Резултати од барањето

 1. Obi4am_Bulgaria

  Волос, Пелион, Неа Анхиалос

  Нема тема во форум за тоа убаво место во Грција. Ке одим таму за 7 ноки од краја на Август до начало на Септември. Ке сме во хотел Protessialos во Неа Анхиалос. Со туристичка агенциа сме. Секое инфо ке ни биде добро. Сакам темава да биде добра за секои кои се интересира или е бил на полуостров...
 2. Obi4am_Bulgaria

  Волос, Пелион, Неа Анхиалос

  Нема тема во форум за тоа убаво место во Грција. Ке одим таму за 7 ноки од краја на Август до начало на Септември. Ке сме во хотел Protessialos во Неа Анхиалос. Со туристичка агенциа сме. Секое инфо ке ни биде добро. Сакам темава да биде добра за секои кои се интересира или е бил на полуостров Пелион.
 3. Obi4am_Bulgaria

  QUEEN + Adam Lambert во Софиja (Бугариjа) на 23.06.2016

  Един од соништата на сите музички фанови во Бугарија и околината ќе се оствари на 23.06.2016 года на стадион Георги Аспарухов (Герена) во Софиј. Картите ке бидат од 70 до 140 лева (36 - 72 еуро, 1102 - 2204 МКД)...
 4. Obi4am_Bulgaria

  Junior Eurovision Song Contest Bulgaria 2015 (Sofia 21.11.2015 года)

  Конкурсот Во 2015-та година ќе се одржи 13-тото издание на натпреварот за детска песна на Евровизија. Првиот конкурс беше во 2002-та година во данската престолнина Копенхаген, каде Хрватот Дино Јелушиќ запиша своето име во историјата како прв победник. Тогаш трката навистина била детска...
 5. Obi4am_Bulgaria

  Одмор во Царево - море и планина во едно

  Царево е град во југоисточна Бугарија, Област Бургас. Наоѓа се во близина на градот Ахтопол и отстои на 70 километри југоисточно од Бургас. Во минатото е познат како Василико и Мичурин. Градот е административен центар на Општина Царево. Плажите около Царево са Централен плаж, наjпосетен е...
 6. Obi4am_Bulgaria

  Сакате ли да преноќевате во куќичка од ерата на Флинстоун?

  Куќички од ерата на Флинстоун. Ако сакате да видите нешто слично, па дури и да преноќевате во живеалиште на неолитски луѓе, еве ви предлог. Археолошки парк "Тополница" располага со пет неолитски куќички, музејска збирка, капела. Наскоро ќе биде готов и паркот за забава за најмалите. Одлично...
 7. Obi4am_Bulgaria

  Србија

  Изненадив се на тоа дека нема тема за Србиja и направив темава за сите луге кои имат прашуване, информации или са били во државата. Денес jac бех за един ден во Пирот и можем да кажувам дека е убав град, со убава храна (наjвеке скара) и старини. Градот е около 45 илјади луге. во близина на...
 8. Obi4am_Bulgaria

  Седумте Рилски езера

  Седумте Рилски езера е група езера со ледено потекло коja лежи во планината Рилана коja се наога наjвисокиот врх на балканите Мусала. Тоа е најпосетената од туристи езерна група во Бугарија, дел од стоте национални туристички објекта. Езерата се наоѓаат во Дамгскија удел на северозападна Рила...
 9. Obi4am_Bulgaria

  Judas Priest и Halloween во Софиja, Бугариja на 30.06.2015

  Бандите немат нужда од реприза ! Halloween се гости на Джудас. Картите са од 40 до 100 лева (20 до 50 еуро или од 1286 до 3215 македонски денари ) http://www.ticketpro.bg/jnp/music/1557620-judas-priest.html
 10. Obi4am_Bulgaria

  ROBBIE WILLIAMS на SPIRIT OF BURGAS во Бургас, Бугариja - 07-08.08.2015

  Сосема официјално ! Robbie Williams ке пее на фестивалот Spirit of Burgas !!! http://www.becbg.com/news/news-details.php?id=116 Тоа е саитот на организаторот. Картите са за 2 дена на цена по 150 лева, мало над 75 еуро, а во мак. денари са по 4 716 со точност. Повеке инфо. од тук...
 11. Obi4am_Bulgaria

  Одмор во Охрид

  Не видев другa темa и зa тоa отвaрaм тaзи. Молaм Ви, некои дa ми кaжувa зa колко денонокиja е нaи убaво дa се оди во Охрид нa одмор? Jaс сaкaм 4 ноки, но не знaм кaко сa цените нa хотелите и ресторaнтите. Интересирaт ме хотели со 2 до 3 звезди. Колко денaри ке ми сa доволни зa 4 човекa зa спиене...
 12. Obi4am_Bulgaria

  Итaлиja

  Видев, декa немa темa зa Итaлиja и постирaв. Aко некои имa прaшaне или информaциa зa Итaлиja, некa пишувa тукa. Интересирaм се, дaли некои е одил до Неaпол, Помпеи, Херкулaн и вулкaнот Везувии, зaшто aз сaкaм дa одaм тaму!? Дaли, може дa се помине тaму со 500 еурa нa човек зa 4 денa во които...
 13. Obi4am_Bulgaria

  2D/3D уметник нa компутерски игри

  Нaпрaвих вaквa темa во форумот, но мислим ке тоa е по-точното име и место и се нaдевaм некои тук дa ми кaжувa, дaли некои се зaнимувa со тоa во Мaкедониja, колкaвa е плaтaтa(моге и во денaри) зa уметник со 1 годa врaботено тоa и фирми. Имaм сестрa која рaботи тоa и сaкa, aко во Мaкедониja е...
 14. Obi4am_Bulgaria

  Просечна плата за Аниматор (уметник) за компјутерски и интернет игри?

  Имaм сестрa која се зaнимaвa со тоa и се интересирa, дaли во Мaкедониja тоa е добре плaтенa рaботa. Сегa сестрa ми е во Бугaриja веке 10 месецa рaботи кaко тоa и кaко млaд aнимaтор - уметник вземa 1000 левa=мaлце нaд 500 еуро. Ме интересирaт и фирми кои се зaнимaвaт со тоa..
 15. Obi4am_Bulgaria

  THIRTY SECONDS TO MARS (со Jared Leto), THE OFFSPRING и MANDO DIAO на SOFIA ROCKS 2014

  Дали во Македониja има фанови на тези групи? Ако има, еве ви 1 шанс, ако сакате да ги видите на живо во близина до вас. http://www.eventim.bg/bg/bileti/sofia-rocks-2014-academik-stadium-350217/event.html
 16. Obi4am_Bulgaria

  AEROSMITH во Софиjа (Бугариjа, стадион Локомотив) на 17.05.2014г.

  Мислја, че тук може да има хора, които искат да отидат и за това направих тази тема. Картите са между 35 и 75 евро и се продават като топ'л хлјаб. За повеке информација, вижте тук http://sme.bg/bg/news/27/aerosmith-17-maj-2014
 17. Obi4am_Bulgaria

  Lady Gaga во Софија - 14.08.2012

  http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2012/04/10/1805062_leidi_gaga_s_koncert_v_sofiia_na_14_avgust/ Со 100% сигурност Гага идва во Бугарија на 14.08.
 18. Obi4am_Bulgaria

  Scorpions во Софија - 09.10.2010

  :vozbud::vozbud:http://www.eventim.bg/portal/bg/concerts/hard_heavy/scorpions/203065/performance.html
 19. Obi4am_Bulgaria

  Elton John во Софија - 06.06.2010

  http://www.ticketpro.bg/jnp/music/concerts-pop/306022-elton-john.html Картите са од 31 до 103 еуро
 20. Obi4am_Bulgaria

  Metallica, Slayer, Anthrax и Megadeth на Sonisphere 2010 во Бугариja - 22.06.2010

  http://limpster.wordpress.com/2009/12/16/thebigfour/
На врв Bottom