Резултати од барањето

 1. _Кошмар_

  Gaming pc Build..

  Значи вака последен пат ќе кажам кога инвестираш во пц инвестираш во нешто што се нарекува вредност или value односно можеш да си ги вратиш парите оти пц то е и за работа значи може да анимираш да програмираш да дизајнираш страници да работиш сметководство било што и да си ги вратиш тие 4000...
 2. _Кошмар_

  Gaming pc Build..

  Незнам колку треба да си глуп да незнаеш дека ps e конзола ако од мене го дозна ова свака ти част имаш орден за глупост.
 3. _Кошмар_

  Gaming pc Build..

  ПС5 е конзола.Тоа е поентата да направиш пц што ќе парира на пс5 и иксбос сериес x инаку нема смисла да купуваш пц доколку е послаб од пс5,а вреди да се направи пц подобар од пс5 дури и да се "фрлат" 2000 евра оти повеќето време бар јас го минувам на пц отколку на конзола и кога сме кај фрлени...
 4. _Кошмар_

  Gaming pc Build..

  А овие конзолите што,исто и тие имаат супер резолуција,кога играш на 1080p монитор резолуцијата е 4к и исто е ко да играш на 4к тв дури и подобро оти на монитор пикселите се позбиени што мислиш сите имаат 4к тв што играат пс5 не, повеќето се со 1080p монитор така да ако сакаш да имаш графика на...
 5. _Кошмар_

  Gaming pc Build..

  Ветар во магла е добро Работава е шо неможе ни на 1080 да гејма на ултра со mid end графичка ко 3060 или 4060 и немора 4к монитор за да играш на 4к резолуција, имаш виртуелна супер резолуција кај амд и динамична супер резолуција кај Nvidia или DSR со кои можеш да играш на 4к рез на 1080p monitor.
 6. _Кошмар_

  Gaming pc Build..

  За да може да игра све на ултра, со 3060 ќе треба на медиум сетинзи да игра дури и на 1080p во тој случај подобро да земе конзола наместо пц оти конзолата е со подобра графика.
 7. _Кошмар_

  Gaming pc Build..

  Мој совет почекај заштеди уште некој денар и купи си 4070 ти оти цело време ќе размислуваш за 4070 ти додека играш со 4060 ти,односно ќе бидеш несреќен уште во старт.
 8. _Кошмар_

  Gaming pc Build..

  Како сакаш и не се 2000 евра 1000-1500 евра се од мое искуство ќе кажам секогаш ко сум земал слаби графички сум бил незадоволен и разочаран а ти како сакаш пак ќе речам нa графика не се штеди,на се друго штеди само на графичка не ако земаш графичка секогаш земај ја најјаката оти секогаш ќе бидеш...
 9. _Кошмар_

  Gaming pc Build..

  Според мене не штеди на графичка 3060 е mid end ќе ги играш игрите на медиум то high сетинзи и графика полоша од PS5 и Xbox One series X/S,тебе ти треба high end од типот 4070 Ti,RX 6800 XT,RX 6900 XT,RTX 3080 Ti,RTX 3090....за да можеш да ги играш игрите на ултра сетинзи и 4к резолуција и со...
 10. _Кошмар_

  Исчезнати лица (Случај: Вања Ѓорчевска)

  Каква смрт смртта е награда за овие животни,треба да се затворат доживотно и секој ден да се измачуваат со изгладнување,електро шокови и waterboarding или уште симулација на давење со ставање крпа на главата и истурање вода на главата,главата треба да биде навалена малце на доле за да се спречи...
 11. _Кошмар_

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Д... Секој коментар е сувишен за ова сушстество...
 12. _Кошмар_

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Разлика измеѓу Охридско езеро и море.. Рибиве од езерово ги јајме,а рибиве од морево тебе те јадет.
 13. _Кошмар_

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Колку би било заебано на 31 Октомври да умриш љуѓево вампир ќе те прогласет на погреб поп не ти идат и за баскузот да е уш поголем некој мојт и кол всрце да ти закачит
 14. _Кошмар_

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Шо шо рече?
 15. _Кошмар_

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Ако сака да е среќен човек треба да размислува за тоа што го има и да биде благодарен за истото и обратно ако сака да e несреќен треба да размислува за тоа што го нема и да биде неблагодарен за тоа што го има.
 16. _Кошмар_

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Никогаш не би кликнал на линк кој шо вика кликнете тука да видите како изгледа Донатела Версаче без шминка,жената изгледа грозно со шминка камоли без неа.
 17. _Кошмар_

  Елена Ристеска претепана во Интермецо

  Сериозен муабет сега без тролање како женава еднаш не се запиша на бокс или кик бокс да научи да се брани како не и текнало ова до сега на толку ќотеци шо ги изеде да си рече чекај бе мајку му се тепам шо се тепам дај бар да научам да се тепам.
 18. _Кошмар_

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Интересен податок за Италјаните од раѓање имаат познавање на два јазици,италијанскиот то ест мајчиниот и јазик за глувонеми :ROFLMAO:
На врв Bottom