Резултати од барањето

 1. LePAk

  netcetera, endava или musala soft?

  Извини ако ти ги повредив чувствата, чисто субјективно мислење склопено од искуства од луѓе што ги знам а работеле во наведените, рецензии, лично убедување итн..
 2. LePAk

  netcetera, endava или musala soft?

  Од наведениве по овој редослед: Netcetera Endava Musala
 3. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ти благодарам на одговорот @Sublimius , ми значи Иначе пошо очигледно смешно изглеа моето прашање, ми рекоа дека првпат патувам со пасошот за Британија дека може да имам дополнителни контроли таму.
 4. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво дечки, ај ако може некој со искуство да каже. За месец дена летам за Лондон од Скопје со бугарски пасош кој сега првпат ќе го користам. Да не ми прават проблем дека до сеа нигде не сум одел со пасошот?
 5. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво дечки. Имам БГ пасош со адреса Леге 6. Сакам да патувам за Британија (Лондон) и прочитав на амбасадата дека за БГ државјани не треба виза, односно само важечки лична карта и пасош. Има ли некој во групава во последно време да патувал за Британија и да каже дали можеби има уште некои...
 6. LePAk

  Станови во Скопје, совети за купување.

  Во последно време барам стан во Аеродром/Кисела Вода и ми искочи статијава вчера. Има начин да се види каде се тие 115 градежни дозволи во Аеродром, каде ќе се градат некои од зградите, најверојатно поголем ден се индивидуални објекти итн. Исто, ако имате инфо за нов објект во Аеродром плис лет...
 7. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Konecno stignaaaaaaaaaaaa!!!! Decki kazuvajte idei so mozam da pravam so nego, osven odenje i rabota vo stranstvo. Onaka, nekoi hints & tips. U koja banka e najbolji transakciska i kartici, kako ide so registracija na kola od Germanija primer, i drugi stvari sto edvaj cekate da gi napraite..
 8. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дечки ајде аирлија! Указ 260, сите да си дочекате!
 9. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Уште нема Указ кај мене :S
 10. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Druze ne lazes se e okej, ti si pred mene so 170xx/2018 broj na prepiska jas sum 186xx/2018 i si bil mesec dena pred mene na intervju i mesec dena pred mene na finalna. Polozitelno ednostavno pokasno ti go vnele u sistem radi nekoj mrzliv data entry administrativec, znaci realno si bil April...
 11. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дечки како што гледам @bobanco ПРОВЕРИЛ на почеток на Јуни и видел дека му е сменет статусот, затоа нема ни дата кога е. Може статусот му е сменет во Мај ама НЕ ПРОВЕРИЛ. Може грешам..
 12. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Да може у право си, не сум толку запознаен како иде со потпис, ама како и да е, моето мислење беше насочено за тоа дека човекот се нервира дали не однел посредникот или однел, дополнителни документи, а јас тие не ги доставив. А за потпис, здравје..
 13. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Мене финална ме ставија крај на Јануар оваа година, одма поднесов за изводи се чекаше долго време и искочи коронава, и не доставив ништо после задолжителна, и вчера ми се смени у положително. Сакам да кажам, немора да значи дали се доставени или не, има некој алгоритам по кој одобруваат.. Ваљда..
 14. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Негде почеток на Фебруар мислам на финална, до денес.
 15. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Дечки денес промена во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија :vozbud: Има шанси после ова отказ? Тханкс
 16. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Да бе сеа ќе се убедуваме. Сакаш верувај сакаш не.. Твое си е. Неам потреба да ти се правдам.
 17. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Конечно промена на статус. Од Задолжителна во Финална. Интервју Софија 18.10.2018
 18. LePAk

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Интервју 18.10.2018 во Софија и уште на задолжителна..... Има некој отприлика овој период да е сменето на финална?
На врв Bottom