Резултати од барањето

 1. D-Will

  Нови возачки дозволи

  Како сака нека звучи пријателе, ептен лоши возачи има низ државава. Премногу му верувате на возилото. Секој ден има сообраќајки, повеќе загинати има на патиштава отколку во Сирија. Позз
 2. D-Will

  Нови возачки дозволи

  Совет за на автопат, почитувај ги знаците, прилагоди си ја брзината како што дозволуваат условите, држи растојание помеѓу возилото пред тебе и немаш мака. За во другите градови е поедноставно и полесно отколку во Скопје. Во другите градови се вози 40 мак 50 (секогаш има исклучоци) . Се надевам...
 3. D-Will

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Знае некој каде можам да најдам ваква саксија за бонсаи? Да е плитка, не ми е битна формата
 4. D-Will

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Види дали има уклучено autosave, tools->options->Load/Save->General Ако имаш од tools->options->LibreOffice->Paths
 5. D-Will

  Криминалци и криминални групи во МК

  Да, Лазе е малиот брат, имаат уште еден брат ама нз како се вика.
 6. D-Will

  Група Б(MKD,CRO,ESP,JPN,BAH) - Минхен

  Некој да сподели линк :)
 7. D-Will

  Криминалци и криминални групи во МК

  Сашко Тошев е од Велес, беше таксист и благе везе нема од специјални единици :), тешка селјачаана е човекот. Се прероди при промената на власта, мислиш господ за јајца го фатил. Кога маваа со боја на протестите, удри велешанец (вработен во ебр) и по вербална расправија продолжи да го мава...
 8. D-Will

  Цени на станови во Скопје? Колку се реални?

  120е за Скопје? мислам дека си грешка али ок, па и наместен...
 9. D-Will

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  kolku kratko? mozam da ti pozajmam da zavrsis rabota pa ke mi go vratis :)
 10. D-Will

  Онлајн купување од странство (искуства)

  Да , ќе треба да доплатиш, т.е зависи од тоа што ќе ти напишат на пакетот. Мој пример, нарачав наочари за сонце од амазон - 70$ наочарите + 30$ shipping , платив 33$ (15% царина + 18% ддв). над 50е сигурно ќе ти наплатат ддв и царина
 11. D-Will

  Погоди ја расата

  Фала ти друже, го видов на фб, ама немаше објаснување што раса е
 12. D-Will

  Погоди ја расата

  дечки што раса е кучево ? Фала
 13. D-Will

  НБА Сезона 2017-2018

  Ти беше тој што ги отпиша Јута од плејоф, има време за серијава, ќе видиме
 14. D-Will

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Според тебе какви се тие што работеле 5 години? квалитетен кадар или кадар од претходното раководство?
 15. D-Will

  Велес

  Не сум по овие работи , но си проберил во Healthy Food Zegin спрема судот?
 16. D-Will

  Велес

  1. Nenad Kocik 2. Dusko Petrov 3. Vesna Stojanovska bogoevska 4.NSDP 5. Mensur Bacevac 6.Veronika Ivanovska 7. Vmro narodna 8. Maksut Bakiovski 9.Stevo Krstevski 10. PAndorka Prlickova 11. Dostoinstvo 12. Marko Iliev 13. Maja Stojanova 14. Aljus Ahmet 15.Obedineti 16. Aleksandra Petrusevska 17...
 17. D-Will

  Велес

  Дали ја имаш видено листата за советници на СДСМ? :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 18. D-Will

  Купување преку интернет (генерална дискусија)

  Ја компресира пратката , да ја собере во сандачето :icon_lol::icon_lol:
 19. D-Will

  Велес

  Добар мајстор за автомобили во Велес некој да препорача?
 20. D-Will

  Какви патики носите?

  друже шо пари ги зема? колку те коштаа со царина? дај линк ако не ти е тешко (стариот не работи) танкс
На врв Bottom