Резултати од барањето

 1. MarinkaUSA

  Од што се ежите?

  Се ежам од гриз на јаболко или некој кога ќе лупи јаболко пред мене....ужас!:kesa: исто и мајка ми. А видам такво нешто бегам како попарена или ја бркам одредената особа надвор од просторијата. а брат ми пак се ежи да допре праска со мов, не од оние бричените. (фруит ежење фамили)
 2. MarinkaUSA

  Во кој дел од Битола живеете/сакате да живеете?

  Јас живеев во лепотиците, па потоа се преселив кај Болницата.
 3. MarinkaUSA

  Што ќе кажете за девојките во Струмица?

  Имам слушнато дека односот на женските спрема машките во струмица бил 2:1. демек многу струмичанки се раѓале...ама не ми се верва баш знае некој да каже нешто околку ова?
 4. MarinkaUSA

  Кои градови се сакaат меѓу себе?

  Мелбурн со Торонто :baeh: ... поќе македонци има отколку во било кој град во Македонија, добро де после Скопје!
 5. MarinkaUSA

  Ок, ај кажете нешто за Прилепчани ...

  Дали знаете како се вика патот од Прилеп за Битола? „Патот на Еволуцијата„ ( од мајмун стануваш човек) :baeh: Он топик: На факс имав неколку прилепчани и прилепчанки, супер се само што многуууууууу зборааааат.
 6. MarinkaUSA

  Тамарче роди здраво машко дете! (3,7 кила)

  Се гледа од далеку дека е мајтап, ко прво темата е во Чек дис аут да беше сериозна тема ќе беше барем во Општи муабети, мајката ќе се врткаше околу детето не на Кајгана, и админите немаше да допуштат толку на мајтап да затера темата...епа ај и од мене здраво и живо нека ни е новото...
 7. MarinkaUSA

  Што највеќе цените во животот?

  Искреноста, наивноста, добрината, љубовта, парите ( па не може без нив) и пред се блискоста меѓу лугето
 8. MarinkaUSA

  Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

  Ќе го прошетам светот, ќе ги обезбедам со пари сите мои најблиски, ќе се вратам да живеам Македонија, ќе отворам некој бизнис колку да не ми биди досадно.. дефинитивно ќе купам некоја добра кола и ќе си земам платен шофер за да не се мачам јас да возам што бдв многу мразам а морам. остатокот од...
 9. MarinkaUSA

  Се ќе беше поинаку, ако...

  Се ќе беше поинаку ако не заминев странство, немаше да го чекам Велигден сама, ќе бев со фамилијата и со другарките, ќе бев со брат ми и со внук ми, немаше да се нервирам со лажни пријатели во дијаспората, немаше да ме малтретираат кој колку пари има и што вози, ќе седев на Широк Сокак и ќе пиев...
 10. MarinkaUSA

  Sex and the City

  Можеш да ги гледаш он лине на youtube без да ги спушташ. не знам колку ти трга youtube кога гледаш ама можеш неколку да видиш особено последната "An american girl in Paris"
 11. MarinkaUSA

  Последниот денар

  И јас исто..само плус пивце за мажот ми
 12. MarinkaUSA

  Најглупите прашања...

  Дали сврши?
 13. MarinkaUSA

  Која ви е целта во животот?

  Епа бидејќи ги исполнав сите цели кои до сега ги зацртав, би рекла градење на кариера
 14. MarinkaUSA

  Стихијни победници или вечни паничари?

  Најчесто сум смирена зошто знам дека со ладна глава се решаваат сите проблеми и се донесуваат сите одлуки....се додека не ми пукне филмот или истекува рокот во кој треба нешто да се заврши.....е тогаш ....епа Паника!!!
 15. MarinkaUSA

  Омилен ден во неделата

  Петок- да специфизирам....петок попладне, завршува работната недела и колку да сум уморна сум полна со енергија, зошто знам дека цел викенд ќе правам она што сум го планирала цела недела....и плус, секој втор петок си земам плата, дополнителна причина да го обожавам овој ден
 16. MarinkaUSA

  Најголемо разочарување

  Најголемо разочарување беше Македонија, т.е. тие што се на власт изминативе 17 години, и Македонците во дијаспората (абе на арно да не те видат)
 17. MarinkaUSA

  Дали се успивате наутро?

  Никогаш не се успивам, тоа е многу голема реткост, да не речам еднаш два пати и тоа заради тоа што алармот не звонал. нема шанси да го слушнам алармот а да не се разбудам
 18. MarinkaUSA

  Ваши приоритети?

  Ќе го земам прво бебето и потоа ќе ја отворам вратата. ако е некој познат ќе го замолам да се јави на телефон и да им пренесе порака дека ќе им се прејавам. потоа заедно со бебето ќе ја затворам чешмата и одкако ќе го смирам ќе ги соберам алиштата, на крајот ќе му се извинам на...
 19. MarinkaUSA

  Ако мразите некој...

  Ако мразам некој тоа е заради тоа што има некои особини кои не можам да ги поднесам, сигурно не е заради тоа што таа личност има или нема она што имам или немам јас
 20. MarinkaUSA

  Дали би му дозволиле на сопругот/дечкото да оди на стриптиз?

  Да му приредам стриптиз можно е само под еден услов: јас да сум главната и единствена во целата изведба....значи соло настап:vozbud: . А немам воопшто против доколку има намера да оди во стриптиз клуб со другарите, тоа не ми смета и не сум љубоморна, но јас да му организирам такво...
На врв Bottom