Резултати од барањето

 1. B

  Фан Клуб: Пелистер

  Епа на пола изгубија, а на другата половина противникот победи :D
 2. B

  Фан Клуб: Беласица

  Кој нов напаѓач? Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 3. B

  Фан Клуб: Вардар

  За Младеновски па не е до толку трагично оти ова му е само прв жолт, додека на Гача му е веќе четврти па при следниот ќе добие суспензија, а оној Илиќ фудбал само на плејстејшн има играно последниве 4-5 години оти уште пред да дојде во Вардар во Ерменија само на клупа седеше. Sent from my...
 4. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  И мене не ми е јасно како може од 02.2018 уште да е на задолжителна, 2 години се тоа. За година ипол максимум негде мора да и се смени веќе на финална. Едино ако е аплицирано преку амбасада па уште 3 месеца плус ама пак до сега требало да и се смени, чудно. Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 5. B

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  Леле луѓе ја отеравте темава у пм. Отворив да видам новости за Евровизија и си реков погрешна тема отворив. Дај скратете и да се врати муабетов за Евровизија. Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 6. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Па преку амбасадата во Виена побрзо оди отколку директно во Софија? Јас мислев тие апликации од амбасадите и онака после во Софија ги праќаат по пошта па иста е процедурата после. Пример за мене побрзо би фатило тука во Виена да аплицирам него во Софија? Или се зависи кое државјанство го има...
 7. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Не може со сигурност да ти кажеме дали ќе допиеш пасош, а за колку се чека има горе на страната линк (во анкетата стои), отвори го и ќе видиш точно колку трае и колку се чека за кој статус.
 8. B

  Снемување на Пасоши, Помош!

  А има најава кога ќе се набават (ко да читав дека од средина на Март пак ќе има)?
 9. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Каков ти е точно статусот моментално, уште чекаш на задолжителна од август 2018 или си добил/а указ, оти во два поста две целосно различни информации си пишал/а. Ако првиот коментар е некоја грешка и ако си подигнал/а указ минатиов месец тогаш Пале да те тргне од листата на задолжителна. Или за...
 10. B

  92 американски филмски награди (Оскари 2019)

  Знае некој во колку саат е преносот од црвениот тепих?
 11. B

  Фан Клуб: Пелистер

  И Дарко Анѓелески денеска си заминал од Пелистер во Победа.
 12. B

  Фан Клуб: Вардар

  За тој натпревар ќе биде хендикеп што ќе играте без Аврамовски (суспендиран е), па малце потешко ќе биде без него напред.
 13. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  @marijanti од 03.08.2019 е на положително и чека указ, а од Ноември била на финална (така ми кажа, нека потврди тука). А (чисто мој предлог) тој од Март што е пишан искрено не знам дали веќе има логика уште да го водиш на списоков оти нема теорија уште да е на задолжтелна, до Септември/Октомври...
 14. B

  Фан Клуб: Пелистер

  Андреј Петкоски потпишал за Победа, ама реално со ангажманот на Драгарски не ви беше веќе потребен во составот (ги имате и Ганчев, Илиевски и Борха како опции за стоперските позиции па доволно сте покриени со тие четворица).
 15. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  А има уствари некоја разлика дали си преку еден или двајца родители? Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 16. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Во прв момент се запрепастив, си реков „аууу од кога Пале вака се однесува“, после видов дека е друг акаунт и што е работата. Чоеков е за лечење веќе :facepalm:
 17. B

  Фан Клуб: Шкендија

  Голманот Артан Иљази уште е со вас?
 18. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  ЛОЛ појма немам што се деси, некој имаше пишано дека цели 2.5 месеца чека на положително и му одговорив, но изгледа во исто време го избришал постот па ниту го наоѓам ниту пак излезе цитатот негов во мојот одговор. ПС: а од Х причини не ми дозволува да го избришам мојот пост. Sent from my...
 19. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Положително се чека 11-12 месеца, не знам што е драматично што веќе 2.5 месеца чекаш. Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 20. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Имам еден мал предлог: Наместо Пале секои 2-3 дена да ги репостира тука списоците, не ли би било подобро на првата страна на првиот/вториот пост да ги објави списоците и таму да ги ажурира? Бар мислам така попрегледно ќе биде на првата страна да си стојат и во секој момент ќе знае човек кај да...
На врв Bottom