Резултати од барањето

 1. Јефто

  А1 Македонија (VIP)

  Охрид, Струга и Преспа у наредниот период ќе се работи надградба на мрежа. :) Како што беше Прилеп, Битола... така и таму.
 2. Јефто

  А1 Македонија (VIP)

  Се прави апдејт на цела мрежа, до крај на месец ќе заврши и ќе имаш и 5Г и боље 4г капацитет. ;)
 3. Јефто

  А1 Македонија (VIP)

  Проблеми со мрежата (на 2G / H) во регионот на Чаир / Топанско поле деновиве? (не зборам конкретно само за вчера за време на невремето) Исто и со брзината на фиксниот интернет во тој реон?
 4. Јефто

  А1 Македонија (VIP)

  Има некој проблеми со мрежата односно од 4G пад на 2-3G во текот на денот, во регионот на Карпош и Центар?
 5. Јефто

  ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

  Меѓународно право е поделено на два дела, јавно кај Михајлова и приватно кај Десковски. Ја на времето писмено полагав двата дела, а како е сега не знам. Етнички конфликти мислам дека беше кај Ана е кај неа Господ на помош оти богами и Тој кренал раце од неа... Мислам дека требаше да се изработи...
 6. Јефто

  МРТВ - Македонска радио телевизија

  Задоволување на малцинствата... :) Не е толку со Преста колку со малцинството... :) Изгуглај и најди изјава на станарот од Водно кај шо вели во Само вистина дека не можело да имаме македонски институции, оти ги повредувало чувствата на малцинството... :)
 7. Јефто

  MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Штом ги ставаат и тие во HD, изгледа ќе ви ги продолжат. Доколку немаа во план да ги продолжуваат, транзицијата во HD на каналите, ќе ја одложеа или немаше да ги опфати овие. :)
 8. Јефто

  Телеком Србија влегува во Македонија

  Која е општината која има најголемо југоносталгичарско и просрпско расположение, каде УДБАшките структири највеќе роварат, која општина имала повеќе срби за градоначалник отколку македонци, е па таму ќе биде салонот најверојатно. :) Гледајте низ призма на сфери на влијание, геополотичка, па ако...
 9. Јефто

  МРТВ - Македонска радио телевизија

  А у Македонија, кој јазик е официјален и чие писмо е официјално? :) Немој со мутли-култи, во другите држави јавните сервиси се знаат на кој јазик се нивните логоа... :)
 10. Јефто

  А1 Македонија (VIP)

  Па можам да кажам дека е почист звукот и побрзо се воспоставува повик со тие што исто имаат опција за ВоЛТЕ. Само ако не грешам, ова не е нешто од сега, веќе извесно време е... Може пола година - година е.
 11. Јефто

  Вработување во УБК

  Не да се фалам, ама воа знам кој го објави... Прецедникот on Twitter: "Прво вработување на 43 години и директно во АНБ... Спротивно на Законот за АНБ, Викторио Димоски вработува партијаши, некој од овде што беше број 5 на листа во ИЕ 6... https://t.co/e6Lig4xLcF" / Twitter Прецедникот on...
 12. Јефто

  Вработување во УБК

  Што линкче е објавено, не можам да го видам :/
 13. Јефто

  5G мобилна мрежа

  Е да, ама иди докажи на полуписмената народна маса... Немам ФЕИТ завршено, ама малце ќе прочепкаш и ќе научиш нешто основно...
 14. Јефто

  5G мобилна мрежа

  Кај мои роднини во зграда има две анкети и од А1 и од Неотел... Што пари лапаат месечно, влезот вселенски брод го направија... Ама не, македонче ќе го озрачело нешто... Како не сум ја во некоја куќа и да ми понудат вака... Има ја да ги барам операторите да им нудам и Џи шеС да ми турат ако треба
 15. Јефто

  MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  FLN, Food и Travel се во сопственост на Discovery, што е веројатно ќе ги укинат и нема да продолжат договорите, исто како што направи А1. За Бразерс ќе ви остават порното, не се грижете... А за Виасат останува сигурно, заедно со другите Виасат канали. Евентуално многу од договорите се во тек...
 16. Јефто

  A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Ќе ги гасат Box, Magic, Kiss, Kearing музичките канали...
 17. Јефто

  HBO, Cinemax и HBO Маx - Филмски тв пакет канали и стриминг платформа за гледање филмови и серии

  Превише прашуваш ко да работам за ХБО или Телеком. :facepalm: Па по логика на нештата би требало да влијае истекувањето на договорот, не може свој налог, еден се праи и тој си е. Прашај на фб за хбо или кај телеком.
 18. Јефто

  HBO, Cinemax и HBO Маx - Филмски тв пакет канали и стриминг платформа за гледање филмови и серии

  Обрати се во Телеком, они ќе ти помогнат со акаунтот. Мене од А1 ми регистрираа јер мака мачев извесно време.
 19. Јефто

  T-Mobile - Генерална дискусија

  Види прашај што би се случило ако ја изгубиш. Мислам дека при оштетување или губење, првата замена е бесплатна.
На врв Bottom