Резултати од барањето

 1. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ние ( јас и сопругот) добивме пасоши во ноември 2021 , лани . Му дадовме на посредникот документи ( копии од пасоши и изводи од децата ( наводно за да ги преведе) и му плативме однапред за да ги достави во општината и да не побара за да ги фотографираме за пасош. Во моментов децата имаат...
 2. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво ...барав барав не најдов..Ве молам за информација. Јас и сопругот добивме бугарски пасоши , за децата ( малолетни) дадовме сите документи сосе фотографии за да ги поднесе посредникот во Благоевград. Никаде го нема ...од лани од ноември требаше да се поднесат, отприлика февруари да се...
 3. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Mnogu blagodarnost do palekrstic i za site sto doprinesovte rabotite da stanat pojasni za site nas koi se gusevme od dezinformacii ! Bravo za trudot i posvetenosta !
 4. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ukaz 229 , radost ..da si docekate!
 5. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Intervju Sofija na 02.10.2018 na Finalna ni se smeni -10.02.2020 polozitelno ni se smeni - 15.05.2020 (mozebi 05-15 , ne otvarav ovie denovi)
 6. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Jas bev 02.10.na intervju , polozitelno ni izleze pred nedela , kaj i da e , na red si ..
 7. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Zdravo , Od finalna proverka (10.02.2020) na 15.05.2020 ni se smeni vo polozitelno , se ceka potpis od vice i na dvajcata . 10.02.2020- @Donia 03.10.2018 инт СОФ венчаница ,и сопруг со потврда
 8. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Zdravo Pale, moze li link kade se gledaat ovie ukazi ...
 9. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Zdravo , Na Intervju 03.10.2018 vo Sofija Jas so dokumenti : vencalno od brat na dedo mi + dopolnitelno podnesov izjava od Lazo Soprugot dokumenti : bugarski pasos od sestra mu + dopolnitelno podnese izjava od Lazo Dvajcata na finalen od 10.02.2020.. a inaku site dokumenti sto gi nosevme za da...
 10. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  na interju 03.10.2018 vo Sofija. Jas so bugarski vencalen dokument od dedo, soprugot preku sestra. Se uste nema promeni.
 11. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Za baba ti , konkretno , gi povrzuvas preku dokumenti - vencanici .. Baba ti vo izvod e edno prezime, na vencanica dokument - zemala drugo , ama se uste stoi mominsko . Majka ti vo izvodot na raganje edno prezime , vo vencanica drugo , ama go pisuva mominskoto .. Na toj nacin gi povrzuvas deka...
 12. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Data ne smenija , maticen broj e toj , prezimeto vo knigite lapnale edna bukva i ete problem ... Knigite maticni od 1926.. tri izvodi najdov od baba mi so razlicno prezime , isto no ne sosema ..kako da ti objasnam sto maki imav ..ama smenija. Inaku tretiot pat koga vadev izvod , i menuvav ...
 13. D

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Jas imav vakov problem so prezimeto na baba mi i majka mi . Pocinata e baba mi . Vo maticno , so uplatnica od 350 denari ( otprilika , ne se sekavam bas ) , i ako cekas den ili dva ke napravat promena vo izodot na rodeni , ke ti napisat prezimeto toa sto e tocno ili sto ti treba . Ps: Inaku 3...
На врв Bottom