Резултати од барањето

 1. Мистичен

  Каде да најдам шејкер за коктели во Скопје?

  Да, Конкорд е продавница за угостителски прибор и опрема. Кафичи, ресторани и хотели набавуваат од тука.
 2. Мистичен

  Изнајмувам простор за забава со 15 луѓе

  Ваљда со “изнајмувам” уствари сака да каже “барам да изнајмам...” :)
 3. Мистичен

  Најекономично греење (затоплување)

  На таа пара, слаб му е и сенсот за естетика. Можел да стаи гранитни плочи или дрвена облога на ѕидот, наместо да лепи вештачки камен, ко од 2005 година :)
 4. Мистичен

  Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  Далеку од елитно :)
 5. Мистичен

  Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  Не се иде у кафана со било кого :) Да, цените се повисоки од просекот, но сосема оправдано, квалитетот на храната и услугата се врвни.
 6. Мистичен

  Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  Chillin e oкеј кафич, ама не е за во темава, далеку е од елитно место :) Ај малку да ја живнеме темава, со моменталната ситуација низ градов. Intermezzo е сега најактуелно како најелитно за искачање навечер. Целосно е реновирано местото и се гледа дека не штеделе на внатрешното уредување. А и...
 7. Мистичен

  Отворање на бизниси и сметководство

  Класика македонската ја тераш, или во превод „како да го заебам системот"? Како да заобиколам регистрационен агент, сметководител и т.н :) Според закон, мора да имаш сметководител и освен што ќе биде задолжен за да ја сработи платата, комплетните книжења, даночни извештаи и завршните сметки, ќе...
 8. Мистичен

  Клише реченици кои сите ги мразиме

  “Ти си знаеш”.
 9. Мистичен

  Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.

  Сеа ја глеам темава. Доаѓам :)
 10. Мистичен

  Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

  Борис Трајковски е ептен пропадната и амортизирана. Во Александар Палас е 3.000, ако платиш за 3 месеци е по 2.000 месечно. Растеретена, нема гужви, има паркинг, одлична хигиена.
 11. Мистичен

  Најекономично греење (затоплување)

  Очигледно и тебе не ти се дискутира на темава :) Одмори 7 дена. Со почит, Поздрав.
 12. Мистичен

  Најекономично греење (затоплување)

  Еј колку си глуп. Каква врска има ова што сум одлучил да купам клима oд Gree? Ако збориш за закуп на банер на Кајгана, се рекламираат и Gree, и Енергија со Toshiba и Daikin. Три конкуренстки фирми. Секоја фирма за свои пари одлучува на кој медиум ќе се рекламира. Секој што сака може да си купи...
 13. Мистичен

  Најекономично греење (затоплување)

  Човек да не отиде на одмор и да не ве остави малку сами. Зачистив 2 страни лични препукувања и оф топик постови. Темата е: најекономично греење.
 14. Мистичен

  Асален сервис за продажба и монтажа на амортизери?

  Во море на аматери и преваранти со кои се соочуваме во секојдневието, препорачајте сервис за продажба и замена на амортизери со кој сте имале позитивно искуство. Не би сакал колата да ми ја чачкаат аматери или преваранти да ми вградат несоодветни заменски делови. Значи, ако сакаш да купиш нови...
 15. Мистичен

  Ресторани во Скопје

  Олива. Колку пати сум си кажал “Еј, нареден пат ќе одам конечно да ја пробам” и после ќе ја заборавам скроз. А Скара Бар да, резервација обавезно.
 16. Мистичен

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Провери во КТМ на Партизанска до Палма.
 17. Мистичен

  Општи вело муабети, прашања, совети

  За подмачкување никако машинско уље. Ќе си купиш уље за подмачкување ланец на велосипед или ќе го однесеш да ти го подмачкаат.
 18. Мистичен

  Фото натпревар #135 ТЕМА- Автопортрет

  11786 by Мистичен on Кајгана форум
 19. Мистичен

  Дали имате искуство со свинг секс ?

  Дај бе стварно не тапанете на темава. Темава е дали имате искуство. Ако темава е нешто од кое се гадите и не е за вас, заобиколете ја и најдете некоја тема во која се пронаоѓате.
 20. Мистичен

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Во сите асални продавници :)
На врв Bottom