Резултати од барањето

 1. Бокица

  Фан клуб: Реал Мадрид

  Реал Мадрид е шпанско спортско друштво, најголемо во таа држава, заедно со Барселона, а исто така и едно од најголемите и најпознатите во светот. Фудбалскиот клуб Реал Мадрид според ФИФА, е прогласен за најдобар клуб на 20 век. Во состав на тоа друштво се наоѓа и кошаркарскиот тим, со целосно...
 2. Бокица

  Поплаки

  Овде можете да си ги кажувате маките, за тоа која утакмица, за колку пари, во која минута, ве турнала на ливче.. :) Oдиме прв јас, да го скршам мразот, Манчестер Сити за 5240. :/ ПС: Ако не смее да има ваква тема, слободно канта. :)
 3. Бокица

  Неисполнети желби

  Секој човек на оваа наша земја, кој следи фудбал има свој омилен фудбалски клуб, како и омилен играч. Но дали сте имале некој омилен играч, кој не играл во вашиот омилен клуб, а толку стe посакувате да го видите како "игра за вас" ?! Мене лично, пример за таков играч ми е Андреј Аршавин. Кога се...
 4. Бокица

  FIFA 2010

  FIFA 10, излегува за 16 дена. т.е. 1 Октомври. :) Ќе биде достапна за на: Playstation 3, playstation 2, PC, mobile, Nintendo DS.. NeW at Fifa 10 (PC): EA SPORTS FIFA 10 gives players new levels of control to experience the beautiful game like never before. Authentic gameplay experience...
 5. Бокица

  Гоце Седлоски ја напуштa репрезентацијата ?!

  Досегашниот капитен на нашата фудбалска репрезентација, Гоце Седлоски, според неофицијални извори го одигра последниот натпревар за нашата репрезентација. На завчерашниот дуел со Шпанија, тој на полувремето самиот побарал да биде заменет поради "некоректното" однесување на публиката кон...
 6. Бокица

  Криза е :)

  Едноставно, КРИЗА Е :pos::pos:
 7. Бокица

  Вестфален најубав на светот

  Стадионот на Борусија Дортмунд е прогласен за најубав на светот во избор на британскиот весник Тајмс. Второто место му припадна на Сан Сиро (Џузепе Меаца), а третото на легендарниот Енфилд. „Тоа е место создадено за фудбалот. Стадионот има најдобра атмосфера во Европа, а финалето на секој...
На врв Bottom