Резултати од барањето

 1. RIZTETO

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  Ленс два у кец
 2. RIZTETO

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  Oдбојка - Раднички - Партизан 2ка, 1.95
 3. RIZTETO

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Помош... Не можам да правам муабет на скајп, кога одам да се јавам на некој или да му кренам, ми излегува problem with playback device...... и реинсталирав и се нејќе..... шо да му праам?
 4. RIZTETO

  Фан Клуб: Беласица

  па некој од ајдуците ка се спријателии со Перо, шо сакате.... Плус на крајо ка видееме тај тв дуело шо беше, значи протесто беше само мачкане очи...... На сите пуфљофци шо се продават низ градо за 2 паќетчина пуканки
 5. RIZTETO

  Драга Кајгана

  добро бе Кајгано нели е срамно? тие балистите некни пеале против Тоше?? е има ли граници на глупостите нивни и на злите мисли??????
 6. RIZTETO

  Драга Кајгана

  Добро бе Кајгано нели е жално и срамно да ги амнестират тие шо ги пукаа наште татковци у 2001, нели е срамно да зимат пензии од наште пари од наште даноци, нели е срамно да седеме дома дремам и ќутаме како ништо да е ...... Нели е срамно? утре и западна ќе ни га земат после шо прааме, после...
 7. RIZTETO

  Гробниците на Македонските владетели

  на Беласица е гробо на Александар...... Има едно место, се влева низ пештера..... Влезе ли низ пештеерта се се гасе, и фенер и огин и се шо ќе запалаш...... Има некои шо се влевале подоле не се ни излезеле...... Знааме за грците шо се копале од другата страна и се умирале.... И знааме за дедото...
 8. RIZTETO

  Шкендија - Партизан квалификации ЛШ

  Па они цел живот тва праат....... Поарно нешто знаат ли да направат?
 9. RIZTETO

  Шкендија - Партизан квалификации ЛШ

  кисссссссссссссссссссссссссссссс
 10. RIZTETO

  Фан Клуб: Беласица

  Беласица е ДООЕЛ на Перо.... Земена од Таковски за некој си помалко од 50 000 евра.....
 11. RIZTETO

  Фан Клуб: Беласица

  има бензинска пумпа и граде патишта, и купува на синовите ферари....
 12. RIZTETO

  Фан Клуб: Беласица

  http://www.youtube.com/watch?v=pDgRpapg4y0
 13. RIZTETO

  Македонска фудбалска репрезентација

  Џабе дискутираме сите шо сакаме ние кога сите знаеме дека не е до селекторот... Дека е до нас, до играчите, до условите, до народот, до државата....... Ние најголемио успех го имааме со Катанец, да останеше уште малко ќе тргнеше работта со подобра игра и поредовни добри резултати.... Ама...
 14. RIZTETO

  Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

  јас сум имал албанка девојка....и ништо страшно не беше.....:)
 15. RIZTETO

  6-ти јули - Светски ден на бакнувањето

  ајде бе светски ден...... сите светски денови на нешто ги измислија на фејсбу
 16. RIZTETO

  Шкендија - Партизан квалификации ЛШ

  Партизан ќе победи на првиот натпревар со 3-4-5 - 0.... и после ќе си пуште децата на реваншот и готово......... моја прогноза :)
 17. RIZTETO

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Ќе падна и тоа.... Уште некој ден ако не платат долгот
 18. RIZTETO

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Добро каснам минута незнаев извини..... Битно се знае чие е телото фала Богу!! сега останува да се изјасни Алфата оти го убил ?
 19. RIZTETO

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Зшо не се јави ниедно семејство дека му фали детето? Зшо тие од Ирска не се јавија дека фали некој навивач? Зшо не се знаа идентитето? Дали за да се одвлече вниманието од апсењето на Љубето или пак стварно толко се заканиле на сите свои блиски на детето да не смеет на никој да кажат бре?
 20. RIZTETO

  Шкендија одбојкарски првак

  сеќавам се, бил сум на сите.... А и ка се бореше и Струмица и Работнички, сите се бореа за шампион на МАКЕДОНИЈА... И ка играа европски купови играа под МАКЕДОНСКО знаме и беа МАКЕДОНСКИ шампиони...... тва сега не е така......
На врв Bottom