Резултати од барањето

 1. Мистичен

  Асален сервис за продажба и монтажа на амортизери?

  Во море на аматери и преваранти со кои се соочуваме во секојдневието, препорачајте сервис за продажба и замена на амортизери со кој сте имале позитивно искуство. Не би сакал колата да ми ја чачкаат аматери или преваранти да ми вградат несоодветни заменски делови. Значи, ако сакаш да купиш нови...
 2. Мистичен

  Зошто сте сами?

  Во време кога многумина постојано се жалат дека не можат да си најдат дечко или девојка, дали сте размислиле на што се должи тоа? На лош физички изглед, недостаток на самодоверба, неумешност да се пристапи на некого или неумешност да се флертува? Moжеби нереално поставување на критерумите...
 3. Мистичен

  Која е најдолгата тура што сте ја извозеле на точак?

  Пред неколку недели, ја пробив бариерата од 100 километри. Од Скопје до Сушица пред Свети Николе и назад до Скопје. Колку е вашиот личен рекорд во еден ден?
 4. Мистичен

  Kajgana Bike Club на Strava

  Ако сте ентузијаст за велосипедизам и ако ја користите Strava, добродојдени сте во Kajgana Bike Club на Strava :) Колку не има? :)
 5. Мистичен

  MARIOVO OFF-ROAD EXPERIENCE

  Во Мариово пред една недела се одржа традиционалниот фестивал Мариово оф-роуд, а врв на тридневниот настан беа велосипедските тури. Најтешката рута, долга 50 километри, минуваше низ 5 села и ја возеа голем број велосипедисти од цела земја. Кој ја возел турата може да почувствува како е да се...
 6. Мистичен

  Сте чуле за Редот?

  Веќе некое време кружат муабети за ова тајно друштво/братство/организација од Македонија, во кое наводно членуваат одбрани од најразлични професии, само со покана, кои поминале процес на иницијација. Чул некој нешто повеќе?
 7. Мистичен

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Сакам да купам квалитен велосипед, сити бајк. Кога сум купувал автомобил, многу полесно и побрзо сум донесувал одлука, ама велосипедиве не ги разбирам толку :) Од тоа што досега го имам видено, а немам шетано по продавници и гледано по нет многу, како фаворити за сити бајк ми се издвојуваат...
 8. Мистичен

  Cafe Racers

  За оние кои прв пат слушаат, објаснување што е Cafe Racer тука, a фотографии за уживање тука. По 7-8 години пауза од возење мотор, ми се врати желбата повторно да купам мотор. Ако во скоро време се решам повторно да возам мотор, тоа дефинитивно ќе биде Cafe Racer. И покрај големата популарност...
 9. Мистичен

  Кафе бар има потреба од келнер-ка

  Кафе бар во Т.Ц. Бисер има потреба од келнер-ка со работно искуство. Информации на 078 284 411
 10. Мистичен

  Ретро мобилни - Пазарете се тука

  Денешниве мобилни се супер, ама ретро мобилните си имаат свој шмек :) Првиот мобилен го купив пред 15 години, 5 години потоа избројав некои 50 модели сменети и од тогаш престанав да ги бројам. И, секој модел ме потсетува на некој период од животот и ми враќа убави спомени :) Ми светна идеја да...
 11. Мистичен

  Алуминиумски бандажи - избор и цени?

  Препорачајте продавница со добар избор на алуминиумски бандажи, нормално и добри цени. Сакам да направам апгрејд од 16-ки на 17-ки или 18-ки.
 12. Мистичен

  е-Бонтон

  Знаеме дека интернетот е прекрасен и ни го олеснува и разубавува животот, но секојдневно се сретнуваме и со вулгарни коментари. Што ви пречи во дигиталниот свет и како според вас не треба да се однесуваме на интернет? Ајде заеднички да го составиме првиот Е-Бонтон во Македонија со правила за...
 13. Мистичен

  Стан за средување - дајте понуда

  Опис на работата: - Рушење на две преградни ѕидчиња од гипс картон - Молерисување на цел стан од 109 m2 - Изведба на осветлување во станот Заинтересираните фирми кои сакаат да дадат понуда, можат да ме контактираат по пп за да го видат просторот.
 14. Мистичен

  Webit 2011 највлијателни онлајн личности

  Во пресрет на овогодинешниот Webit конгрес и експо, стартуваше предизвикот за највлијателните онлајн личности во Централна и Источна Европа. Победникот добива VIP пропусница за целиот настан, авионски превоз и сместување, а највлијателните пет од секоја држава добиваат влезница за мејн стејџот...
 15. Мистичен

  Кајгана репортажа: Ford Safety Tour во Виена

  На покана од Ford, присуствувавме на Ford Safety Tour, настан кој се одржа во Виена, а на кој ни беа презентирани најновите технологии за зголемена безбедност во сообраќајот вградени во новата генерација возила на Ford. Се работи за пет нови технологии присутни во возилата на Ford, кои освен...
 16. Мистичен

  Хамбургерот од „Седмица“ си иба мамата

  Немав купено хамбургер од Седмица којзнае од кога. Од хамбургерот купен вечерва, си викам WTF се случило со хамбургерот кој две децении беше поим за хамбургер? Само што го изедов еден од најгрозните хамбургери кои некогаш сум ги изел, а воедно најскапо платен. Лепчето Ако порано сендвичот беше...
 17. Мистичен

  Шекил О'Нил објави крај на кариерата

  По 19 години кошаркарска кариера во која освои сè што можеше да се освои, во 39-та година од својот живот Шекил О'Нил објави дека става крај на својата кариера. Целата вест тука.
 18. Мистичен

  Кајгана Медиа вработува PHP Developer

  Кајгана Медиа има потреба од веб дизајнер за полно работно време. Новиот член кој ќе му се придружи на нашиот тим во Скопје го гледаме како креативна, одговорна и мотивирана личност. Одговорности: * Креирање веб страници, како и извршување на задачи поврзани со веб продукција кои ги доделува...
 19. Мистичен

  Форскверџии, ќе го отклучуваме Swarm беџот?

  На иницијатива на колегите од 365.com.mk, македонската Foursquare заедница ќе организира собир со цел да се „лапне" Swarm значката, за која е потребно да се соберат повеќе од 50 луѓе на едно место. Договорено е да се собереме во Рамстор, во сабота на 26.02. од 13 до 16 часот. За оние што не...
 20. Мистичен

  Кои се најзаебаните семафори во Скопје?

  Едноставно, понекогаш не е ни до возачите, ни до пешаците, туку до лошо регулираната сообраќајната сигнализација. Некои од семафорите се толку лошо подесени, што практично е невозможно да се помине на зелено било од аспект на возач, било како пешак. Еве го мојот фаворит: Семафорите на...
На врв Bottom