Резултати од барањето

 1. AlexM

  Совети околу мотоцикли

  300cc и околи 20hp моторче се сосема доволни за почетник и за развозувањ низ државичево па и околу пократки релации. На кој црни автопати урлате со 600+ cc еден е ск гевгелија. Сепак до стил на вожња е и лични преференци. Со кинеско мптпрче 300cc 29hp имам околу 9000км од кои дали 2000 се...
 2. AlexM

  Политиките на Бугарија кон Македонија

  Му се мочам на ЕУ, друштво на педофили, педери и по некој татар Проблемот го гледам, шо многу нечовечен народ останавме во државичево. Без никаква желба за просперитет, никаков идеализам. 0 Се виде од европските вредности, се мочам на нив.
 3. AlexM

  ИТ фирми и пракси во Скопје

  Да се надоврзам на неквалитетната содржина шо ја ширите едно 3-4 страни, а отворив да прочитам нешто информативно :D Шо ќе речите дека за една ново вработена "српкиња" meeting на англиски водиме :D Работев за компанија која јест English зборуван јазик, компанијата беше со европски корени...
 4. AlexM

  V O L K S W A G E N

  Фала мн. ќе проверам...
 5. AlexM

  V O L K S W A G E N

  Ми треба некој со дијагностика за VW mk6 во Битола шо ќе знае да активира Bluetooth на RNS 310м мултимедија, модол има под седиште. Препорака плс..
 6. AlexM

  Better Call Saul

  Се чекаше крајот за да се почни ББ all over again :) Неверојатно добро сработена серија, кои генијалци...
 7. AlexM

  Електричните и Хибридните автомобили како економски исплатливо превозно средство

  Точно, САД пробува да си решава нивни проблеми. Решението преминува во глобален тренд кој како шо гледаме го форсираат и од Европска Унија, со цел нивни брендови да не губат на глобален маркет. И се понатаму иде у ку*ац. Како и за многу нешта претходно промовирани од САД, така и за ова. Гледано...
 8. AlexM

  Електричните и Хибридните автомобили како економски исплатливо превозно средство

  Да за подетално решавање и дологорчно на проблеми, се согласувам. Али без бар едно возило дома не верувам дека денес можи фамилија да функционира.
 9. AlexM

  Најекономично греење (затоплување)

  Пријателе многу на национална база ги одбираш работите Технологијата била и е комплексна работа, и набавката неможе да биди од една локација. Ако ти е до тоа да платиш бренд позади кој стои знаме на некоја чесна држава. Твој кеш твоја одлука. Конкретно дома користам кинези, турци, јапанци...
 10. AlexM

  Електричните и Хибридните автомобили како економски исплатливо превозно средство

  Делам мислење, ова глобално лудило со елетрификацијата ќе им се акни од глава и на високо развиените земји што можат да се расфрлаат со пари. Јас за себе би избрал plagin hybrid батерии за низ град петрол за до даље. Единствено логично решение во цела оваа технолошка џунгла на која што...
 11. AlexM

  Цени на горивата во Македонија (поскапување и поевтинување)

  Повеќе би рекол, коњи магариња и запрежни коли Дифинитивно ни треба глобален рестарт, се да уништиме и да почниме од ново. Месечните трошоци за превоз до работа, земаат добар процент од заработката. Ни работа од дома не се исплаќа, поради растот на струјата.
 12. AlexM

  Работа на брод

  Не, само договор за работа. слика.. Би требало да ти кажат од агенција. Обично брзо оди интервјуто, неколку ошти прашања. Да видат кој си и зошто аплицираш за виза.
 13. AlexM

  Греење со пелети

  Точно, прошлата зима Јануари околу 100 вреќи :D
 14. AlexM

  Греење со пелети

  Во зима живеење во куќа во Битола не се исплати :D
 15. AlexM

  Греење со пелети

  Локација: Битола Куќа 180м2, недовршена фасада односно груб слој на малтер. Словенечка дрвена дограма. Котел: АлфаПлам Commo Compact 32kw. греење точно 3 месеци, фрлени 184 вреќи EcoLife A1 пелети. Беа набавени по цена во мај 2021 189ден по вреќа. Се грееше во просек по 10ч дневно. Со тоа шо...
 16. AlexM

  Работа на брод

  Било која стаф позиција на брод друго ништо не ви вреди ако сте појдени за заработка/забава/шетење и стекнување искуство. Ако сте појдени да стегните заби и направите кеш. Моментално е сегаде подобро сем на брод :D се додека не се стабилизира ситуацијата со ова ковидот, нека ме исправи некој...
 17. AlexM

  Што играте во моментов

  Days Gone, Hitman3
 18. AlexM

  Часовници

  Ве молам не ја расипувајте темата со играчките наречени smart watches
 19. AlexM

  Греење со пелети

  ^^ Не е далеку од вистината, таа цена. Alfa Plam Como Compact 32kw vo 10-11h на овие температури надвор околу 0-5 степени ми троши 2 до 2,5 вреќи. Во куќа со дрвена дограма, недовршена фасада. Овај котел по спекс, и во лето да го пуштам во 12х би потрошил 2 вреќи :)
 20. AlexM

  Гуми (пневматици)

  Фала за мислењето, Највероватно ќе одам со Hankook
На врв Bottom