Резултати од барањето

 1. Anthino

  Booking.com

  Здраво, прв пат го користам booking.com за букирање па имам едно прашање: Цената што треба да ја платам е околу 800 евра па дали е потребно да имам 800 евра како евра на девизна сметка или можам да платам и со картичка на која имам денари? tl;dr дали можам да платам со денари на букинг? :yid:
 2. Anthino

  Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Здраво, имам рутер од Телеком (Speedport Entry 2i) и имам еден проблем. Вчера имаше грмотевици и го исклучив рутерот од струјата. Сепак, откако го вклучив после тоа, на рутерот ми светеа само Power и WLAN па не можев да се поврзам на WiFi мрежа преку телефон/лаптоп. Пробав физички да...
 3. Anthino

  Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

  Здраво екипо. Скоро слушнав една тивка македонска песна ама не можам никако да ја најдам. Мислам дека е поп песна со женски вокал. Единствени стихови што ги запомнив се "Спие агата расте тагата". Се надевам на некој ќе му текне, фала однапред
 4. Anthino

  Филолошки факултет - Скопје

  Хаха, и тука те има еј :цицки:фала претседателе
 5. Anthino

  Филолошки факултет - Скопје

  Знае некој дали може да се изучува "македонска книжевност" на Англиски јазик? Поточно, дали на Филолошки има паралелки што слушаат на Англиски јазик? 1576589603
 6. Anthino

  Сакам да знам!

  Здраво, ме интересира дали има некој искуство со праќање на новогодишна честитка надвор од МК? Отприлика за колку време стига до дестинацијата (да кажеме до Америка) и колку пари се трошат при таа процедура?
 7. Anthino

  Македонски текстови од ваши омилени песни

  :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::ojeaa: фала ти многу
 8. Anthino

  Македонски текстови од ваши омилени песни

  Здраво, барам една песна што ја слушнав на радио денес, скоро цел рефрен пребарав но ништо не најдов. Една од фразите што моментално ги помнам се: "твојот лик насмеан како зрак постојан", "ти на дно ме наоѓаш" и "гори твојата светлина". Ви благодарам однапред :ајнапиво:
На врв Bottom