Резултати од барањето

 1. Aquatic.Angel

  Како го замислувате членот над вас?

  Ист како на аватарот.
 2. Aquatic.Angel

  Разликата во години

  Постар =/= дека е попаметен од неа, без оглед на тоа колку години се разлика. Годините не се НИКАКВО мерило за тоа дали тој може да и’ помага за учење. Толку.
 3. Aquatic.Angel

  Разликата во години

  Ако одиме по таа твоја логика, тогаш не излегуваат ни сите тинејџери и 20 годишници. Еве на пример јас. Не дека воопшто не сум излегувала, сум излегувала, ама многу ретко. И уште нешто, зошто да и’ помага за учење и тестови? Мислиш не може сама да научи? И тоа како може. Не си свесна колку...
 4. Aquatic.Angel

  Разликата во години

  Не мора да значи. Колку само млади има на кои излегувањата по диска, кафулиња до раните утрински часови не им се интересни. Да, можеби таа сака да излегува, но ако тој излегувал на нејзини години, подоцна не може да излегува? Може да излегува на која сака возраст. Помина времето кога само...
 5. Aquatic.Angel

  Разликата во години

  Од каде знаеш дека не можат да успеат? Јас не тврдам, туку со двете раце потпишувам дека и тоа како успеваат. Родителите на една моја другарка од средно се 14 години разлика, па речиси 30 години се заедно. Моја колешка и нејзиниот сопруг се 12 години разлика, па супер им е. Додека има многу што...
 6. Aquatic.Angel

  Жени, која е вашата идеална венчаница? (фото + видео)

  Девојки, по долго размислување се одлучив да шијам кај Пепика. И венчаниците се прекрасни, и љубезна е и исто така ја фалеа. Се надевам дека и кај мене ќе биде така како кај некои мои пријателки што шиеја кај неа.:)
 7. Aquatic.Angel

  Жени, која е вашата идеална венчаница? (фото + видео)

  Кај Зиане бев зашто многу ја фалеа и венчаниците беа навистина прекрасни, ама нема да шијам таму зашто нема слободен термин, барем мене така ми рече. А плус беше и нељубезна некако и тоа исто така ме натера да не шијам кај неа. Кај Кокев исто ми се допаѓаат, ама се мислам дали да шијам кај...
 8. Aquatic.Angel

  Што никогаш не би облекле?

  Зошто не фустан или сукња? За танги,за штикли ќе сфатам некако,ама сукња или фустан. Не ти наметнувам мислење,како сакаш облекувај си се,само ми е чудно како женско може да не сака никогаш да облече фустан или сукња.
 9. Aquatic.Angel

  Што никогаш не би облекле?

  Не ме разбра добро, не реков патики,туку патики на полна пета и патика-штикла зашто патика е патика,а штикла е штикла.
 10. Aquatic.Angel

  Што никогаш не би облекле?

  Па од толкав спектар на облека, ова што го набројав ли да го облечам хахаха?
 11. Aquatic.Angel

  Жени, која е вашата идеална венчаница? (фото + видео)

  Девојки,планирам деновиве да дојдам во Скопје,па ќе може ли да ми кажете ваши искуства за салоните за венчаници и колку отприлика чинат венчаниците таму? Овде каде што живеам јас прескапи ми се видоа,па затоа ве прашувам. Секое искуство ми е добредојдено.
 12. Aquatic.Angel

  Свадба - да или не?

  Јас искрено освен едно матично,црква и една вечера со најблиските и ништо повеќе. А сакавме да направиме свадба,но не можевме зашто бев бремена 6ти месец. Ама сега ќе правиме и фала му на Бога нема се заморувам со дополнителни работи.
 13. Aquatic.Angel

  Што никогаш не би облекле?

  Не видов ваква тема,но ако има слободно избришете ја. Еве јас што никогаш не би облекла: шалвари,нешто со големо лого на бренд,патика-штикла,шпиц чевли,патики со полна пета, нешто во неонски бои, животински принт само на марами би носела,на друго не, светкави хеланки,нешто од...
 14. Aquatic.Angel

  Деца во двојазични средини

  Вака, и јас и маж ми сме Македонци. Двајцата им зборуваме македонски за сега,јас ќе им прозборувам дански понекогаш,зашто таму живеат и плус во градинка ќе се дружат со другарчиња Данци и така ќе го научат. Англиски ќе си научат на училиште,преку телевизија. Инаку првото ми е 2 години и 5 месеци...
 15. Aquatic.Angel

  Веридба, да или не?

  Ниту јас не правев веридба. Само запросување,една вечера во ресторан со моите и неговите родители и моите сестри и ништо повеќе.
 16. Aquatic.Angel

  Оштетената коса ...

  И да се користат козметички продукти без силикони,парабени итн.
 17. Aquatic.Angel

  Што мислите за вашата тежина?

  Задоволна сум. На 175/6 висина со 62 кг сум.
 18. Aquatic.Angel

  Bleach bath-осветлување на коса

  Јас никогаш не сум ја бојадисувала мојата коса,ама од искуство од другарки,а и консултација со фризери ќе ти кажам да не веруваш во тоа дека оваа смеса нема да ја оштети косата. Бланшот и тоа како ја оштетува косата,без оглед на тоа дали го нанесуваш чист или измешан со друг производ. Исто и...
 19. Aquatic.Angel

  Kajgana Song Contest (KSC) #120

 20. Aquatic.Angel

  Kajgana Song Contest (KSC) #119

  Оваа ме потсетува на минатото лето. А и спотот е така летен.
На врв Bottom