...
 4. [Ra]

  Позитивни и негативни личности од историјата

  Позитивни и негативни личности од историјата. Се мисли општо за човештвото. Пронаоѓачи, откривачи, претседатели, воени злосторници и.т.н Ајде да ја одбереме најпозитивната и најнегативната личност од историјата :cool:
 5. [Ra]

  Бивис и Батхед

  Слично како и South Park, Beavis And Butt-Head се лансираа во светот на популарноста едноставно со офанзивен хумор кој редовно ја преминувал границата. Сепак, исто како South Park, шоуто растеше заедно со публиката и всушност се опамети без стриктно да се држи до употребата на пцовки или гласни...
 6. [Ra]

  6-ти јули - Светски ден на бакнувањето

  Незнам дали сте слушнале но денес (6-ти јули) е светски ден на бакнувањето. Па се бакнавте ли? :) Јас се бакнав, а вие?
На врв Bottom