Резултати од барањето

 1. commandante

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Здраво, сакам да прашам дали и на некој друг му се има случено кога закажува карта да не ја прифате кредитната картичката и да те префрле да платиш преку банкарски налог... Јас денеска го имав тоа искуство и незнам што да правам, ми пишува дека мојата резервација е ставена на чекање и дека имам...
 2. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Луѓе бе, февруари месец е. Следуваат нокаут натпревари во ЛШ, неизвесна е трката за титулата, ќе следува и финале во купот. Мислите ли дека во овие моменти Алегри размислува за тоа кај ќе работи од септември, дали ќе остане во Јуве до 2017 г. (до кога му е договорот) или дали ќе оди за Лондон?
 3. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Добро, како Лемина е повреден кога мислам дека во петокот се загреваше за да влезе во игра?
 4. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Некој да знае некоја страна кај што можам да ја изгледам целава утакмица со Болоња, а и други некои натпревари како на пример атлетико-реал?
 5. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  На пресот пред утакмицата со Наполи, Алегри рече дека Маркисио ќе се врател во тимот кога ќе почнеле со тренинзите по репрезентативните обврски.
 6. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  На која Арена оди Јуве?
 7. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Може некој накратко да објасни како функционира порограмчево што го ставивте за гледање арена. Јас од кога го данлоадирав ми се појави икона SF на десктоп и која ќе ја кликнам ми дава run и потоа како да се инсталира па се отвора прозорче Serbian forum.org а во десниот долен агол Kreiraj listu...
 8. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Napoli increase offer for Cagliari’s Donsah: Just like to sprinters running shoulder to shoulder towards the finish line, Napoli and Bologna are going head to head for Cagliari's Donsah Ова е од gianlucadimarzio.com. На истиов сајт одамна се зборуваше дека Јувентус преговара со играчов, дека...
 9. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Немој те бре луѓе. Си заминаа Пепе и Сторари, а сега и Падоин ли? :(
 10. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  http://zazabava.com/kedeira-raskina-so-ubavicata-foto Згодни италијанки му го поматиле умот :)
 11. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Луѓе, дај кога пренесувате вести дека Пирло ќе си заминувал проверете дали има колку NYC ќе му плати на Јуве, ваљда договорот на Пирло е до 2016 г. и ваљда NYC треба да платат надомест. До сега толку шпекулации испадна и по италијански, македонски и др сајтови а никаде не пишуваше за надоместот...
 12. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Репрезентацијата на Чиле му прости на Артуро Видал, но „Кралскиот клуб“ дефинитивно го избриша од списокот со потенцијални засилувања. Видал за време на Копа Америка со својата сопруга бил во казино и потоа во алкохолизирана состојба предизвикал сообраќајна несреќа. После тоа, шпанскиот весник...
 13. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Продолжување на позајмицата на Матри до полу сезона како награда за Купот :)
 14. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Маркизио има понуди од Арсенал и Ливерпул. Неговиот договор трае до 2016 година, но Јуве веројатно нема да му понуди продолжување. supersport.com.mk :) Смејте се, бидејќи смеењето е здравје. А технички можеби и се во право. Тимот нема да му понуди продолжување туку малиот принц ко ќе се...
 15. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Дај бе бидете малце оптимисти :). Ја мислам добро ќе биде и со Барза, искусен стабилен дефанзивец. А и покрај годините што ги има, и не е така бавен.;)
 16. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Ова под сребренава ѕвезда означува?
 17. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Сторари никако давање на друг тим. Наредната сезона ако сака да биде замена на Буфон добро, ако не, ,,присилно" заминување во пенизја и давање некаква позиција во тимот :)
 18. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Незнам Алегри како ќе направи, ама кога јас би бил на негово место во финалето би го играл Барзаљи место Бонучи. Можеби не е токлу брз како Бонучи, ама во позиционите напади знае да им ја земе топката и сигурно, без ризик, да ја подаде до некој слободен играч. Со Бонучи секој пас во последната...
 19. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  Зошто Буфон го нема во составот на репрезентацијата? Колку што знам беше повикан, а на flashscore прва постава е Сиригу, а замена е Маркети.
 20. commandante

  Фан Клуб: Јувентус

  @Juventuss Pirlo still not impressed :)
На врв Bottom