Резултати од барањето

 1. Interlocutor

  Работа во Германија

  Студент сум и имам аплицирано за работа лето 2020 во Германија (Минхен). Дали некој е запознаен со ситуацијата со Ковид 19 во Германија или поточно во Минхен? Дали по пристигнувањето треба да бидам во карантин и колку се плаќа од ден? Благодарам однапред!
 2. Interlocutor

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Attention според мене е подобра опција. Но, види тебе кој ти фаќа око, за кога ќе помислиш на возење да ти е ќеиф да возиш со него [emoji1] Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 3. Interlocutor

  Коронавирус (COVID-19)

  Дадениот момент ќе дојде кога мерките од владата ќе го дозволат тоа. Се во свое време. Ќе помине вирусот, нема вечно да е присутен. Меѓутоа, да го пребродиме со што помал број жртви и последици. Во животот нема да има само мед и млеко, мора да се справуваме со секакви ситуации. Можеби затоа што...
 4. Interlocutor

  Коронавирус (COVID-19)

  Секогаш треба да побараме помош кога не сме во можност да се справиме со нештата/ситуациите. Во нашиов случај нема друг излез освен да се затвориме на одреден период и да чекаме што побрзо да помине пикот на болеста, а потоа повторно би се вратило се во некоја одредена нормала. Да се надеваме...
 5. Interlocutor

  Коронавирус (COVID-19)

  Шведска и ние не стоиме на исто скалило. Социјалната интелектуалност на населението е светлосна година пред нас. Така да, мерката со полицискиот час е соодветна за нашите простори. Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 6. Interlocutor

  Коронавирус (COVID-19)

  Кои теории на заговор ви држат најмногу вода за настанокот на корона вирусот? Мислите ли дека има влијание Бил Гејтс и неговите ставови за Planned Parenhood, т.е намалување на бројот на популација на глобално ниво. Поточно, одредена класа на луѓе ќе имаат право да се размножуваат. Знам дека...
 7. Interlocutor

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Звукот се појавува при флекс на велосипедот, односно кога сум станат од седиштето и спринтам. При возење седнат на седиште нема никаков звук. Пребарав 1001 форум и сфатив дека рамката може да го резонира звукот и да се причинува како да е од едно место, а уствари доаѓа од друго. Веќе недела дена...
 8. Interlocutor

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Здраво, гледам дека доста се разбираш во велосипедскиот механизам генерално. Имам проблем при возење се јавува крик/клик во пределот на преносот или поточно Bottom Bracket (не знам кој е зборот на македонски) поточно кога сум станат и спринтам. Во седечка положба звукот го нема. Педалата не се...
 9. Interlocutor

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Ти верувам, возам активно велосипед и досега немам никакви проблеми во однос на зглобовите. Најдолгата тура ми е 108км и се надевам оваа сезона ќе ја надминам за некои 50км. Wish me luck!! :D
 10. Interlocutor

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Хохо баш ме охрабри, благодарам!!
 11. Interlocutor

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Во однос на здравјето во корелација со велосипедизмот, какви превентивни мерки преземате, мислам на лекарства кои се неопходни за заштита на зглобовите, колената и ред други работи, за да се заштитите од несакани повреди?
 12. Interlocutor

  Одржавање на вашиот велосипед?

  Какво уље користите? Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 13. Interlocutor

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Здраво на сите! Какво уље користите за подмачкување на ланецот? Моментално користам Muc-off dry, го одржува чист, подмачкување на околу 200км.
 14. Interlocutor

  Work and travel USA

  Здраво дечки, би ми помогнало многу во овие моменти доколку некој од вас најискрено ми предложи добра агенција за апликација за Work and Travel USA 2019. Слушав и читав разни муабети и не можам да одлучам со која агенција да ја отпочнам процедурата. Благодарам однапред!
На врв Bottom