Резултати од барањето

 1. DonJas

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Каде да најдам бели ракавици, обични, платнени? Како што би носел пантомимичар, или нешто налик на тоа?
 2. DonJas

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Абе, компјутерот се рестартира, гумата/пластиката од долу е на 4-6 штрафа и се вади. Работава е „ако имаш пари за а6 имаш и за да го одржуваш“ не ми врши ама баш ништо работа. Ме интересира што се заебуе најчесто, кои делови се најголем проблем (пример имам слушнато дека држачи за мотор се...
 3. DonJas

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Види на југодрво, позади автобуската на страната кај ГТЦ, има продавница за електроника. Во куќа е сместен дуќанот, има 2 вкупно едниот е као за готови ствари (звучки, појачала енд шит), додека другиот е баш за електронски компоненти. Таму може да има, а и да нема можда ќе сакаат да ти напраат.
 4. DonJas

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Некој да ме упати од прилика колку кошта одржувањето на Ауди А6 (C6 2006) со 2.0 тди мотор? Сеа колку шо дојдов јас до инфо, повеќето од стварите моеш сам да ги напраиш (масло, такви заебанции) шо реално коштаат убер многу во сервис. Ама останати ствари кај шо мора сервис? И можда некој со лично...
 5. DonJas

  Фото собиранки

  И да не заврне, ако има многу облаци исто ти се фаќа.
 6. DonJas

  Фото собиранки

  Ова се спрема да потури, за утре да се одложи работава?
 7. DonJas

  Фото собиранки

  Ајде за утре? Ќе нема месечина вечерта. http://app.photoephemeris.com/?ll=41.881521,21.200469&center=41.8943,21.4340&z=11&spn=0.40,0.92&dt=20150812223200%2B0200 еве, видете си сами. Мислам дека убоо го сфатив муабетот. :)
 8. DonJas

  Фото собиранки

  Абе, ја не отварам форум толку често, фејсбук ово оно, известујте ме за вакви ствари. :)
 9. DonJas

  Дали музиката влијае врз психолошката состојба на човекот?

  Музиката влијае на нас на повеќе нивоа. Не е само тоа дали е интензивна или опуштена. Ритамот на музиката (па макар и да не ни се свиѓа) прво го менува чувството за време. Музиката знае да направи да 3 минути ти траат цела вечност, и обратно. Покрај тоа директно влијае на моменталните емоции...
 10. DonJas

  Натпревар #12 - Тема: Деца [ГЛАСАЊЕ]

  @FLiX @Let 3 @Зајче трите одлични фотки. На зајче моментот е добар, позата супер, реализацијата не толку супер. Фликс, одлична! Ама на дечко бркови фотката ми е некако нај итро изведена, затоа мојот глас иде таму.
 11. DonJas

  Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

  Пре би рекол: „Колку значи да ти дојде идеја и да имаш способност да искористиш на земја најдена лимарина со дупки.“
 12. DonJas

  Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

  @Let 3 Секоја чест!:cuc:
 13. DonJas

  Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

  @Let 3 глеам веќе и темата си на напраил. Пак се извинуем шо не бев у можност тоа да напраам ја. За да ти ја олеснам работата офкорс. :)
 14. DonJas

  Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

  Ех, не бев при компјутер вчера, цел ден патуев. Ако сеуште можам да дадам тема, тоаш темата нека биде „Деца“. :)
 15. DonJas

  Натпревар #11 - Тема: Макро [ГЛАСАЊЕ]

  Гласот ми ојт за @Let 3 , оти ги има фанато на клецање. Перверзен еден. :)
 16. DonJas

  Натпревар #11 - Тема: Макро [Пријавување]

  Оџин бре by DonJas on Кајгана форум
 17. DonJas

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Ми треа совет, солиден андроид телефон до 10к денари?
 18. DonJas

  Натпревар #10 - Тема: Раце [ГЛАСАЊЕ]

  Се двоумев помеѓу @Acid и @BiG_kIsS ама гласот оди кај Ева. Некако брофист муабетот ми делуеше боље.
 19. DonJas

  Натпревар #9 - Тема: Архитектура [пријавување]

  Берлин by DonJas on Кајгана форум
 20. DonJas

  Помош: Фотоапарати, сервис, општи прашања околу опрема и фотографија

  Појма неам дали сум офтопик или не, ама си иам мука со EXIF. Некој згоден начин за да пребацам EXIF инфото од една фотка на друга? Рецимо коа ќе залепам панорама од 12 фотки, од EXIF стварите остануе само дата (и тоа дата на обработка, не на фоткање), и практично ми иде на живци. Пробав со Exif...
На врв Bottom