Резултати од барањето

 1. Gravity Grave

  Рок музика и рокерски бендови

  Top bend! Da ti predlozam da gi slusnes Cloud Archive? Fenomenalen Post Rock!
 2. Gravity Grave

  Рок музика и рокерски бендови

  Веќе 5-6 недели немам мир од "Hawk is howling", особено "I'm Jim Morrison, I'm Dead" секој ден мора да се слушне макар 4-5 пати. Не ги слушнав Mono уште, ке идам денес, утре најкасно во "Virgin" тука да пазарам нешто, па ке ги најдам ваљда и нив. Тalk Talk се закон, а Appleseed Cast новиот го...
 3. Gravity Grave

  Рок музика и рокерски бендови

  Bona Drag е одличен албум, сигурно нешто што у најголема мерка личи на неговиот опус со Смитс. Piccadilly Palare, Interesting Drug, Everyday is like sunday, Yes, I'm blind, Suedehead, сите се коска ствари. Bloc Party се коска исто од тој список. Дури и "Intimacy" кој што на многумина им звучи...
 4. Gravity Grave

  Албанците од Прешево ќе барат помош од НАТО

  Пази иронија човеку, и Американците и Турците реагираат на овој настан, а самите тие делат правдина дури и по ТУЃИ територии, демек бранејки го сопствениот суверенитет. Се надевам дека ова навистина не се официјални рекации на Вашингтон и Анкара, бидејќи се крајно неозбилни и дискриминаторни.
 5. Gravity Grave

  Кошаркарски онлајн менаџер

  Потруди се ти да не одлучуваш за својата судбината у последно коло, тоа најбоље пакетче ке ти биде:pishtoldz
 6. Gravity Grave

  Рок и Метал музиката кај нас

  РHCP влијание?:)
 7. Gravity Grave

  Зошто македонската музичка сцена е тапа?

  А и проблемот е што немаме вистиски луѓе на вистински места. Рокери им свират на народњациве за пари, а оние што слушаат народњаци дома, прават техно и рап музика, зашто мислат дека тоа ке ги направи кул! Него, секоја чест на К15 каналот, да не се они, ние по странство ни М од Македонска...
 8. Gravity Grave

  Рок и Метал музиката кај нас

  Премногу време поминав надвор од Македонија, така да не знам до кај стигнавме со Рок и Метал музиката кај нас? Има нешто, некој бенд што вреди да се зирне?
 9. Gravity Grave

  Кошаркарски онлајн менаџер

  Нема шанси да останете во пониски лиги, никогаш тоа се нема случено, но секако дека ке реагираме ако останете таму кај што сте. Keep me posted :)
 10. Gravity Grave

  Indie Rock (independent, unsigned bands and musicians)

  Секој поозбилен познавач на инди рок музиката сигурно ја слушнал "Killing Moon", ствар со која и ја се запознав со нивната музика. Инаку, за мене нивен "хајлајт" е сигурно супериорниот кавер на "People Are Strange" за Саундтракот на "Zero Boys".
 11. Gravity Grave

  Indie Rock (independent, unsigned bands and musicians)

  Фала ти Ана, keep it up :)
 12. Gravity Grave

  Кошаркарски онлајн менаџер

  Ако не те опраат за ден-два, кажи и ке ти помогнам да отвориш тикет. Нема гајле, че ја наредиме :)
 13. Gravity Grave

  Indie Rock (independent, unsigned bands and musicians)

  Каков бенд беше AMC човеку, сензационален...слушни ја само "Western Sky" или "Highway 5" од California албумот, или "Sick of Food" од Everclear, се генијални ствари! Додуше се е ствар на вкус, но некако Eitzel го загуби идентитетот со своите соло проекти. Kings of Leon и така и така, но новиот...
 14. Gravity Grave

  Кошаркарски онлајн менаџер

  И планираме така да остане и во следниве сезони :)
 15. Gravity Grave

  Куманово, кумановци, кумановки

  Абе "Џарто" работи ли сга, и што музиче пуштав?
 16. Gravity Grave

  Рок музика и рокерски бендови

  Имаше и шпекулации неодамна дека Цепелини преговараат и со Мајлс Кенеди од Алтер Бриџ да пее на турнеја, но како што веќе рече некој тоа се обиди да се убеди Плант да партиципира. *Пушта "Sorrow" од Sevendust & Myles Kennedy
 17. Gravity Grave

  Кошаркарски онлајн менаџер

  Oдлично! Не знам како ке одлучиш ти, но јас би купил најмалку 3 поквалитетни играча, боље него да купиш еден ѕвер и да мислиш дека тој ке ги одлучува мечевите! Што се однесува до ЛХ, мислам дека максимум што е 80-85, за мене уште подобро да е поише, пошто поконкурентен ке бидам у Европа.
 18. Gravity Grave

  Кошаркарски онлајн менаџер

  Бери памет тогаш, немој да налеташ на некој крш! Боље почекај уште малку, па земи или центар што ке дава по 10-тина поени и 15-тина скока, или некој бек-шутер што трпа по 15-тина поени и просек, со добар одбранбен скил.
 19. Gravity Grave

  Кошаркарски онлајн менаџер

  Одлично се држеше Охриѓанецот. Ке поведев со 10-тина разлика на средина на секоја четвртина, овој со серија на крај ке намали на 3-4 разлика. Има одлични играчи, и наскоро и јас и Чернобил, и Колибри и Вујадиновиќ бидеме победувани кај него.
 20. Gravity Grave

  Indie Rock (independent, unsigned bands and musicians)

  Последниве неколку недели купив еден куп нови цд-а, и секако би го издвоил соло албумот на Аманда Палмер (Дрезден Долс), едноставно наречен "Who Killed Amanda Palmer". Кој сака музика во која што доминира вокал, со интелигентни текстови, албумот на Аманда Палмер е права ствар за вас. Новиот...
На врв Bottom