Резултати од барањето

 1. Barto

  Потреба од Маркетинг Менаџер

  Па вака, во овој одел за интерентот, имаме потреба од Маркетинг Менаџер, е сега не сме многу многу искусни во барањето на овие менаџери, па доколку има некој кој познава би ви бил благодарен доколку ми оставите контакт во инбокс :) Ви благодарам однапред :)
 2. Barto

  Да му помогнеме на малиот Андреј !

  Разбудете ја хуманоста во вас за да му помогнеме на ова 10-годишно дете, Андреј Стојановски, кој мора да замине на лекување во Канада. Андреј боледува од retinitis pigmentosa или кокошкино слепило, а веќе двапати бил на третмани во Велспринг, Канада. Неговото семејство самостојно ги...
 3. Barto

  Рут sony ericsson xperia x8

  Сакам да го рутирам барем до вечер итно ми треба, би ви бил благодарен ако ми дадете програм за инструкции ке се снајдам :) Иначе користи верзија 2.1.1 и сеуште не ми е рутиран.
 4. Barto

  Природни протеински милкшејкови

  Според мое мислење ретко се употребуваат но мислам дека се подобри од оние вештачки или како се викаат немам поима, баш читав некаде а и прееска во теретана зборуваа за овие природни протеински милкшејкови. Запомнив еден: 5 јајца. 10 јагоди. 1 банана исецкана. 350-400 милилитри млеко...
 5. Barto

  Среќен роденден Тоше<3

  На денешнен ден нашиот ангел, легенда и воедно најдобар и најпознат балкански пеач Тоше Проески требаше да го доживее 32-риот роденден. Но за жал, тој само ке остане засекогаш во нашите срца.
 6. Barto

  Напреден сообраќај во Холандија

  Погледнете го проектот кој треба да почне да се гради во 2013 година во Јуни, во Холандија.
 7. Barto

  Префрлање на блог од еден бесплатен на друг бесплатен домеин

  Како да префрлам еден блог од еден на друг бесплатен домеин ? Ме тераше професорка, а ја многу многу не сум по воа ..
 8. Barto

  Acer Aspire 5749Z

  Здраво имам лаптоп acer aspire 5749z и ми треба камера под итно но незнам како да ја направам може некои директен линк да ми прати, фала однапред :)
 9. Barto

  Страна за порачка на маици

  Едно време имаше страна каде што правиш маичка по твој избор одбираш големина и си ја порачуваш, некој да не ја знае страната...? :) Беше македонска. Фала многу.
 10. Barto

  Најдолга железничка линија

  Која е најдолгата железничка линија, пишува трансибирската но има напоменато дека таа е во Русија, односно трансибирската. Имам проектна, никаде неможам да најдам за чудово па некои вака да не знае ? :) П.С Незнам каде да оди темава ептен се избунив...па нека ја преместат ако нечини :)
 11. Barto

  Среќен роденден детектив !

  Среќен роденден и повеќе пичици во мислите оваа година ! detektivkobra12 :P
 12. Barto

  Делови од крстот на кој е распнат Исус Христос има во Македонија?

  Во темелите на манастирот “Св. Богородица Пречиста” ( Кичевско ) има дел од крстот на кој е распнат Исус Христос. Во внатрешноста на црквата пак има извор со лековита вода од која спасение наоѓале многу паталци од разни болести и проблеми. Дел од крстот има и во темелите на манастирот “Св. Јован...
 13. Barto

  Што да правите со погрешно гориво во резервоарот ?

  Грешка на работникот на бензинската пумпа или ваше невнимание во резервоарот на вашиот автомобил се нашла погрешна врста на гориво. Што сега ?Доколку проблемот сте го воочиле на лице место на самата пумпа и во меѓувреме не сте го стартувале автомобилот. Доволно ке биде само да го испумпате...
 14. Barto

  Детмеч сервер

  Вака дечки, ми треба ваша препорака за детмеч сервер. Серверот да има добри админи.. -Ранг/Топ15 -Да биде едноставен -Да биде македонски,спрски или бугарски. Нонстоп да има деца. Имате некоја ваква препорака ? П.С Може ад ја преименувате и во официјална тема. Кои се вашите искуства со овој тип...
 15. Barto

  Смрт за комарците

  Иако пазарот е преполн со разни средства кои би требало да не заштитат од досадните комарци, за сите љубители на предзнакот ЕКО и ДОМАШНО ви нудиме одличен рецепт против досадните пакосници. Иако се мали и ситни, најчесто се први на списокот на работи кои во безброј ситуации ни го загорчуваат...
 16. Barto

  Вашето катче во домот

  Кое е вашето омилено место во домот, каде најчесто го поминувате вашето слободно време, место во кое обожавате да бидете сами додека размислувате, место во кое се дружите со пријателите, место за кое секојдневно посветувате големо внимание. Видов на еден руски форум ваква тема, овде не видов но...
 17. Barto

  Најстарата фотографија на светот

  Во Германија наскоро ке може да се види фотографијата која се смета за најстара на светот.Самата фотографија датира од 1826 година и на неа е прикажан поглед од прозор на француското место “Sen Lup d Varnes”, на кое “Nisifor Nijeps”, еден од пиониерите на фотографиите и фотографството, ја снимил...
 18. Barto

  Македонци тролаат црнец во Грција

  Извор-Прочитајте го целиот текст и видете ги останатите видеа.
 19. Barto

  Стаклар

  Повеќе информации за стаклар во велес ? Ми треба многу итно..тие што ги знам на одмор се -.-
 20. Barto

  Новиот македонски хит

  Да ви ја претставам мојата соѓраѓанка со новиот хит . :facepalm::facepalm: Срам за велес..
На врв Bottom