Резултати од барањето

 1. N

  Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

  lele luge stanav sabajlevo a na temeto na glavata mi izlegla cvorga nekakva i e mnogu tvrda i me boli koga ke ja dopram, sto bi mozelo da bide?
 2. N

  Идеална возраст за брак

  Е инересни размислувања. Јас не барам по секоја цена и имам чувство дека некако уште ми е рано, но дали по некоја случајност три најдобри другарки ми се омажија оваа година, ми се намали друштвото за излегување, кога одиме на кафе само некои домакински муабети слушам. Ми се допадна еден дечко...
 3. N

  Идеална возраст за брак

  БРАК- на колку години? Од неодамна почна да ми се вртка ова прашање во главата. До пред една година не ни размислував за тоа, но оваа година откако ми се омажија/оженија повеќето од другарките и другарите, почна да ме фаќа паника. Имам 25 години, немам ни дечко, ниту пак некој ми се допаѓа...
 4. N

  Сонови, толкување на сонови

  Еве по трет пат го сонувам сонов, како се запознавам со некој дечко во дискотека и двајцата пијани и се договараме да се земеме за 2 недели. Јас си одам дома и почнуваат подготовки за свадба сите се спремаат, и доага денот на свадбата, а јас немам што да облечам, и плус дечкото никаде го нема...
 5. N

  Распутин-светец или демон!

  Tocno, za istiot dokumentariec i jas pisav pogore. Politika cista, nisto poveke.
 6. N

  Какви ќе бидат идните Земјани?

  Jas poveke mislam, kosturi slabi, povrsni, niskointelegentni, bez cuvstva i svoi idei i mislenja, svrteni kon nadvoresnosta koi kako roboti ke cekorat niz zivotot. Normalni i mal broj vodaci koi drugive ke gi kontroliraat. Bar takvi ke bidat za 50-60 godini, ima dosta takvi i denes, pocna...
 7. N

  Ви се случила некоја натприродна работа?

  Pa covece nikade vo tekstot ne se spomnuvaat senki, tuku samo se objasnuva pojavata za nemoznost da go pomrdnes teloto i pisuva deka toa e sosema prirodna rabota, koja sekoj covek vo zivotot ke ja dozivee 1-2, a isto taka i deka postojat luge na koi toa pocesto im se slucuva i ima metodi nekoi...
 8. N

  Ви се случила некоја натприродна работа?

  OOOO ova mene sekoja vecer mi se slucuva, jas si mislam deka pagam od tarasata od mojot stan, i vsusnost ti se secnuvas so celo telo i zatoa ti se cini kako krevetot da ti se trese, ne se sekiraj nisto ne e toa. Abe luge nekoj pogore go postirase ovoj link...
 9. N

  Психопатија - Дали голем процент од луѓето се психопати ?

  Па тоа е уште пострашно што на храната не пишува ништо. И не е точно дека ја јадеме храната да преживееме. Постои храна која ја јадеме да преживееме и тоа е точно, но постои (е таа е онаа што најчесто се конзумира) и храна која ни помага да си го скратиме животот. Од друга страна не си во право...
 10. N

  Психопатија - Дали голем процент од луѓето се психопати ?

  Еве еден прекрасен документарец за психопатите. ооооо ти море, читаш ли за што јас пишувам, одговорив на еден пост што беше поставен пред мене, мислам дека сум јасна, да не кажам во право. Како да го читаш тоа што тебе ти одговара за да докажеш некоја поента што нема врска со...
 11. N

  Психопатија - Дали голем процент од луѓето се психопати ?

  Јас не јадам хамбругери :vozbud:. Се обидов во мојот пост јасно да напишам, али ајде за тебе уште еднаш. Некој пред мене спомна дека пушењето е девијнантно само по себе затоа што самиот пушач се уништува, и кога не ги загадува другите со димот, аналогно на тоа напишав и дека одредена храна е...
 12. N

  Психопатија - Дали голем процент од луѓето се психопати ?

  Јас ќе ја вратам темава малку наназад, што се однесува за девијантното однесување. Тотално не се согласувам дека пушењето само по себе е девијантно, до пред 20 години било и пожелно, а кој знае за какво ќе се смета за 20 години. Од друга страна ако е девијантно затоа што ни го скратува животот...
 13. N

  Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

  Сакам да прашам дали некој имал искуство или пак знае што ми се случува. Еве скоро два месеца палецот на раката сам ми се мрда. Не е тоа цело време, но знае да се појави на околу еден саат, буквално како да се стега и отпушта некој мускул и палецот прави брзи и отсечни движења. Ова ми се случува...
 14. N

  Вовед во Stock Photography (комерцијална фотографија), терминологија и поделба

  A sigurno ne ti se popolneti informaciite za slikite, sigurno samo si gi uploadiral, stavi tagovi i se ostanato pa cekaj rezultati :)))
 15. N

  Шизофренија

  Офффф....па јас не давав дефиниција за шизофренија, туку мое лично убедување од се што имам до сега читано и гледано. Извини што имам малку посветол поглед кон светот и иднината, но без надеж не можеш ништо.
 16. N

  Дебели луѓе и општеството

  Фала за подршката :smir:. Знам дека сум на прав пат и се повеке ми е јасно дека тоа што го правев не е нормално, но исто така знам и дека во нас самите е силата за да си го поравиме нашиот живот и здравје. Јас се прејадував како што кажа и самиот ти во стресни ситуации, или пак кога бев тажна...
 17. N

  Креми против целулит

  Imam koristeno bezbroj kremi protiv celulit, na Nivea, Afrtodita, edna ne mi teknuva kako se vikase ama bese od brslen, na Avon, Oriflame, ama nemaa nikakov efekt. Minatoto leto ja koristev taa zoltata krema na Garnier, no i vezbav vo isto vreme imav prekrasni rezltati, baska i kremata ne e...
 18. N

  Дебели луѓе и општеството

  Lele temava e odlicna. Jas smetam deka preteranata debelina e mnogu stetna po zdravjeto, kako fizickoto taka i psihickoto na edna licnost. Tuka ne gi vklucuvam onie malce punite, niv nisto ne im fali. Jas pocnav da se debeleam vo vtora godina sredno i od 58kg, stignav do 75kg. I taka pocnav da...
 19. N

  Распутин-светец или демон!

  Е де де прва, втора, одамна го имав гледано битно вистински се слуцките, мили боже :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 20. N

  Пушењето го намалува коефициентот на интелигенција

  Леле, леле, кажи ми ти каква е твојата исхрана, каков е твојот начин на живот, во колку си легнуваш, во колку стануваш, колку алкохол локаш преку викенд и.т.н Ама тебе за тоа никој не те етикетира, постојат многу поопасни навики што ги имаме сите ние од самото пушење цигара. п.с. Треба малце...
На врв Bottom