Резултати од барањето

 1. M

  Брајан Адамс (Bryan Adams)

  Порадо би слушала музика од Рон Џереми. Ау, да...он нема музика. ^.^
 2. M

  Progressive Rock

  Океј, покрај Floyd, Crimson, Rush, Jethro, Yes, Camel, Porcupine, Mars Volta...еве уше еден постар, прекрасен, германски бенд, јез да вокалот ме нервира понекогаш, али ок. Почнете со Ocean ако веќе симињате.
 3. M

  Ваша поезија!

  з.5 мравки го негираа Кuler знаеја дека е пизда и не отиде до продавница и не купи ништо травеститот не исфрлаше ѓубре непознато дете не лижеше сладолед НЕ! НЕ! НЕ! НЕ! НЕ! не се случи ништо од тоа Kuler рикаше гневно целиот монитарен систем не беше набутан во мастика децата во старки...
 4. M

  Блуз и фанк свирачи

  Жица, Игор Станоевски свири у Балет, ваљда се истите стфари што ги свиреше у Магор, можеш да провериш.
 5. M

  Блуз и фанк свирачи

  Ти не си љубител на стариот блуз. Пошто ББ Кинг и Клептон или Гај не се стариот блуз. Стариот блуз почива негде меѓу коските на Роберт Џонсон, Мади Вотерс,Сони Бој Вилијамсон, Беси Смит, Хaoлин Волф, Дидли итн. Луѓе што го живееле блузот.
 6. M

  Зборови кои нервираат

  Можат да ме иритираат особи или пар група луѓе кои прават избор на вокабулар кој е надвор од кругот на мојот. Но, не ме нервираат зборови.
 7. M

  Мизар

  "Стој". Pure rage.
 8. M

  Побарувања на мп3

  Имаш на ПП.
 9. M

  Најубавата рок песна на сите времиња?

  Не знам за најдобрата, али оваа сигурно е дел од најдобрите.
 10. M

  Мизар

  Ипак, не е. Пеењето е на мак. византиски хор Хорносини. Не веруем дека Трајковски некад би бил дел од Мизар. Затоа што го прашав, лично. :)
 11. M

  Мизар

  Не е. И јас мислев (или сакав да мислам) дека е, али уствари е некој рандом хор.
 12. M

  EKV (Екатарина Велика)

  Имаш на ПП.
 13. M

  Прозни искри

  За Гв. Предупредување: Поради ретки, несподелени сознанија, често задржани за себе, долунапишаниот текст нема никаква цел, повторувам НИКАКВА ЦЕЛ. Читањето може да ви одземе само дел од вашето време, а тоа и го правите во моментов, го трошите вашето време. А, ова е веќе текст и станува...
 14. M

  Рок музика и рокерски бендови

  Зошто?
 15. M

  Рок музика и рокерски бендови

  Не, не. Like swimming, тој е. :)
 16. M

  Рок музика и рокерски бендови

  Побарај си сам. :/ Morphine, low/stoner rock. Бендов е мммм.
 17. M

  Омилен Метал Албум

  Opeth - Damnation.
 18. M

  Mетал

  А, нигде не ги спомињаш Brainticket као препорака :) :) Еве добар прогресив, Gordian Knot www.myspace.com/gordianknot
 19. M

  Рок музика и рокерски бендови

  Мене ми се дешава истото со The Smiths, почнав со The Queen is Dead, ал не ми легна Morrissey.
 20. M

  Рок музика и рокерски бендови

  Њу вејвови, here they are...
На врв Bottom