Резултати од барањето

 1. A62

  Која марка цигари пушите?

  Нареден месец правам 1 год како не сим запалил, али уште се декларирам како пасивен пушач инаку лаки жолто мало Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 2. A62

  Фан клуб - РК Вардар

  Chef од влае/хром си? Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 3. A62

  Фан клуб - РК Вардар

  Нареден викенд се на јахта во Хрватска Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 4. A62

  Фан клуб - РК Вардар

  Да ќе игра Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 5. A62

  Нови возачки дозволи

  Батка пробувам да бидам културен и нормално да комуницирам со тебе,пробуваш да ме испровоцираш со "ропак" и дека сум бил несовесен возач. Што има врска лекарското секоја година што го правам. Не сум обврзан да ја сменам возачката дозвола заради лекарското.Се што пишувам овдека е од искуство а не...
 6. A62

  Нови возачки дозволи

  Не сум факман одговори што те прашав Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 7. A62

  Нови возачки дозволи

  Третиот случај го заборави паметњакович[emoji846]Кога го донесоа законот за задолжително лекарско за продолжување на возачка дозвола. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 8. A62

  Нови возачки дозволи

  Другар попара направи со возачкиве и наочариве. Прво тврдиш дека казниво е ако си сликан без наочари на возачката дозвола а возиш со наочари(неточно), за во друг пост да кажеш дека ако се сликаш со наочари на возачката дозвола, мора да ги носиш кога возиш и дека е казниво според закон (точно)...
 9. A62

  Нови возачки дозволи

  За "Б" категорија не бараат, за "Ц" "Д" "Е" треба ново лекарско за продолжување на возачката дозвола Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 10. A62

  Нови возачки дозволи

  Не е казниво, пофесионален возач сум на возачка сум без наочари возам со наочари веќе 10 години Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 11. A62

  Нови возачки дозволи

  Не е точно дека е казниво тоа што носиш наочари а на возачката си сликан без наочари. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 12. A62

  Фан клуб - РК Вардар

  Борозан е избркан од екипата, Дисингер ќе биде спремен ако одиме во Келн. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 13. A62

  Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

  Dr. Zlatanovic Nenad COR-medico. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 14. A62

  Правна помош и совети

  Кај мене во фирма бараат да донесеш потврда од претходната фирма дека не си користел одмор за да ти дадат одмор,ако не си чекаш 6 месеци. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 15. A62

  MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Јас на мајка ми и активирав 10гб нет преку апликацијата на т мобиле и си ги користи веќе, најмалата претплата ја има во мангента пакет Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 16. A62

  Сервис Kia

  Брат ми работи во киа и кога му го кажав овој муабет само ми кажа кој ти ја кажал оваа глупост [emoji846] Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 17. A62

  Сервис Kia

  Ова од искуство или од памет делиш совети? Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 18. A62

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Ако ти е за репер моево искиство пробај. Јас имав пратка од али преку ДХЛ, 250 евра со се шишинг,ДХЛ ми зема 1000ден а сам си го царинев лежарина не ми наплатија. Испораката ми стигна во четврток, а јас цела работа ја завршив во понеделник Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 19. A62

  Колку сте високи колку сте тешки? Проблеми, ситуации?

  192/102 Sent from my HUAWEI Y625-U21 using Tapatalk
На врв Bottom