Резултати од барањето

 1. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Moze predhodno e pisuvano za ova no nemozev da najdam. Ve molam za info koja e procedurata za vadenje na bg vozacka dozvola, sto dokumenti se potrebni, moze li preku ambasada da se podnese, koga se predava makedonskata i dali moze so taa vo mk da se vozi kola sl mk tablici? Fala i pozz.
 2. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Jas izvod od maticni na rodenite internacionalen davav i bez prevod mi go prifatija, treba i za vencanica internacinalana da prifatat bez prevod, zatoa e internacinalen, mislam.
 3. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ne cekav voopsto, samo sto mi go pratija egn otidov i se slikav, ne treba najava odis si cekas i te vikaat da vlezes. Za Ambasadata vo Skopje kazuvam.
 4. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Mi se javija utrovo od Ambasada deka mi stignele pasosot i licnata karta, posle mesec i 13 dena otkako se slikav. Otidov i si gi podignav. Vi go posakuvam toa na site sto pobrzo. Vi blagodaram za site odgovori i nasoki.
 5. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Koga ke ti go pratat ukazot vo ambasada ke go podignes, i ke podneses za adresa. Rabotata e sto koga ke ti iskoci adresata toj dokument ne stiga vo ambasada. Mene posrednik mi ja podigna, zaedno so egn. Najdobro da se javis vo ambasada moze ke ti dadat nekoja nasoka. Ili da odis vo Sofija koga...
 6. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Kraj na juli go podignav ukazot i podnesov za adresa. Dobiv adresa i egn minatata nedela i odma se slikav vo skopje. Bez termin
 7. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Jas se slikav nedelava vo ambasada i mi rekoa od mesec ipol do 2, zavisi koga se slikas i koga prakaat dipolomatska posta.
 8. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ве молам инфо колку се чека за земање пасош после сликање во Скопје, а колку преку Битола.
 9. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Интервјуто ми беше во Ск, ама кога искочи закажав подигање на Указот во Софија. Во јули беа затворени границите, пишав маил и ми го пратија во Скопје указот и го подигнав. Во Амбасада многу ми помогнаа со насоки.
 10. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Најдобро јави се во амбасада ќе ти кажат што ти е потребно. Мене многу ми помогнаа кога го подигнував.
 11. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Zdravo, ima li nekoj info zosto se ceka tolku dolgo za pismoto vo Opstina Sredec, verojatno e poradi sistuacijata. Denes se javiv, i posle 3 meseci i edna nedela uste ne e stasano, zenata mi rece nema pravilo nekoi cekale i po 4 ipol meseci. Mnogu se prolongira, rekoa 2 do 3 meseci vo...
 12. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Јас првично закажав за подигање во Софија за во септември, мислам дека во мај беше тоа, ама бидејќи беа затворени границите се јавив во јули во амбасада да им кажам дека сакам тука да го подигнам. Они ме упатија да пишам, како што кажав предходно.
 13. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  На 22 Јули, пред 2 месеци, и таму поднесов за адреса.
 14. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Пратив во Софија меил на овие L_Stoyanova@justice.government.bg" <L_Stoyanova@justice.government.bg>, "NeliTodorova@justice.government.bg" <NeliTodorova@justice.government.bg> тоа беше на 20 јули и следниот ден ми беше во ск пратено, електронски ги праќаат во амбасада затоа не се чека. Овие тука...
 15. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Мене од амбасада ми кажаа да пратам маил до министерството за правосудство и наредниот ден ми се јавија од амбасада дека го добиле(електронски и само го принтаат) да одам да си го подигнам и ми дозволија без чекање да го подигнам, многу брзо го земав откако го побарав тука. Позз
 16. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Целата постапка ја почнав октомври 2016. Од интервјуто до земање на указот 2 години и 6 месеци. Во Април ми беше потпишано, но дури во Јули се решив да го подигнам преку амбасада поради целата ситуација. После ден откако им пишав маил ми го пратија тука. Поздрав
 17. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Познаници кои имаат пасош и лична карта на Леге 6, се обратиле до некој човек од Софија да им избрка за возачки да извадат и тој им рекол затворена е веќе таа адреса не издаваат на неа документи. Се надевам дека не е така, дека е некое недоразбирање, зошто два месеци го чекам писмото.
 18. Devojka&sk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво, јас сум нова, ама ве следам со години. Сега крајот на јули си го подигнав државјанството во амбасадава во Скопје и поднесов за адреса, ја наведов Леге 6 и звонам за писмото, но викаат рано е. Во меѓувреме слушнав дека наводно веќе немало да се издаваат документи на Леге 6. Ве молам...
На врв Bottom