Резултати од барањето

 1. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Не преку Софија на 19.05
 2. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  За сликање за пасош, преку конзулат во Битола дали има одредени денови кога се сликаш или може било кој ден?
 3. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ukazzzzzzz br neznam koj :) Polozitelno od 25.02 so dok. od 1v bratuced i potvrda od BKSS
 4. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Zdravo Golem del od posrednicite sto zborev bez dostaveni dok. od predok(pra)dedo baba. Samo poteklo od prv bratuced(vujko cicko itn.) i potvrda od BKK na Lazar sansite za dobivanje na BG drzavjanstvo se 50/50 Tocno e ova???
На врв Bottom