Резултати од барањето

 1. D

  Помош - сакам да градам!

  прашањево беше конкретно! За комуналии и приклучок на вода и струја сум информиран веќе, сигурно имат некоја компетентна фирма со нашава северна што мојот да ти кажат кратко и јасно без вртење колку е цена за изградба по метар квадратен клуч на рака со средна цена на материјали.
 2. D

  Помош - сакам да градам!

  Здраво ми треба една информација, сигурно е некој запознаен, Имам плац во близина на Охрид и ме интересира како се движат цениве моментално за изградба на куќа 9 на 9 на еден спрат со една плоча клуч на рака ? фала
 3. D

  Реновирајне стара куќа

  Fala za informacija, sigurno imas nekoj presmetka napreno, dali ke mojs da mi kazis kollku od prilika e cenata za renovirajne od kvadrat pr. 200€,250€ Jas nekoja obicna premetka preav so informacii od na internet i mi ispadna ova... Popravki na zid i nov pod 2000€ Nova instalacija i nov vodovod...
 4. D

  Реновирајне стара куќа

  Здраво долго време барам по интернетов, и никако да дојдам до некоја добра информација. Се работи за стара куќа од камен 100 квадрати на 2 спрата, дали е добро да се целосно реновират(под, врати прозори инсталација санитарија и кров) или нова куќа да се градит? Мој познаник пред неколку години...
 5. D

  Работна виза за Германија

  Venera kemaloski od stip provereno jas veke dobiv viza za germanija za 1 god so moznos da prodolzvejne do 3 god od tamu, taka da nema po treba da se vrakas mk, edinstveno e sto treba da imas poznavajne na germanski jazik minimum50%, bez jazik dabe ti e se.
 6. D

  Work and Travel - Германија

  Zdravo dobiv dogovor za mcdonald's vo germanija za 1 god , nekoe iskustvo vo McDonalds vo vrska so plata bruto-netto? Kolkava danok bi trebelo da plakas?
На врв Bottom