Резултати од барањето

 1. batitit

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Барање се поднесува преку телефон старата се поништува во моментот кога се подига новата.
 2. batitit

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Се јади казна, сам си крив ако си чекал да истече па да бараш да вадиш нова, месец или три месеци беше пред истекот да можеш да аплицираш за нова.
 3. batitit

  Господарки и робови

  Дајте нека се пријави некоја кај човеков па да се договориме, 6 кубици бука имам за цепење да го натера да ги строса, уредно плаќам 100че од кубик.
 4. batitit

  Фотографии од храна и пијалоци (FoodPorn)

  Do you even diabetes bro? :D
 5. batitit

  Иницијатива за укинување на забраната за превоз на велосипеди во воз

  Како нема кога на секој влез од вагон има куп место слободно
 6. batitit

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Викаш не оди од 4та во 5та нагоре а ? :D
 7. batitit

  Најекономично греење (затоплување)

  Да се задржи уште неколку недели маглава па да видиме кој греалки се најекономични
 8. batitit

  Најекономично греење (затоплување)

  Сите домакинства се под гасификација во Љубљана уште од пред 50 години, топла вода нонстоп, топло парно и готвењето во станот спаѓа под гасификација, нема потреба ни од дрва ни од џигери на фасада евентуално по некоја за ладење, а и тие ретки се не е толку непријатно топол градот.
 9. batitit

  Besplatni aplikacii za TV film i serii

  Освен Попкорн нешто друго за стримање на компјутер, имаше една ТеаТв предобра ама нешто ја заебаа намерни ради жалби од нетфликс и слично.
 10. batitit

  Дечки помагајте. Царина на аеродром за камера од 600 долари

  Де бре за еден апарат се испаничивте а по 1000 евра телефони носите по џебови, ништо неможат да ти речат ако е твој за лична употреба, крај краева ако не сакаш да се правдаш воопшто кога ке ти отворат куфер носи го на тебе во кери он и готово
 11. batitit

  Што готвите во моментов?

  Фиш ен чипс :D Тркнав до Жито маркет по шекер се вратив со 2кг ослич на промоција за 220 денари :d исфилетиран одран, испаниран во зачини и корнфлекс со крцкаво меки компирчиња
 12. batitit

  Bushcraft

  Си имав купено парче рѓа за 50 денари од пазар сега му дојде редот за да ја стросам,ја зачистив рѓата со средства и благо стружење дојде онака винтиџ изглед, уште да се наточи. Прашањето ми е кај да најдам мала рачка кај нас, насекаде низ Битола, и низ големите маркети во Скопје како Хубо и сл...
 13. batitit

  Bushcraft

  Јас би ти препорачал да си побараш со подолна температура од таа нема зијан, еве оваа што ја користам ја користам и во лето ако идам на планина или риболов ако веќе носам вреќа никогаш не сум се препотил, ако ми е жешко ја држам цела одпетлана или "поднаврен" сум со неа или пак ќе ја искористам...
 14. batitit

  Што готвите во моментов?

  :)
 15. batitit

  Криминалци и криминални групи во МК

  Инстаграм волци по патичиња, со паднати пантолони под газ, кузнеј која смеа била кога се местеле/дуеле , не дишеле во одење за да се сликаат.
 16. batitit

  Што готвите во моментов?

  Немам одамна постирано, нешто од вчера :D Телечи кременадли, уствари некоја 1/4тина од T bone steak иди, зачинети основно со бибер и крупна сол готвени на силен оган на крај преливан со топен путер,лук, мајчина и рузмарин.Medium rare ама накај medium :D
 17. batitit

  Во што готвите? Избор на кујнски прибор (тави, тенџериња, ножеви и тн.)

  Лоџ се топ за парите, кој може нека земе, имав едно на поклон 10ет години го скршија од глупост, сигурно уште 20 беше користено.
 18. batitit

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  Нај down to earth луѓе, првиот пат кога им бев на концерт фино лепо си го паркираја автобусот пред тој Izod центарот ни обезбедување ни ништо, се изнајадоја скара и два саата beer pong се игравме, фино лепо после тоа отидоа на тонска и го слушав најдолгиот концерт што го имам слушано 3 саати и...
 19. batitit

  Најекономично греење (затоплување)

  Јас од џаболебарење читам, ни клима имам ни планирам во брзо време, едно време сакав да поднаучам нешто ама видов дека е*биветер е 80% од темата е од ликови како овие погоре стрелци, овај словако па тие потполковници на овие шо само ги тапкаат по рамо и плукаат на сите шо ке имаат различно...
На врв Bottom